Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Komputer nie "widzi" dźwięku z mikrofonu.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer nie "widzi" dźwięku z mikrofonu.
Autor
Wiadomość
rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: bialystok

Post#1 Post autora tematu 20 Sie 2007 21:50   

Komputer nie "widzi" dźwięku z mikrofonu.

Witam.
Mam problem.
Gdy podłączam do kompa mikrofon i włączam rejestrator dźwięku lub Skype to nici z rozmowy bo pokazuje, że nie ma dźwięku.
Sprawdzałem u koleżanki: mikrofon działa sprawdzałem testerem czy kabel nie jest przegięty działa.
Mikrofon kupiłem z biedronki, wcześniej działał. Pożyczyłem od kolegi mikrofon i to samo.
Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Chorzów

Post#2 20 Sie 2007 22:18   

Re: Problem z mikrofonem

Jeżeli masz na pasku zadań w prawym dolnym rogu monitora ikonkę głośnika to kliknij ją dwukrotnie i wybierz opcje potem właściwości później nagrywanie i zaznacz mikrofon i nastaw odpowiednie wzmocnienie ...

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2007 22:18   

Powrót do góry

rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 20 Sie 2007 22:38   

Kombinowałem z tym i nic. Wszystko jest ustawione jak trzeba.
A czy to może być wina jakiegoś programu?
Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 21 Sie 2007 22:51   

Trudno powiedzieć , ale raczej nie... Możesz natomiast mieć uszkodzoną kartę dzwiękową ... Nie wiem czy wpinasz się bezpośrednio do karty dzwiękowej , ale możliwe że gniazdo jakie masz do mikrofonu wogóle nie jest podłączone ... Jeśli masz słuchawki z pasującym wtykiem podłącz je i sprawdz czy wtedy coś słychać (w głośnikach dmuchając w którąś ze słuchawek). Orginalne mikrofony do komputerów są mikrofonami pojemnościowymi i potrzebują zasilania, być może właśnie go nie masz ... wkładając słuchawki zamiast mikrofonu w chwili podłączania powinno być w nich słychać trzaski podobne do tych jakie powoduje podłączenie np. baterii jeśli będziesz słyszeć trzaski to znaczy że zasilanie mikrofonu jest OK...spróbuj i daj znać o efektach...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2007 22:51   

Powrót do góry

rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 21 Sie 2007 22:57   

Kartę dźwiękowo mam wbudowano w płytę główną i sie zastanawiałem ze i może już padła ale sprobuję pokombinować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2007 22:57   

Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 21 Sie 2007 23:37   

Może masz coś jeszcze w biosie poprzestawiane skoro to karta zintegrowana ...?
Powrót do góry

rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 22 Sie 2007 15:26   

Jak podłączam słuchawki to słychać trzaski a w biosa miałem resetowanego.Komp ma juz 6 lat to pewnie karta poszła ale jak wcześniej podłączałam wszystko grało jak trzeba, wiem że słuchawki są sprawne na 120% I napewno coś jest nie teges z kompem.

I jeszcze jedno: jak wróciłem od brata ze swoim twardzielem seagate 80gb St380215A to zaczął mi sie mocno grzać. W programie HD TUNE pokazuje mi 47 stopni. Wczoraj była taka sytuacja: rozgrzał się do 49stopni a puźniej doszedł do 45%. Dysk jest jeszcze na gwarancji i nie wiem czy to wina programu czy dysku a jeśli dysku to czy go zanieść do serwisu??
Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 22 Sie 2007 21:19   

50 stopni to jeszcze nie tragedia ... ale sprawdziłbym na Twoim miejscu wentylatorki. Mogą być już mocno zużyte no i przede wszystkim zakurzone ... A karta może faktycznie padła, ale jakaś używana pewnie nie kosztuje więcej jak 10-20 Zł ...
Powrót do góry

rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 22 Sie 2007 21:40   

Komputer jest czyszczony regularnie a twardziela nie trzymam w kieszeni tylko se leży. Co do karty to być może prawda ale najgorsze jest to ze podczas grania komp mi sie resetuje w podglądzie zdarzeń pokazuje sie coś takiego:

Kod błędu 1000008e, parametr 1 c0000005, parametr 2 e196b06a, parametr 3 f30cbb20, parametr 4 00000000.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Czyli blond windowsa i czy można coś na to poradzić??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2007 21:40   

Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 22 Sie 2007 22:23   

Możliwe że masz już kondensatory na płycie powysychane albo zasilacz masz na wykończeniu i gdy zaczynasz grać , procesor i karta graficzna zaczynają pobierać więcej mocy a zasilacz już nie potrafi jej dostarczyć ...

W pierwszej kolejności jeśli masz możliwość to podmień zasilacz na taki 100% sprawny i zobacz czy dalej Ci się resetuje, potem możesz jeśli potrafisz powymieniać kondensatory te najbliżej procesora ...

Jeśli to nie pomoże to trudno tak na wyczucie wskazać co tak naprawdę go boli...
Powrót do góry

rafal9191
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 23 Sie 2007 11:25   

Wcześniej to sie zacinał podczas grania później przestał. Teraz sie resetuje i pokazuje ze to wina windowsa i nie wiem czy to wina windowsa czy podzespołów?

Zapomniałem jeszcze dodać: przy odpalaniu kompa dysk wydaje dziwne dźwięki jakby głowica lub talerz o coś szlifowała.
Powrót do góry

PAWEŁ74
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 23 Sie 2007 22:51   

to może być właśnie objaw uszkodzonego zasilacza ale nie jestem tego pewien ( nie słyszę tych dzwięków ) a gdy zasilacz się trochę nagrzeje to sprawność kondensatorów rośnie i napięcie jest lepiej filtrowane... U mnie też zawsze wyskakiwał błąd windy a potem napis ( po scandisku ) "system odzyskał sprawność po poważnym błędzie " i była to wina zasilacza. Nie wydolność zasilacza powoduje iż procek "świruje" i popełnia mnóstwo błędów a przeważnie zapętla się co objawia się zwiśnięciem albo resetem komputera...

Tak jak pisałem wcześniej , jeśli masz możliwość to podmień zasilacz a się przekonasz jeśli to nie pomoże to przynajmniej będziesz pewny że to nie zasilacz...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Komputer nie "widzi" dźwięku z mikrofonu.
Strona 1 z 1