Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wykorzystanie starej komórki

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Wykorzystanie starej komórki
Autor
Wiadomość
Quaki
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gdynia

Post#61 25 Lut 2004 16:08   

Re: Wykorzystanie starej komórki

poczyytalem troszke na temat łowow na lisa niestety do takiej zabawy potrzebny jest sprzet krotofalarski i to dosc duzej mocy nie ma wiec mozliwosci umiejscowienia tego w autku tak zeby zlodzieje sie nie zorjetowali pozatym jak to zasilac (telefon mozna z bateriji wikszej niz orginal do tego mozna by tak wykonac cudo zeby wlaczalo powiadomienie lokalizator dopiero jak sie znajdziemy w w poblizu komendami i steroaniem telefonem)moze ktos widzial cos takiego w mniejszym wydaniu nie musi to przeciez lokalizowac dokladnie tylko pokazywac sikle sygnalu w zaleznosci od ukierunkowania anteny
pozdrawiam
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 25 Lut 2004 16:08   

Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Świdnik

Post#62 26 Lut 2004 07:11   

GENERATOR napisał:
Wszystko się zgadza tylko przerobienie tego "złomu" na radio dotyczy
niewielu modeli ( pewnie z braku dokumentacji) jeśli koledzy znają jakieś
opsy było by to na miejscu -nie myślę o ogólnie znanych. :?:

witam!komorki typu gsm nie nadaja sie do przerobienia na radiotelefon-dlaczego?z bardzo prostej przyczyny nadaja z przesunieciem(na innej czestotliwosci odbiornik a na innej nadajnik)mozna kombinowac ale winny desen np.odbiornik przerobic na scanner(tylko teoria-narazie)ale do tego jest konieczna aplikacja do dsp i demodulatora(modem gmsk)jesli masz do dsp no to gratulacje ja znalazlem tylko do jednej sztuki(pcf5083)jednak na nic to wszystko bo jestem Niemiec z angielskiego technicznego-wiec modem diabelsko szybki dajacy b.wiele mozliwosci no ale tu to wogole jest pustynia...np xc390221fu-motorolka z mikrotack-a(to ten z klapka widoczny na starych amerykanskich filmach sesacyjnych)innym tematem jest wylutowanie takiego elemetu w warunkach amatorskich.Sensem jest zbieranie telefonow typu porty to takie z raczka byly takie gsm-ki ja mam dwie,integracja tych ukladow jest nie wielka i mozna podlubac.Dla ciekawych posrednie to71 i 13 MHz moduly mocy wcz w starszych typach mogly dac nawet 0,5wata ale przy porty to juz inna historia... Jesli bedzie zainteresowanie to pdrzuce pdf do DSP i inne schematy pozdrawiam
Powrót do góry

c2h5oh
Moderator
Moderator

Miasto: WOŁOMIN

Post#63 26 Lut 2004 08:28   

Cześć !

:arrow: piotr kirczuk

To , że ktoś nie wie jak się przestraja ( przerabia ) starą komórkę na radiotelefon , to wcale nie oznacza , że tego nie da się zrobić :D
Problemem nie są uklady , czy ich aplikacje , a jedynie napisanie dobrego softu. W samych telefonach zmiany w elektronice są niewielkie. Z powodzeniem przestraja się telefony komórkowe z dawnego CENTERTEL-a (450 MHz ) , jak i pewne modele Nokii z pasma 900 MHz na pasmo amatorskie 1,2 GHz.
Proponuję zagłebić się w temat ( wszystko jest w necie tylko trzeba poszukać :D ) . Kilka linków do stron o tej tematyce znajdziesz tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=63213

Co do DSP , to proponuję zostawić go w spokoju , a zająć się syntezą ( zmiana softu albo całego sterowania ) Jak opanujesz strojenie , możesz pobawić się w DSP (Digital Signal Processing) . Jeśli nie masz softu do procesora sygnałowego to żadne aplikacje Ci nie pomogą.

