Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Jareena, z nudów za 60zł

Jareen 03 Wrz 2007 22:51 3012 11
  • Witam, drugi post w tym dziale dzisiaj, wróciłem z twórczych wczasów na działce i parę konstrukcji przybyło Dlatego też będzie kilka nowych wątków. Przedstawiam kolumny, które robiłem z nudów, z powodu zbyt dużej ilości czasu między jedną imprezą a drugą :D, któregoś pięknego dnia znalazłem w piwnicy kolumny, które kupiłem na giełdzie w słomczynie za 20 zł, marki WEGA (znawcy wiedzą :) ), jedna była po upadku, połamała się, ucierpiał trochę niskotonowy (rozcentrował się). Ogólnie skrzyni były brzydkie dlatego też nawet nie było mi ich szkoda, poszły na opał, jednak konstrukcja głośników jak najbardziej profesjonalna, bas 18 cm, mocny magnes, wysokie nadbiegunniki, bardzo duże dolne zawieszenie i wentylowana cewka spod dolnego zawieszenia, sopran kopułka jedwabna, rezystancja 4 ohm, oryginalna świetna zwrotnica, maskownice tez zostały. Postanowiłem zrobić im nowe obudowy z zachowaniem litrażu oryginałów. Uszkodzonego basowca udało mi się rozkleić bez żadnego śladu i ponownie ustalić cewkę, następnie pomalowałem membrany delikatnie na czarno bo były wypłowiałe. Kolumny zrobione rok temu, skręcone jeszcze nie wykończone i grane na mojej 18' stce :P później odstawione i przeleżały rok. Doczekały się wykończenia:

Tak jak wspomniałem, koszt głośników to 20zł, parametry zgodne z oryginałem, płyty i akcesoria kosztowały mnie ok 40zł. Moc jaka napisana była na kolumnach to 80/100W więc uznajemy ją za faktyczną :) Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 03 Wrz 2007 23:19
    pan_membran
    Poziom 12  

znowu ta sama bolączka, nie przylozyles sie do wykonczenia..

• #3 03 Wrz 2007 23:37
    cwirekns
    Poziom 13  

60 to niezla cena jak za dwie kolumny :D:D jesli one powstały tylko z nudow a ich nie potrzebujesz to wykoncz ładniej i puść na allegro moze cos zarobisz :P

• #4 03 Wrz 2007 23:54
    Jareen
    Poziom 21  

A tu co wam nie pasuje :P z przodu są po dwa profile drewniane, akurat te kolumny są dobrze wykończone pod tym względem :P

• #5 04 Wrz 2007 00:28
    cwirekns
    Poziom 13  

tutaj zawsze komus cos nie pasuje :P:P zreszta tak samo jak z Twoim subem to faktycznie tylko kwestia gustu :P

• #6 04 Wrz 2007 06:47
    Belin
    Poziom 17  

Mi się tam twoja konstrukcja podoba...:D:D ,ładny kolor....aż wieżyć sie nie chce że powstały przy tak maleńkim budżecie;];]

• #7 04 Wrz 2007 07:25
    MARR
    Poziom 16  

Fajne !!!

i przy tak niskich kosztach godne podziwu

• #8 04 Wrz 2007 08:31
    Jareen
    Poziom 21  

aha, co najważniejsze - wrażenia dźwiękowe - bardzo wyrównane pasmo, wysokotonowy idzie naprawdę wysoko (na pewno sięga 20khz a czy dalej moje ucho już nie słyszy), bas jak to bas z zamkniętej, za to jak wspomniałem - grały na osiemnastce w plenerze, bas był na całym podwórku bardzo dobrze słyszalny, w ogóle dźwięk tych kolumn wszystkim znajomym bardzo odpowiadał (a są obiektywni :D, wiedza czym się zajmuję i nie mają oporów żeby zmieszać mnie z błotem jak coś się nie uda :)

• #9 04 Wrz 2007 10:19
    MKramer
    Poziom 14  

Przepraszam, że się czepiam, ale jeśli słyszysz te 20kHz, to jesteś ewenementem w skali światowej!
    Jeśli jesteś osobą młodą (tak wnioskuję), to granica Twojej słyszalności może sięgać 15-16kHz w najlepszym układzie (czyli brak poważnych chorób uszu w przeszłości, nie chodzenie na imprezy z bardzo głośną muzyką, itp.)

pozdrawiam

Mariusz

• #10 04 Wrz 2007 10:24
    Jareen
    Poziom 21  

hehe, nie to że słyszę ten dźwięk idealnie, ale jak włączam i wyłączam generator przy tej częstotliwości jestem w stanie poznać czy głośnik gra czy nie. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale słyszę również, że w pokoju 20m od mojego pracuje np TV mimo iż jest wyciszony głos, po prostu słyszę coś jak pisk, albo z pomieszczenia warsztatowego gdzie chodzą dwie szlifierki kątowe jestem w stanie usłyszeć dzwoniącą nokię 6310i która jest w pomieszczeniu służbowym w spodniach wiszących na szafce

• #11 04 Wrz 2007 17:26
    airnox
    Poziom 24  

To wykonczenie na przodzie troche tandetnie wyglada, ale moze to wina fotografii... Co do sluchu, czlowiek powinien slyszec od 20Hz do 20kHz, dlatego tez to pasmo nazywa sie akustycznym - bo je poprostu slychac (tak mi sie zdaje). Co innego czy te 20kHz na kolumnach jest czyste czy znieksztalcone ;) Na moich kolumnach tez to slychac ale jest wyraznie zaznaczona granica do ktorej przenosza czysto... wiec niekoniecznie slyszysz te 20kHz czyste u siebie ;)
    Powracajac do tematu glownego, moja ocena to takie 4/6.

Pozdrowienia
    Airnox

P.S.
    A ja mialem choroby uszu i ich punkcje jak bylem maly i slysze bardzo dobrze... Zalezy od czlowieka i jego wrazliwosci akustycznej ile uslyszy...

• #12 04 Wrz 2007 22:58
    Hansol2_pl
    Poziom 20  

Witam kolege który tak jak ja zaopatruje sie na giełdzie samochodowej "Słomczyn" i który mieszka niedaleko mnie (40km). Kolumienki nawet ładnie wykonane i co najwazniejsze tanio i bodoba sie autorowi. Pozdrawiam wszystkich miłośników DIY i konstruktorów :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME