X

Jak podłączyć wzmacniacz do komputera ??

23 Aug 2007 12:13 MAmar-kos
  • #1 23 Aug 2007 12:13
    mar-kos
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Cześć, mam pewien problem a mianowicie taki, że nie wiem jak podłączyć wzmacniacz do komputera i dwie kolumny :cry: Mam zakupiony kabel połączeniowy wtyk 3,5mm stereo-2 wtyki RCA. Lecz nie wiem jak mam go podłączyć do wzmacniacza nie wiem do których dziurek :D Tak samo jest z kolumnami tylko z tym będzie gorzej, ponieważ w kablach od kolumn są oderwane wtyczki i są same druty. Wiem, że wszystko działa bo poprzedni właściciel wsadzał jakoś te druty do wzmacniacza i grała muzyka :D Liczę na waszą pomoc :!:

Fotki: http://picasaweb.google.com/KomarKos/Wzmacniacz
  • #2 23 Aug 2007 12:37
    fafik14
    Level 14  
    Helpful post? (-2)
    Jeden kabel wpinasz do karty dźwiękowej komputera(zielony wtyk) a drugie koncie do wzmacniacza(tam gdzie pisze"in" lub"wejście")
    A do głośników sztukujesz wtyczki i po sprawie :D
  • #3 23 Aug 2007 12:39
    kaczy99
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Kompa podpinasz pod AUX/VIDEO. A to są wszystkie wyjścia? nie ma tam już nic oprócz tych RCA? Fafik, obejrzyj zdjęcia. Sie nawet chłopakowi nie dziwie ze nie wie gdzie głośniki podpiąć, sam nie wiem... Przychodzi mi na myśl PHONO albo CASS OUT.
  • #4 23 Aug 2007 14:22
    mar-kos
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za szybką odpowiedź, ale ja dalej nie kapusta z tym :cry: Próbowałem Waszych podpowiedzi ale dalej nic nie działa. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły żeby to uruchomić ?
  • #5 23 Aug 2007 15:10
    gory
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    A to nie jest amplituner??! próbowałeś CASS in ?? albo Eq in (te dwa wejścia od dołu)

Dodano po 56 [sekundy]:

Pokaż fotkę przodu!
  • #6 23 Aug 2007 15:42
    mar-kos
    Level 9  
    Próbowałem chyba wszystkiego. Najlepiej by było jak by mi ktoś powiedział od początku jak to się podłącza. Na razie kupie przejściówkę mały jack na duży jack i podłącze słuchawki wtedy będe wiedział czy wzmacniacz jest dobrze do kompa podłonczany, a później bede z głośnikami kombinować.

Fotka przodu: http://picasaweb.google.com/KomarKos/Wzmacniacz/photo#5101887892226761874
  • Helpful post
    #7 23 Aug 2007 15:49
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Podłączasz się pod dolne gniazda oznaczone EQ lub pod lewy zestaw wejść CASS. W zależności od tego co wybierzesz EQ lub CASS wciskasz odpowiedni przycisk na przodzie i musi grać ;). Wtyczkę jack do kompa do zielonego gniazdka ;).
    Pozdrawiam
  • #8 23 Aug 2007 16:03
    mar-kos
    Level 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc mam nadzieje, że będzie działać :)
  • #9 23 Aug 2007 19:27
    gory
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Myślałem że na tej fotce zobaczę konkretnie przyciski i będę mógł ci doradzić co wciskać :D Ale próbuj! Cierpliwie, spokojnie, itd.

powodzenia!

Pzdr.
  • #10 24 Aug 2007 12:20
    rusekwronki
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Ztego co pamietam w moim wzmaku mam podobne złącza jak kolega:
    Co do czego.
    Video/AUX -- wejscie ( podłącz tu kompa )
    CD -- miejsce podłącznia odtwarzacza CD (wejście)
    CASS -- taśma (kasety masz in-- wejcie sygnału z magnetofonu, out-- wyjscie sugnłu ze wzmacniacza na magnetofon do nagrywania)
    PHONO --adapter (wejście)
    EQ -- equalizer (in-wejście/out-wyjście)

A co do kolumn, jak koledzy mówią dosztukuj wtyczki i powinno byc oki.

Pozdrawiam Łukasz
  • #11 24 Aug 2007 16:16
    mar-kos
    Level 9  
    Wzmacniacz do kolumn podłączyłem i gra muzyka lecz na razie tylko na słuchawkach :) Mam jeszcze pytanka jakie trzeba wtyczki zamontować w tym kablu od kolumn ? To mają być dwa oddzielne czy jakaś jedna ?
  • #12 24 Aug 2007 16:21
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Niestety na zdjęciach nie widać jak są podłączane głośniki do amplitunera. Powinny być standardowe zaciski takie które wciskasz wkładasz przewód i puszczasz i tyle. Jeśli nie to pokaż (zdjęcie naszkicuj) jakie są wyjścia na głośniki to podpowiem ;)
  • #13 24 Aug 2007 16:34
    mar-kos
    Level 9  
    Nie bardzo Cię rozumiem :) Bo kolumny w cale nie są podłączone do wzmacniacza bo nie mają końcówek tylko same kable i właśnie potrzebuje końcówek do nich, ale nie wiem jakich :D

Kabelki: http://picasaweb.google.com/KomarKos/Wzmacniacz/photo#5102274727046210722
  • Helpful post
    #14 24 Aug 2007 16:51
    Przemeksik
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    http://images29.fotosik.pl/62/7c1848da50c37948.jpg szukaj czegos takiego jak tu - mniejwiecej po srodku czerwono czarne zaciski na podlaczenie kolumn
  • #15 24 Aug 2007 17:00
    mar-kos
    Level 9  
    No znalazłem i jak mam te kabelki włożyć tam ?

Dodano po 3 [minuty]:

dobra dzięki wielkie wszystko działa :) :D
  • #16 24 Aug 2007 18:56
    gory
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    uuuuu kolego!!!! Ja myślałem że skoro pytasz jak podłączyć wzmacniacz do kompa to masz głośniki podłączone!!! A tu prosze, wszyscy szukaliśmy rozwiązania na wejściach, a to było takie proste :D

Gratulacje dla kolegi który rozwiązał problem, w życiu bym nie wpadł że autor postu po prostu nie podłączył głośników

(jeśli czegoś nie doczytałem, to mnie poprawcie)

Pozdrawiam
    Bartek

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam !

Doczytałem, nie wiedziałeś jak podłączyć, mimo to troche nie jasno napisałeś post, nie dokońca wiedziałem o co chodzi, zasugerowałem się tematem
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products