Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

schemat kabla euro>euro

Kukiz18 04 Wrz 2007 22:34
  • #1 04 Wrz 2007 22:34
    Kukiz18
    Poziom 21  

witam wszystkich. mam telewizor na wyjscie euro i dvd na wyjscie euro, a nie mam kabla. Mam stary kabel euro>4 czincz. znalazłem wtyczke euro tylko teraz schemat. gdzie co przylutowac po odcieciu czincz?

ma ktos sjakis schemat?

• Pomocny post
    #3 04 Wrz 2007 22:40
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Witam.

Kukiz18 napisał:
    witam wszystkich. mam telewizor na wyjscie euro i dvd na wyjscie euro, a nie mam kabla. Mam stary kabel euro>4 czincz. znalazłem wtyczke euro tylko teraz schemat. gdzie co przylutowac po odcieciu czincz?

ma ktos sjakis schemat?

:arrow: Kukiz18, stary wyjadaczu z trzyletnim stażem. Normalnie rozbawiłeś mnie tym pytaniem. :D Wpisujesz w Google hasło "euro euro pinout" i w pierwszym wyniku masz elegancką rozpiskę. No dobra ... masz to tutaj http://serwis-tv.com/scart.html :wink:
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 04 Wrz 2007 22:41
    adaminek18
    Poziom 18  

Proszę:) schemat kabla euro>euro

• #5 04 Wrz 2007 22:41
    sk700
    Poziom 24  

Po 1 na czinczach masz podpisane in video,out video, in audio, out audio? (jeśli nie to miernik w rękę)
    schemat eurozłącza możesz znaleźć na elce..
    Jeśli tak to wystarczy pociąć odpowiednio kable, a najlepiej dać gniazda na kawałkach kabli :wink:.

• #6 04 Wrz 2007 22:42
    Kukiz18
    Poziom 21  

kurde szukałem na elektrodzie ale bylo euro na cos tam, euro na cos tam, ale euro na euro nie, bylo jakies o kablu lan, ale dla mnie to czarna magia. Sorry :)

mam lepsze pytanie, czy jak rozbiore ta orygialnie lutowana wtyczke euro i polutuje swoja blizniaczo do tamtej, tzn ten sam kolor do tego samego pinu (tak w 1 jak i w 2 wtyczce) to zadziala?

• #8 04 Wrz 2007 22:55
    Kukiz18
    Poziom 21  

no juz troche kapuje, ale jeszcze jedno pytanie. mam 4 wiazki po 2 kable. ktore podłaczyc? moze podaj pinami :/

• #9 04 Wrz 2007 23:21
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Powinieneś połączyć piny :
    1 -> 2
    2 -> 1
    3 -> 6
    6 -> 3
    4 -> 4 (masa - ekrany)
    To była fonia (w stereo :D )
    A wideo to:
    17 -> 18 (masa - ekran)
    18 -> 17 (masa - ekran można chyba zmostkować 17 z 18 i podłączyć ekran jednego przewodu dwużyłowego?)
    19 -> 20
    20 -> 19
    No, tak to wynika z tej wskazanej wcześniej tabeli. W razie czego masz jeszcze to http://www.planetomni.com/CABLE_SCART_scart1.shtml ze schemacikiem. :D
    Kable masz dwużyłowe z ekranem?

• #10 04 Wrz 2007 23:24
    Kukiz18
    Poziom 21  

nie.jedna zyle i ekran

• #11 04 Wrz 2007 23:29
    Mirek Z.
    Moderator

Ekran to masa - ground. Wszystko masz wyżej - taki to problem? Czytaj dobrze i porównaj z wtyczką, która jest już z kablem,bo i tak raczej konieczna będzie przeróbka audio na stereo (chyba, że TV jest mono). Nie prościej wydać kilka zł na nowy kabelek?

