Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Touran - jak włączyć webasto?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Touran - jak włączyć webasto?
Autor
Wiadomość
czarny_1963
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: śląsk

Post#1 Post autora tematu 07 Wrz 2007 14:07   

VW Touran webasto

Witam
kupiłem sobie niedawno Tourana z 2004r 1,9TDI miałem ostatnio troche problemów z układem kierowniczym ale jakoś go rozwiązałem o czym napisałem w poście ale mam jeszcze jedno pytanie do fachofców a mianowicie samochód posiada webasto bo przy okazji zdążyłem zauważyć ,moje pytanie jest takie jak to można uruchomić, nie wiem w jaki sposób to urządzenie sie włącza,czy jest jakiś pilot którego nie posiadam, czy włącza sie samo czy uruchamia sie jakimiś przyciskami w samochodzie.
Zbliża sie zima wiec czemu nie można wsiadac do ciepłego auta jak jest taka możliwość.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2007 14:07   

Powrót do góry

cdsoftware
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#2 07 Wrz 2007 15:07   

Re: VW Touran webasto

Po 1 jakie Webasto ?? typ model - jest na obudowie na tabliczce znamionowej.
Po 2 może to być tylko dogrzewacz silnika, który włącza się sam automatycznie jak jest zbyt niska temperatura - można je przerobić pełnoprawne Webasto ze sterownikiem itp itd :)
Po 3 jeśli jest to Webasto to musi być gdzieś zegar sterujący - na nim jest przycisk szybkiego włączenia :)

Pozdro !!
Powrót do góry

czarny_1963
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 07 Wrz 2007 15:25   

wlaśnie spisałem opis z tabliczki znamionowej i pisze tak

Webasto Feel the drive
TT-V
12v/42W
5.0kW
Diesel/PME
2.5bar
Teile-nr 1K0 010 353

jest jeszcze jakiś nr 00 018 02 1232

to jest cały opis z tabliczki znamionowej
Powrót do góry

cdsoftware
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 07 Wrz 2007 15:31   

Thermo Top V ??
Poszukaj w kabinie zamontowanego zegara sterującego.
Nie wiem czy w Touranie było to montowane seryjnie w fabryce jako dogrzewacz, czy może ktoś sobie zamontował po wyjeździe z salonu..

Pozdro !!

PS:
Przycisk szybkiego włączania to taki jakby z płomykiem - tylko musisz ustawić ogrzewanie na max i dmuchawę też na max albo i nie, popróbuj w jakim ustawieniu się włącza webasto.

PS2:
No chyba że ktoś kombinował coś i wywalił sterowanie :D
Powrót do góry

czarny_1963
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 07 Wrz 2007 16:16   

wygląda na to że jest to urządzenie fabrycznie zamontowane bo jest tabliczka znamionowa jakby ktoś to dorobił to myśle że nie daliby takiej tabliczki, druda sprawa urządzenie musiało pracować co widać po wypalonej rurze wylotowej spalin która kwalifikuje sie do wymiany, zegara żadnego nie ma chyba że jest jakiś knif do załączenia, próbowałem jak mówiłeś ogrzewanie na maxa i wentylator ale myśle że to chyba nie to, ale myśle że jak na tabliczce pisze webasto to nie jest to żadne dogrzewanie tylko ogrzewanie postojowe i jakoś powinno sie go uruchamiać niezależnie od pracy silnika, chyba że faktycznie czegoś brakuje bo samochód był po wypadku i może czegoś nie podłączyli ale tego to nie wiem jak nie uruchomie to bede szukał dalej ale wszelkie porady są mile widziane
Powrót do góry

SP7SEC
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Dwikozy

Post#6 07 Wrz 2007 19:38   

to jest dogrzewacz silnika i jak przyjdą pierwsze mrozy to się wtedy załączy
jakieś -5
Powrót do góry

czarny_1963
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 Post autora tematu 07 Wrz 2007 22:24   

czyli mam rozumieć że grzeje tylko silnik i włącza sie dopiero po uruchomieniu silnika, czy inaczej bo nie mam kompletnie pojecia jak to działa nigdy nie miałem auta z takim urządzeniem zawsze myślałem że webasto to ogrzewanie postojowe ale kabiny auta,

a może można to jakoś przerobić jakiś sterownik żeby można było włączyć na pare minut przed wyjazdem, żeby sie nagrzało w aucie
Powrót do góry

