X

Man f2000 - ciężkie odpalanie

matioo 02 Aug 2007 18:31
  • #1 02 Aug 2007 18:31
    matioo
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Mam problem z Man'em F2000, autko bardzo ciężko odpala(teraz w lato). Podobno też ma małą moc co wynika z relacji kierowcy ale sam tego nie sprawdzałem. Sterownik silnika nie pokazuje żadnych błędów, nie wiem jakie wartości powinny byc np. z czujnika iglicy albo przesunięcia kątka wtrysku a może one mają nieprawidłowe wartości. Autko nie dymi, ma przejechane sporo ok 1 ml, ale problem ten pojawił się z dnia na dzień.
  • #2 02 Aug 2007 22:42
    Artur2910
    Level 16  
    Helpful post? (-1)
    Witam!!! To że auto ciężko zapala to może schodzić paliwo z układu zasilania. Proponuję sprawdzić zaworek zwrotny w pompie wtryskowej oraz szczelność przewodu nadmiarowego paliwa (czy nie ma wycieków). Natomiast to że samochód jest słaby to może być przyczyną nieszczelności układu dolotowego powietrza. Sprawdź intercoler, opaski i przewody oraz uszczelki kolektora ssącego. Straty ciśnienia na doładowaniu w znacznym stopniu obniżają moc autka a co za tym idzie wzrasta spalanie i auto "kopci na czarno". Przy tym układzie nie będzie żadnych błędów w EDC. Jeżeli chodzi o czujnik regulacji początku wtrysku to powinien mieć od 90-130 omów. Jeżeli będzie uszkodzony to w EDC będziesz miał błąd: 1 długi 10 krótkich oraz brak pełnej prędkości obrotowej silnika (będzie około 1850 obr/min). Warto sprawdzić również czy nie ma wydmuchanej uszczelki pod głowicą. W MANIE to choroba. Pozdrawiam. Artur
  • #3 06 Sep 2007 16:43
    arek1169
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam problem może być tkże z pompą wtryskową najlepiej byloby sprawdzić jak odpala na krótko (samo napięcie na pompę 6v przewody czerwony i czerwono białyjak odpali to jest ok przy 12v to jest z nią coś nie tak)
  Search 4 million + Products
Browse Products