Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Telewizor LCD jako monitor do komputera

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Telewizor LCD jako monitor do komputera
Autor
Wiadomość
i20918
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Krakow

Post#1 Post autora tematu 23 Sie 2007 14:51   

Telewizor LCD jako monitor do komputera

Witam
Zamierzam kupić telewizor LCD który wykorzystywał bym także jako monitor dla mojego PC(podczas ostatniej burzy spalił mi się monitor i telewizor).
Proszę o rade jaki telewizor najlepiej kupić.
Dzienkuje.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Sie 2007 14:51   

Powrót do góry

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Knurów

Post#2 23 Sie 2007 14:59   

Re: Telewizor LCD jako monitor do komputera

Jaka wielkość ekranu Cię interesuje? Jaki przedział cenowy?
Powrót do góry

i20918
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 23 Sie 2007 16:40   

Budżet do 2,5 tyś. szerokość całego telewizora nie wiecej jak 90 cm.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Sie 2007 16:40   

Powrót do góry

michalk2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#4 23 Sie 2007 18:47   

i20918 napisał:
Witam
Zamierzam kupić telewizor LCD który wykorzystywał bym także jako monitor dla mojego PC(podczas ostatniej burzy spalił mi się monitor i telewizor).
Proszę o rade jaki telewizor najlepiej kupić.
Dzienkuje.

Chcesz kupić tv LCD z funkcją monitora. Moim zdaniem zły pomysł. W swojej pracy serwisowej nie spotkałem się dotąd z takm combem, gdzie na monitorze byłby ładny obraz. Wielkość piksela jest już większa co sprawia, że na obrazie (PC) ujrzysz obraz skłądający się z dostrzegalnych kwadracików.
Moim zdaniem wykorzystywanie takiego telewizora z funkcją monitora dla jakiś małych prezentacji - to tak; korzystanie z monitora wbudowanego do tv do pracy na codzień - zdecydowanie odradzam.
Powrót do góry

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 23 Sie 2007 19:04   

A jak podłączy telewizor LCD w standardzie HDTV kablem DVI>HDMI??
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Sie 2007 19:04   

Powrót do góry

michalk2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#6 23 Sie 2007 19:28   

POd warunkiem, ze takie combo posiadać będzie wejście HDMI.

Jak już napisałem osobiście nie uznaję takich wynalazków, tak jak nie uznaję jakości zdjęć z telefonów komórkowych.

Autorowi pytania doradzam odwiedzenie conajmniej jednego salonu komputerowego (np. Komputronik) i sprawdzeniu na żywo jakości obrazu kupowanego sprzętu przez wszelkie wejścia. Później odpowiedzieć sobie na pytanie - czy zadowala mnie taka jakość obrazu.
Powrót do góry

kaczy99
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 23 Sie 2007 19:51   

Innymi słowy potrzebujesz Monitora z tunerem TV a nie TV z opcją monitora. Możesz też kupić dobry monitor i do tego kartę telewizyjną do komputera. Wadą jest konieczność oglądania TV przy włączonym komputerze, nieco gorsza jakość obrazu, zaletą nagrywanie ograniczone tylko pojemnością dysku twardego i np. tzw. TIME SHIFTING.
Powrót do góry

jerzy_d
Spec od TV
Spec od TV

Miasto: Londyn

Post#8 23 Sie 2007 23:04   

Dziwią mnie poprzednie wypowiedzi. Praktycznie wszystkie LCD i plazmy maja wejście PC a często oprócz standartowego również DVI. To czy jest sens wykorzystania TV jako monitora zależy do czego głownie używasz komputera i w jakiej odległości siedzisz od niego.
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#9 23 Sie 2007 23:37   

jerzy_d napisał:
Dziwią mnie poprzednie wypowiedzi. Praktycznie wszystkie LCD i plazmy maja wejście PC ...
- a pracowałeś (co najmniej przez kilka godzin) na takim wynalazku?
Takie rozwiązanie daje bardzo/bardzo dobry efekt przy oglądaniu filmów. W grach jest też nieźle. Ale praca np. z tekstem (albo elektrodą :D) powoduje "wypływanie oczy" po kilku godzinach.
Powrót do góry

