Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja kolumn kolumny mcVoice model 800 s

raftaj 26 Sie 2007 18:43 2114 6
  • Witam

Tak jak w temacie chciałbym przestawić moje kolumienki.Kolumny kupiłem jakiś czas temu grały pod wzmacniaczem Soundwave.Po jakimś czasie kupiłem sobie amplituner kolumny grały bo grały nic bym nie robił lecz pewnego razu w 1 kolumnie spalił sie gwizdek a w 2 kolumnie basowy górny zaczął pierdzieć.Więc kupiłem głośniki na wymianę.Już miałem wymieniać lecz coś mnie walneło w główkę i se mówię wejdę na elektrodę i tak oglądałem wasze fajne projekty wiec postanowiłem też coś zrobić.Kupiłem wszystko co potrzebne i zabrałem sie za robotę 1 dzionek i miałem już skończone.

Do modyfikacji użyłem Płyty 18 na przód.Bo zbudowaniu kolumn nie podobało mi sie to że decha trochę wystaje .Postawiłem isc do stolarza po dechę "10".Głośniki zwrotnicę wytłumienie kupiłem na allegro a rurę od syfonu miałem.

Zestawienie elementów do budowy i koszta:

Włóknina Tkanina tłumiaca do kolumn gruba Cena w aukcji za kawałek 0,5m x 1,60m wiec kupiłem 2 kawałki - 14 zł + koszta wysyłki

GŁOŚNIK O MOCY 100W 8 OH ŚREDNICA 14.5CM ZAMIENIK DO POLARISA firma jakas hensem ( nie pamietam bo nie bedę wykręcał głosnika ) 18 zł sztuka + koszta wysyłki

ZWROTNICA 3-DROŻNA STX GWARANCJA DO TONSIL, DIORA - 35,00 zł sztuka + koszta wysyłki

GDWT 8/150/8PJ 150 W - 8 OHM STX ZAMIENNIK TONSIL - 25,00 zł sztuka + koszta wysyłki

Basowy mialem ze starych kolumn

Klej polimer i vikol ok 10 zł

Rura od syfonu miałem

Cena desek 5 zł z przycięciem

2 doniczki na sredniego 2,60 :)

Kolumny 100 zł 2 sztuki (Mcvoice)

Powiem wam że jestem zaskoczony sprzęcik gra bardzo czysto do 15 mogę śmiało słuchać jak chcę głośniej to muszę bas o 2 kreski wyciszyć na amplitunerze bo basowy pierdzi - i teraz mi powiedzcie dobrze myślę basowy jest do d...... Jak kupię lepsze basowe to będę mógł słuchać głośniej bez zmniejszania basu ??Wydmuch dałem w tyle wytłumiłem cała skrzynkę wszystkie ścianki.

Teraz proszę mi doradzić jak je wykończyć myślałem o kupnie srebnego spraju i je pomalować.dokupić srebne nózki ( kolce ) i zrobić maskownicę
    od góry do połowy żeby głosniki zakryć a na dole przykleić jakiś znaczek magnat lub heco z allegro 5 zł sztuka

Dodam ze jest to moja 1 konstrukcja

wysokość 81 cm szerokosc 18 cm głębokość 23 cm

Fajne!
  • #2 26 Sie 2007 20:12
    czaroslaww
    Poziom 26  

no najlepszy pomysl ze znaczkiem, znaczek magnat znaczaco poprawia brzmienie :)

a tak powaznie...

fajnie ze pomajsterkowales troche, ale lepiej bylo zbudowac cos o nowa. pozdrawiam

• #3 26 Sie 2007 20:59
    Iro1986
    Poziom 16  

O ile mnie wzrok nie zawodzi to br był z przodu a co do hansenów to wiadomo że to żadna rewelacja.Aha wizualnie nie jest źle tylko że jeden bas taki 2 owaki.

• #4 27 Sie 2007 19:19
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Fajna przeróbka, kolumny się ładnie prezentują.
    pozdro

• #5 02 Wrz 2007 16:27
    Paweł007
    Poziom 22  

A moim zdaniem teraz jest gorzej. Ktoś to kiedyś zaprojektował zeby bylo fajnie.... No chyba tyle można powiedzieć, chyba, że autor oczekuje czegoś więcej to czekam na jakieś sugestie.

Pozdrawiam, Paweł007.

• #6 02 Wrz 2007 19:08
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

Gorzej niż było.

Bardziej mi sie podobały oryginalne kolumny. Do tego w jednej kolumnie w rogu deska jest połamana.

• #7 02 Wrz 2007 19:45
    ADAMuS871
    Poziom 9  

Witam wszystkich!! nie chciałem zakładac nowego posta mam nadzieje ze ktos mi pomoze.. chce zadac bardzo obszerne pytanie dotyczące konstrukcji dwoch kolumn podłogowych! ale nie wiem gdzie.. w regulaminie jest ze tu nie moge :(

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme