X
  • #1 19 Aug 2007 20:34
    kowalkuba
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    czy moze mi ktos udzielic rady jak ustawic w anglii antene na hotbird zeby ogladac programy z Polsatu cyfrowego.Dekoder z karta przywiozlem z polski,antene kupilem na miejscu(od SKY 50cm szer,40wys).Jak wszystko skonfigurowac zeby dzialalo?
  • #2 19 Aug 2007 20:58
    213996
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Ta czasza to nie trochę za mała na prawidłowy odbiór Hotbirda w Anglii ?
  • #3 19 Aug 2007 21:01
    zaxoniec
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Za mala antena,masz miejsce zeby zainstalowac normalna min 80cm,?
    Antena od SKy jest dobra do SKy,poza tym antena do SKy jest ustawiona na Asstre mieszkasz w Londynie? jesli tak to 3456993 moje GG ,odezwij sie to pomoge.
  • #4 21 Aug 2007 20:08
    kowalkuba
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    ...faktycznie czasza chyba bedzie za mala:( Zamawiam wieksza i bede probowal. Jak skonfigurowac tuner?posiadam model Samsung DSB S305G
  • #5 21 Aug 2007 21:24
    meloch
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Oryginalne oprogramowanie tunera jest już odpowiednio skonfigurowane. Jeśli antena bedzie dobrze ustawiona, to wszystko powinno działać.
  • #6 21 Aug 2007 22:16
    szycha
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Nie wydawaj pieniędzy na nową czaszę. Jeżeli w Twojej okolicy są anteny od "SKY", przypatrz się dobrze w jakim kierunku są ustawione i kieruj się bardziej w prawo patrząc na wprost anteny( od strony konwertera). Anteny "SKY" są o tyle lepsze od anten konwencjonalnych, ponieważ ich budowa (większa wklęsłość) bardziej skupia sygnał.

Pokombinuj, a napewno się uda !!!

<<<SZYCHA>>>

O2 CAN DO.
  • #7 22 Aug 2007 14:24
    konradzki
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    jeśli się nie mylę to sky odbiera z astry 2, czyli żeby przestawić antenę na hotbird trzeba ją przekręcić w lewo stojąc przed anteną (w prawo stojąc za anteną i patrząc w kierunku satelity)
  • #8 22 Aug 2007 19:38
    kowalkuba
    Level 9  
    ...to w ktora strone mam krecic,w prawo czy w lewo stojac przed antena???Ztego co zdazylem sie zorientowac Astra jest na 28 stopniu czy jakos tak a hot bird na 13 wiec roznica jest 15 stopni tylko w ktora strone.Chyba w prawo stojac PRZED antena a w lewo ZA antena,czy mam racje?
  • #9 22 Aug 2007 20:37
    rwisniewski
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Stojąc przed anteną kieruj w lewo od Astry 28.
  • #10 22 Aug 2007 22:42
    szycha
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Oczywiście w lewo,patrząc na antene z przodu. Sorki za wprowadzenie w błąd. . . . . . .

Spróbuj, a napewno się uda, miałem dokładnie to samo, ale po rozejrzeniu się po "angielskich sąsiadach" udało się ASTRA 28 ST E, HOTBIRD 13 E.

POWODZENIA. . . . . . .

<<<SZYCHA>>>

O2 CAN DO.
  • #11 26 Aug 2007 21:34
    kowalkuba
    Level 9  
    antena ustawiona,programy wyszukalo,ale po chwili pojawia sie komunikat: DEKODER ZABLOKOWANY
    YOUR SMARTCARD HAS EXPIRED!!!
    Co to oznacza i co powinienem teraz zrobic?
  • #12 26 Aug 2007 22:08
    pajo21
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Zadzwonić na infolinie i poprosić o aktywacje karty.
    Włączyć kanał 11(polsat sport) i czekać na aktywacje.
  • #13 27 Aug 2007 14:18
    kowalkuba
    Level 9  
    problem tkwi w tym ze jestem w UK i nie moge dodzwonic sie do BOK.
    Czy jest jakis inny sposob???
  • #14 27 Aug 2007 14:25
    konradzki
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    jeżeli dekoder jest opłacony dzwonisz na numer 22/2127222 po połączeniu z automatem wybierasz 6 następnie wklepujesz z klawiatury telefonu numer swojej karty i słuchasz, jeśli automat powie, że sygnał zostanie ponowiony w ciągu trzech godzin uruchamiasz dekoder na kanale 11 polsat sport i czekasz jak ruszy polsat sport wszystkie kanały będą działać, cała operacja trwa około 30 sekund
  • #15 27 Aug 2007 19:52
    kowalkuba
    Level 9  
    tak wlasnie zrobilem i czekam teraz na efekty:) rzecz jednak jest w tym ze wczesniej dzwonilem na 0801 08 08 08 i koles powiedzial ze sygnal jest wysylany do mojego dekodera:?.....ale poczekam i zobaczymy.
  • #16 13 Nov 2007 11:39
    Sanbal
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    A ja mam pytanie inne.Czy jest gdzies swego rodziaju przelicznik ze podaje sie dlugosc i szerokosc geografizna miejsca zamieszkania i on okazuje jaki ma byc kat odchylenia od pionu czaszy? bo mieskzma w angli i zakupilem polsat ale jzu men ikrew zalewa. I jeszcze czy ktos zna adres storny www albo moze napisac w skrocie jak to ustawic bo internet przekopalem , instrukcja dekoddera nic nie mowi jak wyszukac krok po korku sygnal. No i babcai mi sie nudzi jak opiekuje sie maluchem:)
    Pozdrawiam
  • #17 13 Nov 2007 12:07
    tenap
    Spec od TV
    Helpful post? (0)
    Sanbal wrote:
    A ja mam pytanie inne.Czy jest gdzies swego rodziaju przelicznik ze podaje sie dlugosc i szerokosc geografizna miejsca zamieszkania i on okazuje jaki ma byc kat odchylenia od pionu czaszy?

Witam!
    Dla Sanbal --> kalkulator kąta azymutu i elewacji:
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html
    Powodzenia.
  Search 4 million + Products
Browse Products