Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IMEI

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IMEI
Autor
Wiadomość
skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#1 Post autora tematu 08 Wrz 2007 13:12   

Witam.
Wiem że gdzieś na necie wisi kilka stron na których mozna wpisać swój imei i telefon jest sprawdzany w światowej bazie telefonów, i wtedy dowiadujemy sie czy jest kradziony czy nie. Właśnie poszukuje tej strony, lub jakiejś innej - proszę o pomoc.
Powrót do góry

morgan_exe
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Białystok

Post#2 08 Wrz 2007 13:20   

Re: Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IM

Nie ma swiatowej bazy telefonow, tak jak nie ma umów międzynarodowych. Policja w każdym kraju ma swoja baze, takze zwykly smiertelnik nie ma do niej dostępu . Na stronkach sa tylko jednostkowe modele, ktore zglosili userzy tych stron. Najlepiej wpakowac na chwile dany IMEI do DCT3 i wiadomo na czym sie stoi ;)

pozdr
Powrót do góry

ezop5
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: -

Post#3 08 Wrz 2007 13:46   

Nic Ci kolego nie da "wpakowanie imei do dct3" jeśli własciciel nie zdązył zgłosic utraty telefonu.Telefon zostanie zablokowany za kilka dni i wtedy pech.
Powrót do góry

gw007
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wołomin

Post#4 08 Wrz 2007 13:49   

morgan_exe napisał:
Nie ma swiatowej bazy telefonow, tak jak nie ma umów międzynarodowych. Policja w każdym kraju ma swoja baze, takze zwykly smiertelnik nie ma do niej dostępu . Na stronkach sa tylko jednostkowe modele, ktore zglosili userzy tych stron. Najlepiej wpakowac na chwile dany IMEI do DCT3 i wiadomo na czym sie stoi ;)

pozdr

Owszem wiadomo pod warunkiem, że telefon został zgłoszony także do operatora o zablokowanie w innym przypadku ta metoda nic nie da.
Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 08 Wrz 2007 16:14   

Żadne bazy miedzynarodowe nie istnieją (chociaz prace nad nimi juz trwaja). Przecież wiadomo jak w wielu przypadkach 'naprawia' się brak zasięgu.
Powrót do góry

jogaczew
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: bochnia

Post#6 08 Wrz 2007 16:24   

Zmień imei na jakiś inny np ze starego telefonu.
Powrót do góry

Stokłosy
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: polska/europa

Post#7 08 Wrz 2007 16:38   

Kolego @jogaczew nie pdzegaj do przestepstwa - jest to karalne wedle polskiego prawa. Jezeli ci taki telefonik przyszedl z objawami braku zasiegu sieci. Ja taki telefon oddaje klientowi mowiac ze telefon jest zastrzezony w sieci.

Jezeli ktos szuka odpowiednich stron to najbardziej odpowiednia w polsce to:

http://www.policja.pl/

Uwaga !!! Nie ma nieswiadomej paserki - paserka to paserka, swiadoma czy nie - jest karana. Nie warto nawet takiego ''szrotu'' brac do reki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2007 16:38   

Powrót do góry

gsm_virus
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ö=Wien , PL=Gorzów Wlkp.

Post#8 08 Wrz 2007 17:04   

Sprawdź go na tej stronce http://www.bazagsm.pl/
A tutaj przywołam tekst z innego forum,
Cytat:

Przy zakupie telefonu sprawdź czy:
a) telefon ma wszystkie dokumenty (karta gwarancyjna, instrukcja, naklejki na opakowaniu - bądź też naklejone na kartę gwarancyjną), faktura/paragon zakupu.
b) numer IMEI (*#06# w telefonie) jest zgodny z tym na naklejkach i tym znajdującym się pod baterią

Jeżeli wszystko będzie zgodne z powyższymi i telefon będzie działać (zaloguje się poprawnie do sieci) to masz prawie 99% pewności, że aparat nie jest kradziony. A nawet jeżeli by był (a działa) to i tak Ci go nikt nie zablokuje - Ty jesteś czysty, masz wszelakie papiery do niego.

Możesz także skontaktować się z policją, w celu weryfikacji legalności przedmiotu.