p.s. A schematy są , tylko nikt nie ma interesu w ich udostępnianiu :D
Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Post#64 26 Lut 2004 13:26   

witam ponownie
dlubanko w syntezie nic nie da (przy GSM i narazie o takich telefonach pisze)ja wiem co to jest DSP i ten procesor jest autonomiczny czyli ma wewnetrzne oprogramowanie i TO ON steruje snteza i to on "wypatruje"sygnalu "aloha"on jest odpowiedzialny za hopping i audio dekoding w starszych modelach(np.nokia 1610)byl osobny uklad nie mniej wybijcie sobie ludziska z glowy przerobienie GSMki na radio modem(jakis rodzaj AP czyli nadawczoodbiorcze urzadzenie cyfrowe)czy na radiotelefon-to wynika ze specyfiki komunikacji GSM.Fitry tez nie nadaja sie do czego kolwiek innego niz transmisja cyfrowa-szerokosc pasma200KHz przy 71MHz-ja jednak bylbym za tym zeby nie wyciagac nic tylko dodac cos co zmieni caly uklad.dodam ten manual moze ktos cos odcyfruje...Problemem jest czy odciecie od jednostki centralnej nie pozbawi go wigoru(chodzi tylko o nasluch).
A!no i gdyby ktos mial jakies blizsze inf.na temat orbitela porty-863/01/0045(porty-to oczywiscie przenosny a nie reczny :D ).A co do telefonow NMT450 to koledzy z dzalu rdiowego podaja pare"ciekawych" linkow wiekszosc to niemieckojezyczne prace resta to finski a naprawde niewiele w angielskim na uwage zasluguje siemens c5 mam dwie sztuki-myslalem ze to GSMki bo maja sloty na simy heh

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Post#65 26 Lut 2004 14:06   

c2h5oh napisał:
Cześć !

:arrow: piotr kirczuk

To , że ktoś nie wie jak się przestraja ( przerabia ) starą komórkę na radiotelefon , to wcale nie oznacza , że tego nie da się zrobić :D
Problemem nie są uklady , czy ich aplikacje , a jedynie napisanie dobrego softu. W samych telefonach zmiany w elektronice są niewielkie. Z powodzeniem przestraja się telefony komórkowe z dawnego CENTERTEL-a (450 MHz ) , jak i pewne modele Nokii z pasma 900 MHz na pasmo amatorskie 1,2 GHz.
Proponuję zagłebić się w temat ( wszystko jest w necie tylko trzeba poszukać :D ) . Kilka linków do stron o tej tematyce znajdziesz tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=63213

Co do DSP , to proponuję zostawić go w spokoju , a zająć się syntezą ( zmiana softu albo całego sterowania ) Jak opanujesz strojenie , możesz pobawić się w DSP (Digital Signal Processing) . Jeśli nie masz softu do procesora sygnałowego to żadne aplikacje Ci nie pomogą.

p.s. A schematy są , tylko nikt nie ma interesu w ich udostępnianiu :D

C2H6OH nadmieniam ci ze te nokie do przestroienia na pasmo 23cm(1,2GHz to NMT900-czyli analogowe mozliwe do zdobycia np.na terenie Skandynawji-system nie obecny w Polsce...) ja poruszam temat telefonji cyfrowej czyli GSM i tak nadawnie mobila to890MHZ-915 a odbior to 935-960MHz i jakie kolwiek strojenie(gdyby to byl NMT to moze strojenie ale w GSM nie koniecznie) i zmiana softu nie pomoze wniosek aparaty GSM nie moga sie komunikowac bez posrednictwa stacji bazowej(BTS)
Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Post#66 27 Lut 2004 02:05   

To oczywiscie znowu ja podaje wszystkim majsterkowiczom fajny link traktuje on o siemensie p1 dostepne schematy i pinout mam taki telefon ale padl mi soft :( no ale zawsze mozna sobie podlubac :D .Oczywiscie to GSMka i jaka wielka jesli bedzie zainteresowanie wysle zdjecia plytek niestey bez bloku radiowego(musze pstryknac :) )
http://www.nobbi.com/siep1.htm
Powrót do góry

voltar
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#67 01 Mar 2004 10:24   

Warto do alarmu, ale:
- moduły dostępne w sprzedaży obsługują ericcssony lub nokie (innych nie widziałem) obsluguja co najmniej 4 numery na zewnatrz
- używasz kart prepaid (najlepiej max czas np. rok); jak sie uzbiera, to wkladasz do swojej komory i wydzwaniasz ile wlezie ;-)
- nie ustawiac na SMS a tylko na polaczenie (rozmowe) tylko wtedy telefon cie znajdzie, a nie jak np. w Idei w Święta nie dochodza SMS (zreszta nominalnie tez ida z opoznieniem)

Pozdrawiam
(Ja do centrali CA-6 uzywam Eryka t10s i modulu GSM kupionego za 200zl na allegro)
Powrót do góry

Mir
Poziom 20
Poziom 20

Post#68 06 Mar 2004 10:17   

Ja Przerobilem telefon na kontroler do zalanczania pieca gazowego ;)co wy na to??
jestem na drugim koncu polski wysylam komunikat godzine przed powrotem do domu i w domku cieplo :):):)