SP7SEC
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 08 Wrz 2007 19:27   

współczesne silniki są coraz sprawniejsze i wydzielają coraz mniej ciepła a więc nie wystarcza do ogrzania wnętrza w stosunkowo krótkim czasie . silnik zimny szybko się niszczy i emituje szkodliwe spaliny ,tak więc zastosowano dogrzewacze silników które uruchamiają się dopiero jak silnik zapali ,można rozbudować go o pompę która wymusi obieg ciecz chlodzącej i wtedy można się grzać na postoju jest tylko jedno ale ,że samochody nowej generacji mają rozruszniki planetarne i nie wymagają dużych akumulatorów więc jast problem z wystarczającą ilością prądu ,
Powrót do góry

czarny_1963
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 10 Wrz 2007 09:52   

myśle że nie ma sensu coś zmieniać tym bardziej że mam jeszcze ogrzewane siedzenia i dosyć szybko sie grzeją, ale mam jeszcze jedno pytanie już myśle ostatnie, jak sprawdzić czy to webasto działa bo jak już jest to powinno działać, przy jakiej temperaturze powinno sie włączyć i czy go w jakiś sposób słychać jak podniose maske
Powrót do góry

SP7SEC
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 11 Wrz 2007 12:51   

jak chcesz wymusić prace to musisz na żółty przewód podać plus 12v
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Wrz 2007 12:51   

Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 22 Sie 2008 20:44   

a gdzie szukac tego zoltego przewodu kupilem tourana mam go pare dni tez mam tabliczke ze jest webasto i chcialbym sprawdzic czy dziala mam jeszcze pytanie moze ktos wie jak przekrece kluczyk nie uruchamiajac samochodu to cos mi tyka tak jak by jakas pompka chodzila slychac to po stronie pasazera pod czy za schowkiem mozliwe ze cos sie tam znajduje tylko co
Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 22 Wrz 2008 19:34   

moze jednak ktos sie znajdzie kto zna sie na webasto-podgrzewacz na wtyczce 8pin mam trzy przwody pod pin 4 pomarancz-fiolet pod pin 5 fiolet-zolty pod pin 7 pomarancz-szary druga wtyczka srednia 2 pin pin 1 czerwono-zolty i 2 pin brazowy jest jeszcze wyczka mala 2 pin kable ma koloru 1pin czarny 2 pin brazowy pod ktory sie podpiac z plusem zeby zaskoczylo ...pozdr...
Powrót do góry

edek-18
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: chojnice

Post#13 24 Wrz 2008 07:27   

Witam też kupiłemTourana i nie umiem załączyć webasto, też ma tabliczkę znamionową z fabrycznie zamontowanym webasto i nie wiem jak to uruchomić, jest taki przycisk na schowku miedzy siedzeniami przednimy i nie wiem do czego on jest
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2008 07:27   

Powrót do góry

krecik2003
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#14 24 Wrz 2008 09:57   

Dogrzewacz wlacza sie po zapaleniu silnika i temperaturze zewnetrznej < 10*C. Jak chcesz wymusic zalaczenie to poszukaj czujnika temperatury na podszybiu kolo motora wycieraczek. Czujnik wyglada jak kciuk - leb ma metalowy a w polowie jest niebieski. Trzeba go wyciagnac a kabelki we wtyczce ZEWRZEC wtedy sie zalaczy dogrzewacz. A jeszcze jedno: NIE SUGEROWAC SIE temperatura wyswietlana przez klimatronik! Ten czujnik jest niezbyt dokladny: czasem wlaczy sie gdy na klimatroniku jest 12*C a czasem jeszcze nie odpala jak jest 9*C
Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#15 06 Paź 2008 18:32   

na podszybiu niemoge go zlokalizowac po zdjeciu wycieraczek i oslony plastikowej nic tam nie widze moze ktos dokladniej powiedziec gdzie sie znajduje ten czujnik temperatury od webasta i czy napewno szukac go tam moze jest jednak w innym miejscu
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 07 Paź 2008 11:43   

TTV Tourana sterowany jest nie anologowo poprzez podanie plusa ale po Canie VW.
Wedle mojej wiedzy, bez zmiany oprogramowania i dołożenia cyfrowego sterowania wszelkie inne próby są skazane na porażkę.
Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#17 07 Paź 2008 12:34   

prawdopodobnie bedzie jak piszesz zadnego czujnika na podszybiu niema przeszukalem dokladnie powiedz mi tylko jedno skad sterowanie bierze temperature jaka jest na zewnatrz i czy tylko analogi maja czujnik temperatury zewnetrznej do webasto
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 07 Paź 2008 15:00   

Nie odpowiem ci gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrzny w Touranie i czy jest faktycznie NO-NC. Ogrzewanie postojowe nie muszą posiadać czujnika temperatury zewnętrznej (chyba, że pracują również w funkcji dogrzewacza). Dogrzewacze zaś (np Touran) muszą koniecznie posiadać tę informację. Być może brana jest z tego samego czujnika co masz na wyświetlaczu.
Powrót do góry

Pitus
Poziom 8
Poziom 8

Post#19 07 Paź 2008 23:13   

skylark napisał:
TTV Tourana sterowany jest nie anologowo poprzez podanie plusa ale po Canie VW.
Wedle mojej wiedzy, bez zmiany oprogramowania i dołożenia cyfrowego sterowania wszelkie inne próby są skazane na porażkę.

Jakie oprogramowanie masz na myśli?
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Post#20 08 Paź 2008 09:46   

Oprogramowanie Webasto, takie jak na zdjęciu poniżej.

VW Touran - jak włączyć webasto?
Powrót do góry

Pitus
Poziom 8
Poziom 8

Post#21 08 Paź 2008 10:33   

Jak przypuszczam taki firmware do np. TT-Z/C z CAN nie istnieje?
Powrót do góry

cyberkan
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Żory

Post#22 08 Paź 2008 12:16   

Witam wszystkich jestem nowy w temacie mam problem
posiadam tourana wersja T1 czyli od 2003do 2005 2.0 tdi silnik AZV opisze 3 problemy aczkolwiek nie chce mieszac w temacie i podstawą jest informacja na temat webasto (podgrzewacz napewno nie jest to ogrzewanie postojowe tylko sam podgrzewacz )

I mam z tym autem kilka problemów

1 silnik dostaje coś jakby przerwy podczas rozgrzewania sie pali perfect zimny ale po około 2 minut zaczyna przerywac i szarpie silnikiem po nagrzaniu jest w miare ok aczkolwiek dalej szarpie lecz jest to mniej wyczuwalne i podczas tych szarpań wydaje mi sie że jakby wszystko przygasa delikatnie w aucie byłem na djagnostyce i nie mam błędów w komputerze ? na ciepłym pali ciężej auto nie kopci ma moc przyspieszenie nie dławi sie. pytanie brzmi czy wie ktoś co może to powodowac obroty mam około 820 to jeden problem

2 i to jest do tego tematu żeby nie poruszac 1000 problemów w jednym temacie

mam taki błąd na vag can- commander
( 04b7 steuergeraet fuer zusatzheizung) no communication )

i webasto sie nie włacza ale hyba jeszce nie bedzie ponieważ rano jest ok 5 na + problem w tym że tu gdzie jestem a jestem w uk nie umieją sobie z tym poradzic anii z szarpaniem silnika ani z webasto podejżewam ze robi u nich w garażach czy innych instytucjach wyjdzie fortune i bardziej opłacac sie bedzie kupic nowe webasto jak je robic
sprawdziłem wszystkie połaczenia przy samym webasto są 2 wtyczki połaczone do niego

webasto jest identyczne jak opisał kolega czarny_1963
sparwdziłem wszystkie przekażniki aczkolwiek nie mam zielonego pojęcia który jest od webasto bo nie mam dokładnej rozpiski pezpieczników z komory silnika i wnętrza pojazduWielkie

pytanie brzmi czy ktoś wie czy jest do tego jakiś sterownik i jak jest gdzie go znajde w tym samochodzie lub co może byc przyczyną czy może mie to coś wspulnego z problemem 1 czy nie ma takiej możliwosci

3 nie działają spryskiwacze do xenonów ale to jest banał przy 2 pozostałych problemach

dzieki za wszelkie porady

Dodano po 7 [minuty]:

Przepraszam za braki literek ale klawiatura mi nie pisze wszystkich znaków czasami
Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#23 08 Paź 2008 14:58   

[quote="skylark"]Oprogramowanie Webasto, takie jak na zdjęciu poniżej.

