Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak rozkrecic bebenek stacyjki - opel

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> jak rozkrecic bebenek stacyjki - opel
Autor
Wiadomość
sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź/Kutno

Post#1 Post autora tematu 03 Sie 2007 08:22   

jak rozkrecic bebenek stacyjki - opel

rok temu mialem problem ze stacyjka w Vectrze B - zaciela sie na amen i wracalem na lawecie. oddalem ja to zakladu od zamkow ale chyba tylko ja przeczyscili bo teraz znowu sie zaczela zacinac. wiem jak wyjac bebenek ze stacyjki bo juz to przerabialem ale chcialbym tym razem sam przeczyscic zapadki. czy ktos z Was to robil?? bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi jak rozebrac bebenek, na co uwazac, czy zlozenie jest trudne itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2007 08:22   

Powrót do góry

Ipsylon
Poziom 11
Poziom 11

Post#2 03 Sie 2007 09:24   

Re: jak rozkrecic bebenek stacyjki - opel

Witam,
miałem podobny problem ze stacyjka w Vectrze A - Niestety w moim przypadku przeczyszczenie zapadek (Konkretnie dysków) pomagało tylko na chwile (Co jakiś czas "smarowanie" WD-40) - Możesz przekręcić kluczyk jeżeli nim "pogmerasz" w stacyjce? Jeżeli tak to najprawdopodobniej zużuły się dyski w bębenku. Bębenek stacyjki jest niestety elementem, który się zużywa z czasem jak wszystko - Mi pomogło kupienie nowego ponieważ zależało mi na czasie. Jeżeli chcesz mieć ten sam klucz do zamków i stacyjki to albo wymontuj bębenek i udaj się do zakładu dorabiania kluczy gdzie wymienią Ci zużyte dyski na nowe albo kup nowy bębenek (Koszt ok. 50zł) i dopiero z nim udaj się do takowego zakładu żeby wymienili zapadki pod oryginalny klucz. Minus pierwszego rozwiązania to jeżdżenie na śrubokręcie dopóki Ci z tym nie zrobią i potrzeba usunięcia blokady kierownicy albo odstawienie samochodu na czas oczekiwania na wykonanie usługi do garażu. Ja na razie mam dwa klucze ponieważ nie mam czasu na pozostanie bez samochodu a jazda na śrubokręcie mi się nie uśmiecha.
Powrót do góry

sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 03 Sie 2007 09:50   

raz mi to "fachowiec" naprawial ale po roku sie popsulo - teraz chce sprobowac sam. jak wiesz jak rozebrac bebenek, zeby dostac sie do zapadek to prosze o odpowiedz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2007 09:50   

Powrót do góry

jacekczewa
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Częstochowa

Post#4 03 Sie 2007 21:21   

Zdejmij obudowe kiery. Popatrz na stacyjkę w poblizu wału kierownicy jest taki otworek srednicy ok 3 mm tak troche od góry. wsadz tam dryt miedzainy 2,5 kwadrat wepchnij go jakies 5-7 mm najlepiej szczypcami, stacyjka sama ci wyskoczy do reki.
Powrót do góry

rafal412
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Jawor

Post#5 03 Sie 2007 21:48   

Mi kiedyś pomogło w takiej sytuacji dorobienie kluczyka ale o kilka setek szerszego, wówczas te wyrobione dyski w stacyjce pozbyły się luzu i wszystko działało przez ponad 1,5 roku - wówczas sprzedałem auto.
Powrót do góry

sliver1
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 12 Sie 2007 10:34   

jacekczewa napisał:
Zdejmij obudowe kiery. Popatrz na stacyjkę w poblizu wału kierownicy jest taki otworek srednicy ok 3 mm tak troche od góry. wsadz tam dryt miedzainy 2,5 kwadrat wepchnij go jakies 5-7 mm najlepiej szczypcami, stacyjka sama ci wyskoczy do reki.

jak wyjac bebenek to wiem bo juz to kiedys robilem. prosze o inforamcje jak go rozkrecic tak zeby dostac sie do zapadek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2007 10:34   

Powrót do góry

Czardasz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#7 13 Sie 2007 23:36   

Przeczyszczenie zapadek na niewiele się przyda, ponieważ klucze "grawerowane" i zapadki znajdujące się w zamku (stacyjce) wycierają się. Chcąc, aby twój problem znknął, musisz dorobić nowy klucz (najlepiej na maszynie komputerowe) i włożyć nowe zapadki.
Powrót do góry

Ipsylon
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 14 Sty 2008 14:56   

Witam,
akurat ostatnio natknąłem się na swoją starą stacyjkę (Vectra A), nie wiem czy w B jest tak samo ale zakładam, że tak albo podobnie. Na końcu trzpienia z zapadkami jest bolec, który w korytku po wewnętrznej stronie obudowy bębenka. Przy końcowym położeniu przekręcenia blokuje go ząbek. Wystarczy wcisnąć ten bolec żeby przeskoczył przez ząbek. Bolec wyjąć, wewnątrz trzpienia powinna zostać sprężynka wyciskająca ów bolec (Można ją też wyciągnąć). Po wyjęciu bolca trzpień wyjdzie z obudowy bębenka.

Co do wymiany zapadek to nie jest to czasami konieczne. W poprzedniej Viki wymieniłem bębenek w stacyjce. Później zmieniłem ją na drugą i było to samo co w poprzedniej. Stacyjka się blokowała. Poszedłem do znajomego żeby dorobił mi klucz i zaznaczyłem mu od razu, że ma być lekko szerszy ponieważ jest zbyt zużyty i stacyjka mi się blokuje. To wystarczyło a do reszty zamków także pasuje.

Pozdrawiam,
Ipsylon
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> jak rozkrecic bebenek stacyjki - opel
Strona 1 z 1