X

Ariston Dialogic kod f07 wypuszcza wodę

mastad 09 Aug 2007 22:56
  • #1 09 Aug 2007 22:56
    mastad
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Kiedy pierwszy raz wyskoczył mi kod f07 skorzystałem z podpowiedzi na forum i sprawdziłem tą plastikową rurkę pod zbiornikiem, ale pralka nadal nie chodzi - wypuszcza wodę zamiast rozpocząć program prania. Co jeszcze mogę zrobić?
  • #2 09 Aug 2007 23:02
    nares
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    F07 - to błąd w układzie grzewczym. Zacznij od sprawdzenia grzałki R ok. 25 ohm.
  • #3 13 Aug 2007 22:35
    mastad
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawdziłem grzałkę i jest ok ale pralka nie chce prać jeśli ustawię na temperaturę większą niż 20 stopni, tzn. przy 10 stopniach rozpoczyna normalnie pranie i ciągnie cały cykl, a w wyższych temperaturach nie rozpoczyna prania tylko wyrzuca błąd f07. To który element zawodzi?
  • #4 13 Aug 2007 22:53
    nares
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Wyrażnie napisałem że błąd w ukł. grzewczym, a to nie tylko grzałka. Sprawdź czujnik ntc i połączenie kostki ntc na module.
  • #5 29 Aug 2007 22:43
    mastad
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam ponownie po przerwie. Nie mam też stałego dostępu do komputera (piszę z nicka męża mojej kuzynki) i nie zawsze mogę od razu sprawdzić ale bardzo dziękuję za podpowiedzi. Niestety jestem zupełnym laikiem i nie wiem, który to czujnik ntc czy połączenie kostki ntc, w ogóle nie wiem, co to za skrót 'ntc'. Proszę o pomoc (i o cierpliwość).
  • #6 29 Aug 2007 22:54
    Alski1
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    NTC to czujnik znajdujący się niedaleko grzałki. No, hmmm, kostki, takie złączki dwóch wiązek przewodów/przewodów z płytą/przewodów z podzespołem czasem. Najczęściej białe.
  Search 4 million + Products
Browse Products