Usunięty

Post#10 23 Sie 2007 23:42   

Przeniosłem z TV.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Sie 2007 23:42   

Powrót do góry

i20918
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 25 Wrz 2007 19:03   

Na początku chciałbym wszystkim gorąco podzienkować za pomoc.
Trzy tygodnie temu kupiłem Samsunga LE32R81B i od tego czasu korzystam z niego do oglądania telewizji (kablówka) i jako monitora komputerowego.
Nieco spostrzeżeń użytkownika:
• Obudowa wydaje się solida, w zasadzie wystarczy nałożyć panel na podstawie i dokręcić 4 śrubami, niestety tu mały zgrzyt ponieważ 2 prawe śruby chyba są trochę za małe (albo otwory na nie za duże). Co prawda nie przeszkadza to w użytkowaniu bo całość jest na tyle stabilna ze w zasadzie można by się obejść mogole bez śrub.
• Pierwsze włączenie mile zaskakuje wybieramy język (polski na szczęście jest), rodzaj ustawień (sklep, dom) i w zasadzie nie trzeba już nic więcej.
• Pilot bez większych udziwnień, no może poza jednym. Jakiś geniusz wpadł na to że można dodać opcje podświetlania klawiatury, niestety z lokalizacją podświetlanych klawiszy po ciemku nawet z zamkniętymi oczami nie ma żadnego problemu (za to ze znalezieniem przycisku włączającego podświetlanie już jest)
• Programowanie kanałów jest proste łatwe i wygodne w zasadzie robi się samo.
• Sortowanie kanałów moja „ulubiona” opcja jedyne co można dobrego na jej temat powiedzieć to to że nawet małpa da sobie z nią radę ale ustawieniu już kilkudziesięciu kanałów jest tak niewygodne i nudne, że już chyba bardziej być nie może (ustawiłem pierwszych 20 kanałów i się poddałem)(zresztą w sumie więcej nie oglądam :D)
• Podłączenie do PC, tu mamy kilka opcji:
- S – Video obraz jest tak paskudny jak się można było tego spodziewać
- D – SUB standardowo obsługuje 1024*768 przy 60 Hz (po 6 godzinach grzebania w ustawieniach karty graficznej udało mi się uruchomić w 1360*768 przy 60 Hz)
- DVI, HDMI – Po włożeniu wtyczki ( w moim przypadku z karty graficznej po DVI przez konwerter do gniazda HDMI) wszystko się ustawiło samo (1360*768 przy 60 Hz). Obraz jest śliczny i nie męczy wzroku przy czytaniu czego się trochę po lekturze postów obawiałem. Jest tylko jedno małe „ale”, tak jest jeśli skorzystałeś z gniazda HDMI2 jeśli przypadkiem podłączyłeś się do któregoś z pozostałych dwóch gniazd HDMI to niczego nie da się ustawić a obraz jest gorszy niż po S-Video.
• Instrukcja powinna pomagać w trudnych chwilach ale za wiele w niej nie ma, za to, to co jest w wielu językach.
• Obraz z kablówki w zależności od kanału badziewny jest na Romantica i Twój Styl (raczej się bez nich obejdę), na pozostałych kanałach ładny, Po podłączeniu do PC trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach bo jak dla mnie trochę za ciemny był przy ustawieniach fabrycznych. W chwili obecnej w moim subiektywnym odczuciu jest śliczny.
Podsumowując temat, Telewizor LCD jako monitor PC jest ciekawym rozwiązaniem choć wiele małych lub większych zgrzytów i niedoróbek może niejednego do furii doprowadzić, co powoduje że nie jest to rozwiązanie dla każdego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Telewizor LCD jako monitor do komputera
Strona 1 z 1