Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

obciążenie akumulatora modułem gsm

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> obciążenie akumulatora modułem gsm
Autor
Wiadomość
aer
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: gdynia

Post#1 Post autora tematu 12 Sie 2007 15:06   

obciążenie akumulatora modułem gsm

Koledzy!
Chciałbym zamontować w samochodzie moduł gsm dzwoniący do mnie w przypadku wywołania alarmu, ale boje się że akumulator tego nie wytrzyma.
Chodzi mi konkretnie o moduł SpecGSM firmy Abratronik - w specyfikacji modułu podane jest, że pobór prądu działającego modułu razem z telefonem wynosi do 0.8A.
Jak sobie z tym poradzić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2007 15:06   

Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: warszawa

Post#2 12 Sie 2007 16:31   

Re: obciążenie akumulatora modułem gsm

Witaj

Moduł ten o ile pamietam pobiera ok. 100mA prądu podczas spoczynku i tak jak piszesz ok. 800 mA podczas nadawania. Oznacza to iz kiedy nie bedziesz miał wzbudzonego alarmu pobierany prad nie powinien stanowic dla Ciebie wiekszego problemu , dla akumulatora też (usredniając spadek pojemnosci bedzie wynosił ok. 4Ah na dobe -moze to niezbyt profesjonalne zestawienie ale obrazowe ;-) ) , oznacza to iż tak do 7 dni postoju bez ładowania akumulatora (lub dłużej zakładam najgorsze) , wszystko bedzie ok.
To co napisałem ma charakter orientacyjny , jak podasz mi dokladne dane aku. i jego wiek to moge ci policzyc dokladniej (choc znowu bedzie to szacunek bo nie wiem jak sie z nim obchodzisz)

pozdr.
rx/tx

PS. moze wartobyloby zbuforowac ten moduł jakis akumulatorkiem tak aby po odcieciu aku. auta nadal mial zdolnosc wysyłania informacji. Z zasilankiem to tez pomoze.
Powrót do góry

nikspol
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa - SK

Post#3 12 Sie 2007 16:55   

Nie jest tak żle , przy nowym akumulatorze 45 Ah : 450 g = 0,1 A
450:24= 18,75 dnia - teoretycznie
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gliwice

Post#4 12 Sie 2007 16:57   

Dodajcie do tego jeszcze pobór własny samochodu, jakiś alarm, radio. Razem gdzieś w granicach dodatkowych 30-40mA.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2007 16:57   

Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 12 Sie 2007 17:02   

Fakt ze nie samym modułem samochód stoi ;-) , dlatego myle ze przyjecie spadku 4Ah na dobe bedzie w sam raz ;-)

Pozdr.
rx.tx
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2007 17:02   

Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gliwice

Post#6 12 Sie 2007 17:03   

Razem około 120-150mA, a to stanowczo za dużo. Proponuję to przeczytać: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=718084&postdays=
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 12 Sie 2007 17:20   

Przeczytałem i jedyne co z tego wynika to to że nie warto kupować akumulatorów za 90PLN w supermarkecie bo efekty sa w podanych postach jasno opisane , nie zakladam oczywiscie ze auto kolegi postoi miesiac i da sie odpalić ale tydzien to bezproblemowo.
Mam u siebie w ramach testów zalozone 4 moduły GSM/GPS , alarm radio i kupe innej elektroniki w sumie mam 220-250mA ;-) i po powrocie z urlopu wsiadłem i zapaliłem samochód (rozpusta była całe 10dni) dla utrudnienia jest to diesel . Mysle ze podstawa to akumulator jak bedzie lipny to i 60mA to za dużo (o spadku pojemności w zimie nie wspominając). Rozwiazaniem moze byc bufor na jakis akumulatorze dodatkowym ktory podziała z modułem np. 3 dni i potem grzecznie zamelduje ze umarł :-).

.....

Tak po chwili wpadł mi do głowy taki pomysł poddaje go pod rozwage (zakładając oczywiscie ze kolega ma ten moduł i nie chce kupowac innego).
Mozemy zrobić tak aby przy wystąpieniu alarmu ,przekaznik czasowy załączał zasilanie modułu na czas np. 5 minut , i jednoczesnie drugi przekaznik czasowy utrzymywał stan alarmowy na wejsciu modułu na czas jego logowania. Zakładając ze moduł wg. danych producenta loguje się 5-10s opóźnienie alarmu byłoby akceptowalne , po zalogowaniu moduł ma utrzymany alarm na wejsciu i go wysyła. Przez pozostałe 5 minut pozostaje w stanie czuwania oczekujac nastepnych alarmów , po tym czasie sleepen :-) . Pobór prądu przy czuwaniu 0mA :-) koszt tych 2 przekazników tak z 50 PLN . Oczywiscie przekaznik zasilający powinien tez 'zaskakiwać; na stałe przy włączeniu stacyjki przez co moze np. podawac dodatkową informację o uruchomieniu silnika. Mysle też ze mały akumulator buforujący przy takim układzie jest niezbędny.

Pozdr.
rx/tx
Powrót do góry

emel2
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wrocław

Post#8 13 Sie 2007 22:48   

Na moj gust taki pobor pradu DYSKWALIFIKUJE to powiadamanie.Sensowne urzadzenia budowane na PRZEMYSLOWYM MODULE GSM pobieraja ok.10mA.Te patenty polecane na aukcjach z dolaczanymi komorkami to zabawki -potrafia sie zawieszac,kiepsko znosza niskie temperatury itd.Ja w kazdym razie nikomu bym czegos takiego nie zalozyl-ale jak ktos lubi eksperymenty i ,,radoche tworzenia" to czemu nie.
Pzdr.
Mariusz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2007 22:48   

Powrót do góry

bebefirst
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wawa

Post#9 14 Sie 2007 20:48   

Aby nie uruchomić pojazdu wcale nie trzeba rozładowywać akumulatora do końca, w polowie tych wartości już nie odpali, 100mA stanowczo za dużo.
Po za tym liczonko się nie udało, Prąd będzie spadał nie liniowo lecz logarytmicznie, tak że te 18 dni zamieni się w 7.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> obciążenie akumulatora modułem gsm
Strona 1 z 1