Powrót do góry

szpilers
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Katowice

Post#9 08 Wrz 2007 18:24   

tutaj to juz ryzyko ja raz w zyciu poprosilem policjanta o sprawdzenie telefonu i byl czysty ,ale jesli sie okaze cos nie tak to policjant musi go zarekwirowac (ten mnie nawet uprzedzil)

ponadto jak ktos napsial posiadanie nielegalnego telefonu to paserstwo i nie ma nieswiadomej paserki -jesli telefon jest zgloszony to nawet idac z nim na policje beda problemy, lATANIE ITD

zmiana imeia zadko pomaga bo w wiekszosci telefonow orginalny imei idzie odzyskac:)(udowodnienie zmiany imeia w telefonie to juz paserstwo na ktore sie nie da wybronic)

wniosek 1 w tych czasach kupujac nawety legalny telefon mozna miec problem(jesli ktos przy nim kombinowal)
Powrót do góry

Stokłosy
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 08 Wrz 2007 19:42   

Trzeba uwazac kupujac nawet nowe telefony z sieci play przede wszystkim, mialem u kolegi przypadek ze skupil taki nowy ( motorola v3xx ) zdjoł loka kodem i sprzedał w komisie, skupil motke oczywiscie spisujac umowe kupna sprzedazy z dowodu osobistego. Okazało sie ze telefon był wyłudzony z sieci na lipne dokumenty - podobno handlowcy playa staja na głowie aby tylko wypchnac aktywacje nie wnikajac w zadne szczegoły jak do dzis. Kolega dalej odsprzedał wtenczas jeszcze ''telefon'' z zasiegiem sieci. Po ok. 2 miesiacach telefon juz nie miał zasiegu w zadnej z polskiej sieci - wiadomo jako pochodzacy z przestepstwa - dokladniej wyłudzenia. Klient poszedl z nim na policje wraz z paragonem zakupu w komisie. Nastepnie policja przyjechała do komisu kolegi - gdzie zabezpieczyli umowe kupna sprzedazy. Przy okazji sprawdzajac jeszcze na połce 40 telefonow - kilka godzin plus cyrk z klientami. Zatrzymali całe szczescie kobiete ktora to sprzedała koledze - fartownie zrobic ksero dowodu osobistego. Na dzis nie był wiecej ciagany ale kto wie jak to sie skonczy. Chcac byc w porzadku zadeklarował tylko zrekompensowanie klientowi przynajmniej czesci straty w wyniku utraty telefonu. Problem twi w przepływie informacji pomiedzy odpowiednimi ''oraganami'' - przeciez ten telefon po dalszej odsprzedazy w komisie był jeszcze ''ala legalny'' przez szescdziesiat kilka dni - i wtenczas mozna by go sprawdzac na kazdym komisariacie i nigdy nie byłby zabezpieczony czy zarekwirowany - bo nie figurowałby jeszcze w systemie jako pochodzacy z przestepstwa. Przed takim przypadkiem procedurach obowiazujacych u naszych operatorow i przepływie ''informacji'' z odpowiednimi organami scigania - nie mozna sie przed analogiczna sytuacja ustrzec. Wiec panowie szlahta - umowa kupna sprzedazy - plus ksero dowodu to juz niezbedne minimum.
Powrót do góry

skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 Post autora tematu 08 Wrz 2007 21:37   

Niestety się trochę mylicie. Jakiś miesiac temu sprawdzałem na stronie telefon-wpisywałem IMEI i po chwili wyświetlało mi z jakiej sieci z jakiego kraju i gdzie był zgłoszony jako kradziony.

Po 2 mój tel działa tylko teraz zobaczyłem że na pudle jest inny nr imei a na telefonie inny. Na telefon mam paragon itp,jednak pochodzi z komisu.
Powrót do góry

gsm_virus
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ö=Wien , PL=Gorzów Wlkp.

Post#12 08 Wrz 2007 22:22   

To sprawdź tą stronkę: http://www.gsmcenter.pl/baza_skradzionych.php

i jeszcze poszukaj :
http://www.skradzione.com.pl/index.php?co=Lista&KK=Telefony%20kom%F3rkowe

i ciekawostka o nr IMEI : http://www.gsmcenter.pl/pg.php?tid=239

a ta stronka jeszcze może pomóc: http://www.kradzione.glt.pl/, u mnie problem z wyświetleniem.:|

Albo po prostu wpisz w wyszukiwarke GOOGLE swój nr IMEI :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2007 22:22   

Powrót do góry

Stokłosy
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 08 Wrz 2007 22:29   

skaktus napisał:
Niestety się trochę mylicie. Jakiś miesiac temu sprawdzałem na stronie telefon-wpisywałem IMEI i po chwili wyświetlało mi z jakiej sieci z jakiego kraju i gdzie był zgłoszony jako kradziony.