A drugie cos to wykorzystalem do samochodu zalanczajac webasto !!!
Inne to do ukladu alarmowego cichego ! powiadamiaacego wprost klienta o kradziezy lub naruszeniu !!! Pozdrawiam co wy na to jakby te cegly w taki sposob wykorzystac :) Pozdrawiam Mirek RTV
Powrót do góry

BONO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: olsztyn

Post#69 07 Mar 2004 14:26   

nokia 5110 uzywana jest do powiadamiania o alarmi e,kupujesz płytke i programujesz podłanczasz do tel i masz powiadamianie gsm.takie moduły wstawiamy w centralach alarmowych
Powrót do góry

Bokasz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Ruda Śląska

Post#70 30 Mar 2004 10:23   

Pare lat temu spotkałem się z ofertą firmy elektronicznej proponującej system alarmowy do samochodu wykorzystujący telefon (właśnie NOKIE 3310) jako sposób komunikacji systemu posiadającego GPS i informującego właściciela o kradzieży samochodu z jednoczesnym powiadomieniem o jego ostatniej pozycji.
Niestety telefon wymagał jakiejś aktywacji (karta albo abonament).
Interesowałem się tym tematem lecz jak narazie nie mam nic poza tą informacją.
Wiem, żę trzeba zmontować rodzaj kompa sterującego całością

Powrót do góry

_MaY_
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: ZG

Post#71 30 Mar 2004 23:34   

witam wiem ze nie na temat mam takie pytanie do uzytkownikow komorek, a mianowicie chodzi mi o fachowa nazwe tej plastykowej plytki mieszczacej się pod klawiatura, jest to ta przezroczysta plytka np. w sagemie zawerajaca soczewki rozpraszajace swiatlo diody ,gdzie mozna takie cos kupic? ewentualnie zdobyc same soczewki rozpraszajace o wymiarach takich aby rozpraszaly one swiatlo diody smd??
Powrót do góry

marmur
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Białystok

Post#72 03 Kwi 2004 15:47   

Oprocz kalkulatora budzika i zegarka mozna zrobic z niego miernik napiecia i mocy :P
Powrót do góry

One_sign
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Poznań

Post#73 07 Kwi 2004 12:39   

Witam, generalnie uważam, że można byłoby otworzyć osobny dział zbierający wszelkie informacje dotyczące mozliwości wykorzystania starych komórek lub ich elementów . Przecież sam wyświetlacz jest wart dużo kasy a do tego pamięci, diody, klawiaturka itd... Trzeba byłoby to jakoś zagospodarować, nie uważacie ? Czekam na pomysły z niecierpliwością a może poprzecie mój pomysł dotyczący stworzenia takie poddziału w dziale telefonów komórkowych, gdzie zbierane byłyby informacje i wszystkie pomysły wykorzystania tego dobra ?
Pozdrawiam Wielkanocno i życzę wszystkim zdrowia !!!
One
Powrót do góry

XeviL
Poziom 2
Poziom 2

Post#74 20 Kwi 2004 22:38   

Widze ze nie ma zadnej odpowiedzi od dawna. Czyli nie da sie tego zrobic z nokia 3310?? Co z tym flashem.
Powrót do góry

tomaszleniu
Poziom 11
Poziom 11

Post#75 23 Kwi 2004 23:37   

a może panowie pomyślimy ja knapisaćoprogramowanie scanujące częstotliwości gsm taki "podsłuch" aj k dawno w analogach co wy na to nie głupi pomysł i możliwy do zrealizowania. tutaj niw ma nie wiadomo jakiefo kodowania myśle że w tym temacie powinno ruszyć
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Kwi 2004 23:37   

Powrót do góry

c2h5oh
Moderator
Moderator

Miasto: WOŁOMIN

Post#76 23 Kwi 2004 23:54   

Cześć !

tomaszleniu napisał:
a może panowie pomyślimy ja knapisaćoprogramowanie scanujące częstotliwości gsm taki "podsłuch" aj k dawno w analogach co wy na to nie głupi pomysł i możliwy do zrealizowania. tutaj niw ma nie wiadomo jakiefo kodowania myśle że w tym temacie powinno ruszyć

:D Nie spiesz się i napisz powoli o co Ci chodzi :D
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Kwi 2004 23:54   

