X

Prostownik do akumulatora

misssiek 09 Aug 2007 18:25
  • #1 09 Aug 2007 18:25
    misssiek
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Witam,

jestem w posiadaniu dwoch prostowników. Jednego chce sie pozbyc, a lepszy pozostawic sobie. Prosze o pomoc w podjeciu decyzji. Ktory jest lepszy? Zdjecia zamieszczam ponizej.

• #2 09 Aug 2007 18:34
    any56
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Przecież to jest oczywiste!
    Ta okrągła "bambuła" to jakiś archaizm.
    Czerwony górą!
  • #3 09 Aug 2007 19:15
    Andrenalin
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ja bym nie był tak kategoryczny, jak any56. Ten czerwony daje max 4A, co nie jest dużo. A gdy podłączysz do akku, będzie ładował max 2A. Miałem podobny i nigdy więcej takiego nie kupię. Natomiast stare rosyjskie lub bialoruskie sprawują się bardzo dobrze. Wystarczy porównac masę tych ładowarek i będziesz wiedział, która więcej potrafi (bo ma cięższy transformator). W nasze czasy produkują jak najtaniej, no i mamy nie ładujące ładowarki. Ten okrągły kiedys widziałem, ale konkretnie nie pamiętam, co on może. Czy nic na nim nie napisano?
  • #4 09 Aug 2007 19:36
    misssiek
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Andrenalin wrote:
    Ja bym nie był tak kategoryczny, jak any56. Ten czerwony daje max 4A, co nie jest dużo. A gdy podłączysz do akku, będzie ładował max 2A. Miałem podobny i nigdy więcej takiego nie kupię. Natomiast stare rosyjskie lub bialoruskie sprawują się bardzo dobrze. Wystarczy porównac masę tych ładowarek i będziesz wiedział, która więcej potrafi (bo ma cięższy transformator). W nasze czasy produkują jak najtaniej, no i mamy nie ładujące ładowarki. Ten okrągły kiedys widziałem, ale konkretnie nie pamiętam, co on może. Czy nic na nim nie napisano?

Swego czasu sprawdzalem miernikiem ile mial amperow podczas ladowania i bylo cos kolo 4 A. Jesli chodzi o mase to fakt, ten staroc jest 3-4 razy ciezszy. Niestety tabliczka z oznaczeniami gdzies zginela.
  • #5 09 Aug 2007 19:50
    staniol72
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Jesli jest ciezszy to pewnie ma mocniejszy transformator i wiekszy prad ladowania,ja bym wybral ten szary
  • #6 26 Aug 2007 01:15
    misssiek
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzisiaj mialem okazje zmierzyc prad ladowania jednego i drugiego.
    Wyniki: prad ladowania tego szarego to ok. 4 amp, a tego małego czerwonego ok. 1,3 amp.

Zastanawia mnie po co jest ten przycisk czerwony pod wskaznikiem.
    Moze ktos wie ?
  • #7 26 Aug 2007 20:21
    michcio
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Być może to bezpiecznik, który w razie zadziałania wyskakuje.
  • #8 26 Aug 2007 22:12
    Andrenalin
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    michcio wrote:
    Być może to bezpiecznik, który w razie zadziałania wyskakuje.

To naprawdę jest bezpiecznik automatyczny :ok: :D
  • #9 30 Jan 2008 17:42
    rci2950
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    wes czerwony bezbieczniejszy dla ciebie i akumulatora
  Search 4 million + Products
Browse Products