Jednak zadnej rzetelnej strony z taka baza telefonow nie znajdziesz. Mogłbys podac info gdzie to sprawdzales. Poza tym nie masz gwarancji ze dzis zakupujac nowy telefon nie bedzie on zablokowany w sieci za miesiac/dwa. Wiec co z tego wynika. Gwarancji ze telefon nie zostanie zablokowany nie masz zadnej, no chyba ze sam go zakupisz w sieci np. i bedziesz placił rachunki przy telefonie abonamentowym.

skaktus napisał:
Po 2 mój tel działa tylko teraz zobaczyłem że na pudle jest inny nr imei a na telefonie inny. Na telefon mam paragon itp,jednak pochodzi z komisu.

A to juz twoj bład. Masz w ogole dowod sprzedazy z wpisanym numerem imei telefonu ktory zakupiles - np. gwarancja komisu. I czy jest to rzeczywisty imei telefonu, czy tylko ten z pudełka.

Z doswiadczeniea wiem ze na dzisiejszy dzien telefony skradzione i zablokowane w sieci np. w anglii/ szwecji - w polsce dzialaja. Czy beda tez u nas blokowane. Tego nie wiem.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2007 22:29   

Powrót do góry

Andy74
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Pabianice / Szczerców

Post#14 08 Wrz 2007 23:09   

Jeszcze jedna ciekawa stronka dla tych, co chcą sprawdzić czego można się dowiedzieć z samego numeru IMEI:

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

PZDR
Andy
Powrót do góry

Nosek1
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 08 Wrz 2007 23:19pomocny post - solucja   

Wedlug mnie Polskie prawo jak i zagraniczne nie jest zbyt dobrze uregulowane co do tego dzialu.Uwazam ze baza skradzionych (zgloszonych) telefonow powinna byc otwarta wtedy przed zakupem kazdy mogl by sprawdzic telefon przed zakupem ale mozna sobie tylko pogadac o tym.Gdyby otworzyli taka baze o ile mniej bylo by przypadkow paserstwa oczywiscie mowie o komisach z telefonami.Ale skoro nie ma otwartej bazy skradzionych samochodow to nie bedzie tez takiej z telefonami.Pozdrawiam
Powrót do góry

skaktus
Poziom 24
Poziom 24

Post#16 Post autora tematu 09 Wrz 2007 00:11   

Andy74 napisał:
Jeszcze jedna ciekawa stronka dla tych, co chcą sprawdzić czego można się dowiedzieć z samego numeru IMEI:

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

PZDR
Andy

I o to mi chodziło !!!

Dziękuję
Powrót do góry

Stokłosy
Poziom 23
Poziom 23

Post#17 09 Wrz 2007 01:35   

Tak ale ta strona nie wskaze Ci czy telefon jest kradziony, pokaze Ci za to marke telefonu, i inne dane ktore mozna odczytac z imei telefonu. Andy to bardzo dobrze opisał.
Powrót do góry

Nosek1
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 09 Wrz 2007 09:38   

Dzieki stronce mozna tez poznac czy telefon byl patchowany czy nie ale jest warunek patchujacy musial by wpisac imei z innego modelu badz wymyslic.
Powrót do góry

mbil
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Kraków

Post#19 26 Cze 2011 12:15   

Re: Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IMEI

Z tymi bazami to w ogóle są jaja ostatnio ukradli mi telefon zgłosiłem to na policje gdzie usłyszałem rozbrajająco szczerą informacje. Że policja i tak nic z tym nie zrobi bo nie mają kasy żeby wysyłać do operatorów zapytania o logowanie się mojego telefonu w sieci. Podobno robią to tylko wtedy kiedy telefon straci się w wyniku ciężkiego przestępstwa czyi rozboju pobicia morderstwa czy gwałtu. W innych przypadkach nic nie robią jedynie przy kontrolach ludzi sprawdzają im numery telefonu. Ale jeśli telefon nie trafi w ręce jakiegoś dresa to szary obywatel statystycznie ma nikłą szanse na rutynowe wylegitymowanie przez policję. Tak więc mają narzędzia do walki z kradzieżami ale nie chce im się korzystać z nich. Typowe w tym kraju. Na bazę danych która pozwala nam sprawdzić telefon też bym nie liczył to było by za proste a znając naszą biurokrację i talent naszego państwa do piętrzenia problemów odrazu znalazło by się milion powodów dla których niemożna tego zrobić.
Powrót do góry

arti123
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: TM

Post#20 26 Cze 2011 12:40   

Nie gadaj głupot. Sam osobiście naprawiałem telefon po zalaniu, po dwóch miesiącach dostałem powiadomienie, że mam zgłosić się na Policję, w celu dowodowym. Okazało się że telefon był kradziony ( wiadomo że telefon musiałem sprawdzić po naprawie ). W papierach które osobiście oglądałem, było wypisane, gdzie i kiedy się łączyłem tym telefonem. Policja dotarła do klienta, który przyniósł mi telefon do naprawy, a ja mam święty spokój.

p.s.
Zawsze spisujcie nr. IMEI oraz kto zostawia telefon do naprawy, nigdy nie wiadomo co klient przyniesie ;)
Powrót do góry

mbil
Poziom 7
Poziom 7

Post#21 26 Cze 2011 14:34   

nie wiem powtarzam to co usłyszałem od policjant miesiąc temu tak więc nie wiem co i jak. A jako ciekawostka poradzili mi żebym nie blokował swojego telefonu przez 2 tygodnie przynajmniej u operatora bo jak to zrobię to zmienią imei i telefon się już na pewno nie odnajdzie.
Powrót do góry

habrozaurus
Poziom 23
Poziom 23

Post#22 26 Cze 2011 15:46   

arti123 napisał:
Nie gadaj głupot. Sam osobiście naprawiałem telefon po zalaniu, po dwóch miesiącach dostałem powiadomienie, że mam zgłosić się na Policję, w celu dowodowym. Okazało się że telefon był kradziony ( wiadomo że telefon musiałem sprawdzić po naprawie ). W papierach które osobiście oglądałem, było wypisane, gdzie i kiedy się łączyłem tym telefonem. Policja dotarła do klienta, który przyniósł mi telefon do naprawy, a ja mam święty spokój.

p.s.
Zawsze spisujcie nr. IMEI oraz kto zostawia telefon do naprawy, nigdy nie wiadomo co klient przyniesie ;)

Widocznie telefon był użyty do w jakimś ciężkim przestępstwie, bo takiego kradzionego w parku to nikt nie będzie szukał. Taka prawda.
Powrót do góry

arti123
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: TM

Post#23 26 Cze 2011 16:26   

No właśnie nie był używany. Dopiero po użyciu mojego numeru telefon namierzyli. Jeszcze mała ciekawostka. Miałem dwóch klientów ( znajomi ) , obydwaj znaleźli telefony na przystanku, nie kradli , nie kupili, po prostu znaleźli. Po miesiącu zjawiła się u nich Policja , namierzyli ich poprzez używanie telefonu z zarejestrowaną kartą. Obydwaj dostali 2 lata w zawiasach na 3 za paserkę. Nie udowodnisz że znalazłeś, dla nich telefon jest kradziony.
Co do IMEI, spróbuj zmienić w nowszych nokiach czy też SE , nie da rady.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Cze 2011 16:26   

Powrót do góry

mobista
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#24 26 Cze 2011 18:00   

arti123 napisał:
No właśnie nie był używany. Dopiero po użyciu mojego numeru telefon namierzyli. Jeszcze mała ciekawostka. Miałem dwóch klientów ( znajomi ) , obydwaj znaleźli telefony na przystanku, nie kradli , nie kupili, po prostu znaleźli. Po miesiącu zjawiła się u nich Policja , namierzyli ich poprzez używanie telefonu z zarejestrowaną kartą. Obydwaj dostali 2 lata w zawiasach na 3 za paserkę. Nie udowodnisz że znalazłeś, dla nich telefon jest kradziony.

Dlatego ja sprawdzam fony na nie rejestrowanych kartach i nie mam z tym problemu :).
Powrót do góry

mbil
Poziom 7
Poziom 7

Post#25 27 Cze 2011 10:06   

Ja mam problem bo telefon kupiłem w komisie nie ukrywam że mi się spieszyło bo zwinęli w mój i zostałem bez komórki. Mam niby umowę komisową kupna a dokładnie jej ksero ale mimo wszystko nie do końca jestem pewien bo to nie to samo co kupno nowego u operatora.
Powrót do góry

Maykell
Poziom 10
Poziom 10

Post#26 27 Cze 2011 22:15   

arti123 napisał:

2 lata w zawieszeniu za znalezienie telefonu :?::D
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: PolPhone.pl

Post#27 28 Cze 2011 10:11   

mbil napisał:
Mam niby umowę komisową kupna a dokładnie jej ksero

a od kiedy kupując telefon w komisie (W firmie) dostajesz jakąś umowę a nie paragon/fakturę?

arti123 napisał:
bydwaj znaleźli telefony na przystanku, Obydwaj dostali 2 lata w zawiasach na 3 za paserkę

ja bym nie wierzył w takie rzeczy... to tak jak "spadło z tira" ;) znalazł na przystanku w kieszeni małolata...