• #12 04 Wrz 2007 23:43
    Kukiz18
    Poziom 21  

Mirek Z. napisał:
    Ekran to masa - ground. Wszystko masz wyżej - taki to problem? Czytaj dobrze i porównaj z wtyczką, która jest już z kablem,bo i tak raczej konieczna będzie przeróbka audio na stereo (chyba, że TV jest mono). Nie prościej wydać kilka zł na nowy kabelek?

chyab tak zrobie bo czegos tu nie rozmiem

mam 4 przewody z ekranem. 2 na audio i 2 na video, a tu jest tak:

Powinieneś połączyć piny :
    1 -> 2
    2 -> 1
    3 -> 6
    6 -> 3
    4 -> 4 (masa - ekrany)

tu juz potrzzebuje 4 kabli i masy aby polaczyc audio, a gdzie wideo jak mam tylko 4 kable:( niewazne, chyba kupie nowy. dzieki za pomoc

• #13 04 Wrz 2007 23:44
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Poprawiłem poprzedni post.
    Wykorzystaj dwa jednożyłowe kable razem łącząc w nich masy (ekrany). Trochę źle się wyraziłem: rozumiem tutaj jako jednożyłowy kabel zawierający przewód w izolacji opleciony ekranem i to jeszcze raz, razem w izolacji. :D
    Jeżeli połączysz 1->2 i 2->1 będziesz miał prawy kanał. Aby mieć stereo musisz mieć jeszcze jeden podwójny przewód. Przychylam się tutaj do opinii Mirek Z. no, ale jak chcesz się pobawić ... :wink:

• #14 04 Wrz 2007 23:48
    Kukiz18
    Poziom 21  

a no własnie, i o to mi chodzi. mam oryginalny kabel w ktorym sa 4 przewody z ekranami, a wnioskuje z waszych wypowiediz ze powinienem miec 6 aby miec stereo. czyli 2 z ekranem musialbym dolaczyc jeszcze oprcz tych co sa?

• Pomocny post
    #15 04 Wrz 2007 23:54
    Mirek Z.
    Moderator

Widzisz - źle czytasz te obrazki. Potrzebujesz 3 kabelki - jeden będzie zbędny. Łączysz 19 z 20, 1 z 2, 3 z 6. Masy od nich do odpowiednich w pobliżu, czyli 4 i 17. To będzie oczywiście przewód jednostronny - włożony w drugim kierunku (zamiana wtyczek) nie będzie działał. Do DVD wystarczający i właściwie lepszy niż tzw. pełny - brak zakłóceń (poświata z obrazu TV przy oglądaniu DVD).

• #16 05 Wrz 2007 00:03
    Kukiz18
    Poziom 21  

Mirek Z. napisał:
    Widzisz - źle czytasz te obrazki. Potrzebujesz 3 kabelki - jeden będzie zbędny. Łączysz 19 z 20, 1 z 2, 3 z 6. Masy od nich do odpowiednich w pobliżu, czyli 4 i 17. To będzie oczywiście przewód jednostronny - włożony w drugim kierunku (zamiana wtyczek) nie będzie działał. Do DVD wystarczający i właściwie lepszy niż tzw. pełny - brak zakłóceń (poświata z obrazu TV przy oglądaniu DVD).

dzieki ci, nareszczie zajazyłem :)

• #17 05 Wrz 2007 00:19
    Mirek Z.
    Moderator

Zresztą czwarty przewód (obojętnie, żyłę środkową, masę lub obie razem) możesz wykorzystać do połączenia kołków nr 8 w obu wtyczkach. TV będzie się automatycznie przełączał na AV po załączeniu DVD, jeśli tylko ma taką funkcję.

• #18 05 Wrz 2007 00:47
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Dobra. Wymłodziłem takie coś bez potrzeby zwracania uwagi którą stronę kabla (który wtyk scart) do czego włożyć :

schemat kabla euro>euro

oraz z rozróżnieniem:

schemat kabla euro>euro

Nie uwzględniłem automatycznego przełączania TV w tryb AV (ósma nóżka).
    :arrow: Mirek Z. sprawdź czy wszystko jest dobrze. :wink:

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty