X

lokalizacja skradzonego telefonu

06 Aug 2007 20:02 OTotomeko
  • #1 06 Aug 2007 20:02
    otomeko
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    witam wszystkich.
    mam bardzo ważne prytanie.
    czy można zlokalizować telefon który został skradziony i loguje sie teraz na innym numerze telefonu.
    niestety nie posiadam IMEI tego telefonu.
    czy operator może sprawdzić IMEI telefonu na podstawie mojego numeru z którego wcze¶niej korzystałem.
    bardzo proszę o odpowiedĽ.
    pozdrawiam
  • #2 06 Aug 2007 20:05
    AxeMan
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Raczej na podstawie umowy, przecież nie zawsze masz konkretny nr do telefonu przypisany :O
  • #3 06 Aug 2007 20:06
    otomeko
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (+1)
    ale telefon można zamienić, i wtedy nie masz na niego umowy.
  • #4 06 Aug 2007 20:08
    AxeMan
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    No dobrze, ale jaki¶ papierek nie wiem gwarancję... po numerze to nie wiem, czy jest opcja, żeby nr IMEI znaleĽć...
  • #5 06 Aug 2007 20:13
    otomeko
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    wła¶nie o to mi chodzi, telefon był zamieniony na inny, nikt nie spisał IMEI.
    dlatego pytam, czy jest taka możliwo¶ć żeby uzyskać IMEI po numerze jaki sie na nim logował.
  • #6 06 Aug 2007 20:16
    karolark
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    jezeli niemasz zadnych dokumentow na ten telefon to i jego poszukiwanie jest racej niemozliwe bo nawet jak znajdziesz imei to jak udowodnisz ze on jest twoj ? a operator niezablokuje takiego fona
  • #7 06 Aug 2007 20:25
    Fyszo
    Spec od GSM
    Helpful post? (0)
    U operatora musi istnieć jakikolwiek '¶lad' po telefonie, nawet jak wymieniony na inny (w salonie). Papierów też chyba nie skradziono, i masz jak±¶ gwarancje (jeżeli wymieniono w serwisie - imei powiniem być w gwarancji). No i zawsze zostaje pudełko.
  • #8 06 Aug 2007 20:37
    otomeko
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    tu nie chodzi o udowodnienie czy to mój telefon czy kolegi, nie zginał tylko telefon a sprawa trafiła na policję.

Dodano po 10 [minuty]:

telefon został wymieniony w punkcie skupu i sprzedaży telefonów. niestety nawet jak były jakie¶ papiery to już ich nie ma.
    jedyna informacja dla operatora to numer telefony z jakiego sie ten skradziony telefon logował.
  • #9 03 Oct 2008 21:54
    Lorens92
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam... mam wazne pytanie... skradziono mi telefon, z tym ze mam do niego papiery numer IMEI itd. ale telefon jest przywieziony z anglii czy mozna go jakos namierzyc?. i jak zablokowac ten telefon numerem IMEI
    jest jakas szansa:?
  • #10 03 Oct 2008 22:23
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+1)
    A po co piszesz w kilku tematach ??
    Juz ci odpowiedzialem w poprzednim.
  • #11 04 Oct 2008 14:13
    Orzel27
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Wymiana telefonu w salonie wymaga danych personalnych oraz numeru imei, które następnie trafiaj± do bazy programu danego punktu. Na podstawie dowodu można te dane pozyskać (imei).
  • #12 06 Oct 2008 22:01
    karolark
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Niezły pomysl :-) a moze jeszcze sms odczytywac i inne rzeczy - niema takiej mozliwosci na szczescie
  • #13 07 Oct 2008 07:37
    archi3
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Niezły pomysl Smile a moze jeszcze sms odczytywac i inne rzeczy - niema takiej mozliwosci na szczescie

Szczerze to ja nie wiem jak wy wymieniacie telefony.U mnie jak ktos chc wymienic spisuje normalna umowe kupna - sprzedazy na jego telefon a ja daje mu drukowana gwarancje(3 mies z nr imei) na swoj ktory mu daje. Jesli by klient z policja do mnie przyeszdl moglibysmy spokojnie w starej umowie sprawdzic date tranzakcji a pozniej model i jego imei.

pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products