VW Touran - jak włączyć webasto?[/quote

mam vw tourana tdi webasto thermo top-v sterowane po lini can jest to chyba tylko dogrzewacz czy wystarczy wgrac oprogramowanie i zainstalowac wlacznik webasta zeby grzalo tez na postoju czy jeszcze musze cos zainstalowac jaki jest koszt wgrania takiego oprogramowania
Powrót do góry

cyberkan
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Żory

Post#24 14 Paź 2008 21:17   

Witam ponownie czy jest ktoś kto może powiedziec cokolwiek na temat webasto o którym pisałem powyżej gdzie mogę szukac przyczyny i co to za błąd j/w że nie działa auto sie strasznie długo rozgrzewa

dzięki za wszelkie informacje
Powrót do góry

fisch36
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: zabrze

Post#25 18 Lis 2008 10:14   

witam czy ktoś wie gdzie można znaleźc czujnik temperatury z webasto w touranie?
Powrót do góry

joker1958
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 18 Lis 2008 14:57   

czujnik temperatury webasto znajduje sie w webasto a czujnik temperatury zewnetrznej w zderzaku przednim .W środku webasto thermo top V znajdują się 2 czujniki-czujnik temperatury i czujnik przegrzania.
Powrót do góry

wasosz74
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Mława

Post#27 23 Gru 2008 20:49   

Witam wszystkich
W moim samochodzie webasto (dogrzewacz silnika) załącza się obecnie jest gdzieś 0° C. Problem jest następujący
po zapaleniu silnika zimnego nie włącza się dopiero aż włącze klimatronik, gdy zacznie już pracować wydobywają się kłęby dymu jakby spoliny z miejsca gdzie się ono znajduje (z prawej strony) później gdy się silnik trochę rozgrzeje, mniej, ale nawet gdy silnik osiągnie temp. około 90° nadal pracuje. Po wyłączeniu zapłonu słychać jeszcze pracę około 2min (wyczytałem w książce że te 2min to czas chłodzenia. czy to prawda?)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na wskazówki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Gru 2008 20:49   

Powrót do góry

LJOZWIAK
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: SIEDLCE

Post#28 29 Sty 2010 15:16   

W moim touranie 2007 rok 1,9 tdi webasto , tez jakos dziwnie dziala, dymi strasznie ale to tak musi byc i zalacza sie keidy chce nie wiem kiedy, często dziala jak zalaczam ten panel ogrzewania cały, ale nie wiem do konca, mało kto w polsce rozumie to urządzenie

pozdr

LJOZWIAK(malpa)go2.pl
Powrót do góry

makarenas
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Rzeszów

Post#29 16 Lut 2010 10:29   

Ostatnio uruchomiałem takie Webasto w vw Turan.Był to jedynie dogrzewacz,włącza się automatycznie w temperaturze poniżej 5 stopni.W niektórych modelach jest pilot zdalnego odpalania lub przycisk na desce rozdzielczej.Sterowane szyną CAN,w pełni diagnozowane.Posiada czujnik temperatury i przegrzania.Nie może świecić rezerwa.Po spełnieniu wszystkich warunków i wykasowaniu błędów działa idealnie.
Powrót do góry

LJOZWIAK
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: SIEDLCE

Post#30 15 Mar 2010 22:00   

Auto tak jak wyzej pisałem TOURAN 1,9 tdi 105 , 2007 rok 160 tyś.
Webasto odpala sie kiedy chce, ostatnio przy temperaturach plus 5 tez dymi jak cholera. Codziennie mi sie włącza a temperatura jest w graicach -1 do 5 st. Nie rozumiem tego urządzenia właczało sie w wielki mroz , ale czemu włącza sie przy dodatnich temperaturach.

I INNA SPRAWA Spalanie na trasie to ok 5 L na 100 km.
Spalanie miejskie 12 LITRÓW na 100 , co jest powodem takiej
kosmicznej wartości? Od czego zacząć naprawe ? gdzie szukać ?
Moc jest, jeździ idealnie , tylko to miejskie spalanie KOSMOS testowalem
dolewałem wiele razy po przejechaniu 100km i 200 w po miescie, i zawsze dolewał albo 12 L. albo 24.
LJOZWIAk(malpa)go2.pl
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Touran - jak włączyć webasto?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny