Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Telewizor LCD jako monitor do komputera

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Telewizor LCD jako monitor do komputera
Author
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post from the author of the topic 23 Aug 2007 14:51   

Telewizor LCD jako monitor do komputera

Witam
Zamierzam kupić telewizor LCD który wykorzystywał bym także jako monitor dla mojego PC(podczas ostatniej burzy spalił mi się monitor i telewizor).
Proszę o rade jaki telewizor najlepiej kupić.
Dzienkuje.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 23 Aug 2007 14:51   

Back to top

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 23 Aug 2007 14:59   

Re: Telewizor LCD jako monitor do komputera

Jaka wielkość ekranu Cię interesuje? Jaki przedział cenowy?

Helpful message? + -

Back to top

i20918
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post from the author of the topic 23 Aug 2007 16:40   

Budżet do 2,5 tyś. szerokość całego telewizora nie wiecej jak 90 cm.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 23 Aug 2007 16:40   

Back to top

michalk2
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 23 Aug 2007 18:47   

i20918 wrote:
Witam
Zamierzam kupić telewizor LCD który wykorzystywał bym także jako monitor dla mojego PC(podczas ostatniej burzy spalił mi się monitor i telewizor).
Proszę o rade jaki telewizor najlepiej kupić.
Dzienkuje.

Chcesz kupić tv LCD z funkcją monitora. Moim zdaniem zły pomysł. W swojej pracy serwisowej nie spotkałem się dotąd z takm combem, gdzie na monitorze byłby ładny obraz. Wielkość piksela jest już większa co sprawia, że na obrazie (PC) ujrzysz obraz skłądający się z dostrzegalnych kwadracików.
Moim zdaniem wykorzystywanie takiego telewizora z funkcją monitora dla jakiś małych prezentacji - to tak; korzystanie z monitora wbudowanego do tv do pracy na codzień - zdecydowanie odradzam.

Helpful message? + -

Back to top

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 23 Aug 2007 19:04   

A jak podłączy telewizor LCD w standardzie HDTV kablem DVI>HDMI??

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 23 Aug 2007 19:04   

Back to top

michalk2
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 23 Aug 2007 19:28   

POd warunkiem, ze takie combo posiadać będzie wejście HDMI.

Jak już napisałem osobiście nie uznaję takich wynalazków, tak jak nie uznaję jakości zdjęć z telefonów komórkowych.

Autorowi pytania doradzam odwiedzenie conajmniej jednego salonu komputerowego (np. Komputronik) i sprawdzeniu na żywo jakości obrazu kupowanego sprzętu przez wszelkie wejścia. Później odpowiedzieć sobie na pytanie - czy zadowala mnie taka jakość obrazu.

Helpful message? + -

Back to top

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 23 Aug 2007 19:51   

Innymi słowy potrzebujesz Monitora z tunerem TV a nie TV z opcją monitora. Możesz też kupić dobry monitor i do tego kartę telewizyjną do komputera. Wadą jest konieczność oglądania TV przy włączonym komputerze, nieco gorsza jakość obrazu, zaletą nagrywanie ograniczone tylko pojemnością dysku twardego i np. tzw. TIME SHIFTING.

Helpful message? + -

Back to top

jerzy_d
Spec od TV
Spec od TV

Post#8 23 Aug 2007 23:04   

Dziwią mnie poprzednie wypowiedzi. Praktycznie wszystkie LCD i plazmy maja wejście PC a często oprócz standartowego również DVI. To czy jest sens wykorzystania TV jako monitora zależy do czego głownie używasz komputera i w jakiej odległości siedzisz od niego.

Helpful message? + -

Back to top

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#9 23 Aug 2007 23:37   

jerzy_d wrote:
Dziwią mnie poprzednie wypowiedzi. Praktycznie wszystkie LCD i plazmy maja wejście PC ...
- a pracowałeś (co najmniej przez kilka godzin) na takim wynalazku?
Takie rozwiązanie daje bardzo/bardzo dobry efekt przy oglądaniu filmów. W grach jest też nieźle. Ale praca np. z tekstem (albo elektrodą Very Happy) powoduje "wypływanie oczy" po kilku godzinach.

