Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Candy brudzi pranie - szary nalot

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Candy brudzi pranie - szary nalot
Autor
Wiadomość
tpulaaga
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 04 Wrz 2007 11:00   

Re: Pralka Candy brudzi pranie - szary nalot

Witam,
mam 8 letnią pralkę Candy i od pewnego czasu praleczka zamiast prać to lubi pobrudzić ubrania. Generalnie jest to szary nalot dobrze zauważalny na jasnych ciuszkach a na ciemnych najczęściej wychodzi dopiero przy ich prasowaniu. Nalot znika po ponownym wypraniu rzeczy. Pralka ładowana od przodu. Ktoś tam pisał o łożyskach - ale tego typu plamy by chyba zostały trwale na ubraniach. Kilka razy potraktowałem pralkę także gorącym octem (kilka litrów) + pranie na 95st ale brudzi nadal.
Co o tym sądzicie. Kołnierz wokół także przeczyszczałem. Ach generalnie praleczka nie pachnie także za rewelacyjnie.
Pozdrowienia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2007 11:00   

Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Ustroń (Śląsk Cieszyński)

Post#2 04 Wrz 2007 11:54   

Nie stosować żeli, tylko dobre proszki (np. Ariel) i od czasu do czasu puścić na max. temp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2007 11:54   

Powrót do góry

tpulaaga
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rzeszów

Post#3 Post autora tematu 04 Wrz 2007 12:09   

Nie stosowałem dotychczas żadnych żeli do prania, proszki najczęściej kupowane w hipermarketach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2007 12:09   

Powrót do góry

cezet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Zachodnia Małopolska

Post#4 04 Wrz 2007 12:34   

Wymień kołnierz.
Powrót do góry

conris
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: w-wa

Post#5 04 Wrz 2007 19:19   

Racja przedmówcy. Niektóre proszki (kiepskie ) rozpuszczją gume w tzw fartuchach. czyli kolnierzach.Może byc to też kamien z grzalki i z innych elementów na których się osadził. Pranie na pusto na 90 stopni z dwiema torebkami kwasku cytrynowego , albo odkamieniacza. Nie stosować wtedy proszku ani płynu - bedzie duża piana !!!!!
Niestety tanie proszki =droga konserwacja i naprawa
Powrót do góry

MarcinDK
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wrocław

Post#6 19 Sty 2008 10:21   

nie napisałaś czy ten model ma "filtr samoczyszczący" czy wyciagany. Ja ostatnio miałem identyczny problem z pralką INDESIT model WN 898 .
Po prostu odkręciłem z tyłu pokrywę i przeczyściłem przewody wodne " dość łatwo się ściagają " oraz ten filtr który okazał sie zwykłym rozszerzeniem w rurce .
BYŁ CAŁY ZAPCHANY WŁAŚNIE TAKĄ SZARĄ ZBIERANINĄ PROSZKU , KURZU ITD dokładnie to co mi zostawiało szare ślady na ciuchach. Zwyczajnie od wlewu wody idzie cieniutki przewód a w pewnym momeńcie rozszerza sie do grubego i tam własnie to wszystko sie uzbierało zostawiając tylko mały prześwit < w końcu woda musiała jakoś do bębna przepływać > Robiłem to wszystko od tyłu na dole przy pompie wodnej - tam są łączenia przewodów. Zresztą w pompie znalazłem równie...gwoździa :) .

TERAZ PRANIE JEST CZYŚCIUTKIE
pozdrawiam i życzę pozbycia się problemów
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Candy brudzi pranie - szary nalot
Strona 1 z 1