Powrót do góry

tomaszleniu
Poziom 11
Poziom 11

Post#77 26 Kwi 2004 19:11   

chodzi mi o oprogramowanie czy nie można komórki wykorzystać do scanowania częstotliwości gsm . tzn taki mały podsłuch rozmów tel. odpowiedni program który by miał rozbitą częstotliwość np.950 mhz na komóórki cyfrowe tzw numery podłaćzenie z telefonem odpowiedni program do telefonu i scanujemy komórki tzn numery.
Powrót do góry

szwabo
Poziom 6
Poziom 6

Post#78 26 Kwi 2004 20:07   

Mozesz uzyc ich jako przedmiot zaczepno-obronny :)
Powrót do góry

zola3
Poziom 13
Poziom 13

Post#79 03 Maj 2004 12:34   

Co do przerobienia starego telefonu na inne urzadzenie to chyba ciezko z tym tematem. Chociaz przychodzi mi na mysl kilka ciekawych pomyslow, np domofon. Wykorzystac cobbe i procesorek i mozna sobie gadac "po kabelku" miedzy pietrami w domu :) Problem tylko w tym, ze praktycznie wszystkie uklady scalone w telefonach to bga, jak sie komus uda wytrawic taka plytke to gratuluje :) Pozatym trzeba by troche flasza zmienic...Chyba za duzo roboty....
Powrót do góry

mariusz_w_85
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Opole / Łachów

Post#80 17 Maj 2004 20:48   

Z tego co wiem żeby przerobić tel. na cokolwiek inego trzeba napisac własny soft. Tyle że nikt nie wie jak. Według mnie trzeba by zrobić program symulujący komórkę. To chyba nie było by tak trudne. Na elektrodzie są dokładne shcematy telefonów NOKI. Wystarczy zebrać dokładne opisy układów, tabele prawdy, rozkazy procesora itp, itd.... no i pisać program. Części których nie dało by się przepisać na program możnaby podłączyć pod kompa zewnętrznie (np. pod prt com - mam już sukcesy w programowaniu pod port com). A na końcu podać programowi soft ściągnięty z komórki i patrzeć jak komónikuje się z siecią, kartą SIM, portem wyjścia... Myślę że to realny pomysł
Powrót do góry

cinekk
GSM Product Supporter
GSM Product Supporter

Miasto: Gołdap

Post#81 20 Maj 2004 15:08   

Dokładnie tak jak napisał przedmówca, nie sztuka zmusić układy do pracowania na innych częstotliwościach bo to by nie było aż takie trudne, modyfikacja filtrów i VCO oraz kilka innych rzeczy. Najgorzej jest z oprogramowaniem które w największym stopniu tym steruje, przykładem może być siemensa C56 i C55 w sumie różnią sie tylko końcówka mocy i switchem i to w nie aż tak wielkim stopniu C56 z oryginalnym flashem nie znajdzie żadnej sieci w polsce bo jest na 850/1900 ale gdy sie go przeflashuje flashem robiąc z C56 > C55 to zaczyna on widzieć polską sieć troche zasięg jest niestabilny ale dzila. Jeżeli komuś uda sie znaleźć instrukcje ARM we flashu odpowiedzialne za zakresy na jakich ma działać telefon to wtedy wszystko ruszy do przodu a jak narazie pozostają tylko fantazje ;)
Powrót do góry

THoTH
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Poznań

Post#82 21 Maj 2004 01:39   

A ja sie zastanawiam nad inna rzecza - typowo teoretyzuje !
Moznaby zrobic wlasna komorke GSM niekoniecznie polaczona z jakakolwiek siecia !

Zamiast kart sim zrobiloby sie prosta Zielonke albo cos podobnego z wlasnym KI itp.

Interfejs polaczony do kompa emulowalby wszystkie podstawowe funkcje stacji GSM, kodowane itp. taka centrala wykonana na telefonach komorkowych!

to musialby byl dosc duzej mocy nadajnik-odbiornik na czestotliwosc 900 chociazby... nie znam sie na czestotliwosciach, ale bylby sens zrobic chociazby "po domu" takie cos!

Pokombinujcie Panowie :!:

Pozdrawiam - TH*TH
Powrót do góry

cinekk
GSM Product Supporter
GSM Product Supporter

Post#83 21 Maj 2004 14:53   

THoTH : Samo łamanie algorytmow A5/x nastąpiło już troche czasu temu a to one są podstawą całej komunikacji z nadajnikami, swojego czasu w sprzedaży były także urządzenia do podsłuchiwania rozmów GSM wraz z programem na komputer zajmującym sie algorytmami czyli taka mała stacja nadawczo/odbiorcza ale i w tym przypadku także potrzeba jest małych modyfikacji w oprogramowaniu użytym do tego ;) czyli ludzie uczcie sie programowac ! ;)
Powrót do góry

Nemo
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Radom/Lublin

Post#84 22 Maj 2004 01:29   

THoTH napisał:
Pokombinujcie Panowie :!:

Taaak, oczywiście... Weźmy się i zróbcie... :wink:

Gdyby to było takie proste, już dawno zostałoby zrobione. A jeśli nie zostało, to albo nikt nie ma ochoty się z tym bawić, albo nie jest to opłacalne. Poza tym nakład pracy ogromny, a efekt mizerny (szczególnie finansowo).
Pozdrawiam.
Powrót do góry

cinekk
GSM Product Supporter
GSM Product Supporter

Post#85 22 Maj 2004 12:55   

Wiele rzeczy robi sie dla samej satysfakcji, swoją drogą dobre opanowanie ARM jest ogrmnym plusem i po tym można zrobić wiele ciekawych rzeczy z telefonami, a kursów też jest troszke, jakby sie znalazł jakiś chętny na zapaleńca z ARM to moge podrzucić troche materiałów do opanowania podstaw ;) sam sie kiedyś w to bawiłem przez jakiś 0,5h ;) niestety brak czasu nie pozwolil na powrócenie do tego ale zabawa może być świetna i są nawet zaawansowane emulatory np. telefonów nokia gdzie możemy własny zmodyfikowany flash przetestować na wirtualnej komórce w komputerze bez potrzeby wgrywania w telefon.
Powrót do góry

przemek.tomala
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Radom / Krakow

Post#86 22 Maj 2004 18:23   

Można wrzucić to, o czym piszesz cienekk na forum, albo byś mógł podrzucić mi na maila, może się kiedyś zainteresuje:
przemek_124rdw(małpa)poprostu.net
Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Post#87 22 Maj 2004 21:22   

ja tez jestem tym zainteresowany i bylbym wdzieczny za podeslanie tych materialow
piter(malpa)inter1.pl
Powrót do góry

ShEvU_elektro
Poziom 20
Poziom 20

Post#88 22 Maj 2004 22:42   

ja myśle że z tym Walkie-Talkie niewypali bo to jest za bardzo skąplikowane:P chyba że...
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 22 Maj 2004 22:42   

Powrót do góry

Piter K.
Poziom 19
Poziom 19

Post#89 23 Maj 2004 00:16   

trzeba zlikwidowac shift w w.cz i rozwiazac sposob logowania telefonu(do czego-drogiego telefonu-to chyba kiepski pomysl)no i jeszcze sprawa karty sim czy procek odpali bez niej a moze wogole pominac procek? i cala reszte i uzyc tylko blok analogowy ale co bedzie sterowac synteza?i co bedzie demodulatorem(i modulatorem) dalej np modem gsmk?poza tym jaki typ telefonu konkretnie mozna by bylo uzyc(chyba o niskiej skali integacji) jak poradzicie sobie z shiftem w sposob "softowy"czyli nie dlubiac palnikiem i mlotkiem(bo jak puknac odbiornik wyzej a nadajnik nizej tak aby nadawal na tej samej czestosci badz z shiftem-duplex! i moga sie sprzegac)to sa powazne problemy jesli nie to prosze mnie oswiecic(pisze o telefonach GSM nie NMT)jesli macie jakies rozwiazania aplikacje do DSP i modemow GMSK np.motoroli xc390221fu to moze wespol cos wymodzimy(ale jak sadze tylko teoretycznie)
Powrót do góry

cinekk
GSM Product Supporter
GSM Product Supporter

Post#90 23 Maj 2004 01:29   

Ale tutaj nie chodzi o problem hardware Piter, najpierw powinno sie zacząć od software bo to jest podstawa później można zacząć dłubać w telefonie i zastanawiać sie co zmienić a co poprawić na początek trzeba zrozumieć działanie ARM zmodyfikować flasha tak aby działał po naszemu ;) bo z przestrojeniem telefonu na inne zakresy to już mniejszy problem, wiem bo bawie sie w takie przestrajanie telefonów z USA z 850/1900 na 900/1800 i zawsze przy tym najważniejsze jest aby soft próbował szukać na danej częstotliwości a reszta to już tylko dobranie filtró ewentualna wymiana VCO tak samo można by zrobić w tym przypadku ale sądze że to jest bardzo trudne ale nie ma rzeczy niemożliwych i od dłubania w sofcie powinno sie zacząć taką zabawe.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Wykorzystanie starej komórki
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.105 seconds

elektroda.pl temat RSS