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#10 23 Aug 2007 23:42   

Przeniosłem z TV.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 23 Aug 2007 23:42   

Back to top

i20918
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post from the author of the topic 25 Sep 2007 19:03   

Na początku chciałbym wszystkim gorąco podzienkować za pomoc.
Trzy tygodnie temu kupiłem Samsunga LE32R81B i od tego czasu korzystam z niego do oglądania telewizji (kablówka) i jako monitora komputerowego.
Nieco spostrzeżeń użytkownika:
• Obudowa wydaje się solida, w zasadzie wystarczy nałożyć panel na podstawie i dokręcić 4 śrubami, niestety tu mały zgrzyt ponieważ 2 prawe śruby chyba są trochę za małe (albo otwory na nie za duże). Co prawda nie przeszkadza to w użytkowaniu bo całość jest na tyle stabilna ze w zasadzie można by się obejść mogole bez śrub.
• Pierwsze włączenie mile zaskakuje wybieramy język (polski na szczęście jest), rodzaj ustawień (sklep, dom) i w zasadzie nie trzeba już nic więcej.
• Pilot bez większych udziwnień, no może poza jednym. Jakiś geniusz wpadł na to że można dodać opcje podświetlania klawiatury, niestety z lokalizacją podświetlanych klawiszy po ciemku nawet z zamkniętymi oczami nie ma żadnego problemu (za to ze znalezieniem przycisku włączającego podświetlanie już jest)
• Programowanie kanałów jest proste łatwe i wygodne w zasadzie robi się samo.
• Sortowanie kanałów moja „ulubiona” opcja jedyne co można dobrego na jej temat powiedzieć to to że nawet małpa da sobie z nią radę ale ustawieniu już kilkudziesięciu kanałów jest tak niewygodne i nudne, że już chyba bardziej być nie może (ustawiłem pierwszych 20 kanałów i się poddałem)(zresztą w sumie więcej nie oglądam Very Happy)
• Podłączenie do PC, tu mamy kilka opcji:
- S – Video obraz jest tak paskudny jak się można było tego spodziewać
- D – SUB standardowo obsługuje 1024*768 przy 60 Hz (po 6 godzinach grzebania w ustawieniach karty graficznej udało mi się uruchomić w 1360*768 przy 60 Hz)
- DVI, HDMI – Po włożeniu wtyczki ( w moim przypadku z karty graficznej po DVI przez konwerter do gniazda HDMI) wszystko się ustawiło samo (1360*768 przy 60 Hz). Obraz jest śliczny i nie męczy wzroku przy czytaniu czego się trochę po lekturze postów obawiałem. Jest tylko jedno małe „ale”, tak jest jeśli skorzystałeś z gniazda HDMI2 jeśli przypadkiem podłączyłeś się do któregoś z pozostałych dwóch gniazd HDMI to niczego nie da się ustawić a obraz jest gorszy niż po S-Video.
• Instrukcja powinna pomagać w trudnych chwilach ale za wiele w niej nie ma, za to, to co jest w wielu językach.
• Obraz z kablówki w zależności od kanału badziewny jest na Romantica i Twój Styl (raczej się bez nich obejdę), na pozostałych kanałach ładny, Po podłączeniu do PC trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach bo jak dla mnie trochę za ciemny był przy ustawieniach fabrycznych. W chwili obecnej w moim subiektywnym odczuciu jest śliczny.
Podsumowując temat, Telewizor LCD jako monitor PC jest ciekawym rozwiązaniem choć wiele małych lub większych zgrzytów i niedoróbek może niejednego do furii doprowadzić, co powoduje że nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Telewizor LCD jako monitor do komputera
Page 1 of 1
Similar topics
Monitor LCD jako wyświetlacz/tablica informacyjna - jak zrobić?/gdzie kupić? (26)
Zagrożenie dla dziecka - monitor czy telewizor??? (15)
Czy monitor można podłączyć jako wyświetlacz satelity? (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.051 seconds

elektroda.pl topic RSS feed