Nie jest tajemnicą, że operator wie o naszych telefonach i kartach wszystko... nie tylko z jakim IMEI i telefonem używamy karty, ale z jakiego BTS korzystamy, o czym rozmawiamy i jakie SMSy wysyłamy... kwestia namierzenia to w zasadzie formalność tylko KTO ma to robić? Rzucić wszystkich policjantów, żeby zajmowali się zaginionymi/ukradzionymi telefonami, bo rodzice mają kaprys kupić dziecku do szkoły słuchawkę za 2 koła...? To cała machina... ktoś musi wystosować pismo do operatora, ktoś potem musi przeanalizować odpowiedź, ktoś musi wezwać kilka osób, ktoś musi ich przesłuchać, ktoś gdzieś musi pojechać... i tak dalej i tak dalej... I fakt, do czasu jak nie zablokujesz IMEI jest szansa, że telefon się odnajdzie prędzej czy później. Strony z kradzionymi IMEI jakiejś globalnej niestety brak, jeżeli chcesz jednak uniknąć kłopotów, kupuj z pewnego źródła, stosuj porady, które wyżej zacytował gsm_virus i tyle... I pamiętaj, kto kupuje tanio kupuje dwa razy ;) rzadko zdarzają się okazje, i jak przychodzi Ci kupić telefon za połowę ceny to nie dziw się później, że policja zapuka do drzwi... i nie graj głupka "nie wiedziałem"
Powrót do góry

mbil
Poziom 7
Poziom 7

Post#28 28 Cze 2011 11:21   

Wiesz ja go kupiłem od kumpla kolegi z pracy który prowadzi legalnie działający komis i sprzedał mi go za lepszą cenę tyle że nie chciał go wbijać na kasę wiadomo czemu. Ale dał mi umowę kupna i powiedział że jak mam wątpliwości to mogę wziąć ja na policje i poprosić o sprawdzenie. Ale jak sam powiedział nigdy nie masz 100% pewności jeśli nie kupujesz u operatora albo w sklepie bo przecież telefon ktoś mógł ukraść z pudełkiem w sklepie czy obrabiając mieszkanie, albo napadając gościa pod salonem firmowym. Tak więc gwarancja 100% legalności nie istnieje nigdy.
Powrót do góry

mbil
Poziom 7
Poziom 7

Post#29 30 Cze 2011 12:32   

I wszystko jasne telefon jest czysty poszedłem na policję i sprawdziłem. Pytali mnie czemu to robie i czy mam podejżeie więc im powiedziałem że poprostu nie chce ich wizyty o 6 z tak błachego powodu.
Powrót do góry

niukem
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bydgoszcz

Post#30 27 Sie 2011 19:48   

Piszę tu ponieważ temat poszukiwań skradzionych telefonów został zamknięty.
Szukanie telefonu po fotografii. Czytałem o odzyskaniu aparatu fotograficznego po danych zapisanych w nagłówku pliku, czy ta sama metoda może dotyczyć telefonów? Po juwenaliach w bonusie dostałem skierowanie na chirurgię po czym cały miesiąc przeleżałem w łóżku i zależy mi na znalezieniu tych bandytów. Liczę, że to jacyś idioci i prędzej czy później w internecie znajdą się fotografie wykonane moim telefonem. Pytanie czy policja będzie chciała bawić się w poszukiwanie czegoś co niekoniecznie musiało się pojawić w internecie. Ja mam czas i mógłbym przy odrobinie szczęścia im podać na tacy rozbójnika. Gdyby ktoś wpadł jak szukać za pomocą fotografii sprawcę proszę o pomoc. Bo moje poszukiwania kończyły się na tym, że znajdowałem foty dodane przed kradzieżą. Więc gdyby ktoś miał pomysł i chęci niech eksperymentuje tutaj przykładowe zdjęcie właśnie z tego telefonu
wszystkie fotografie wykonane tym telefonem po 17 maja 2011 nie są mojego autorstwa a nabywcy kradzionego telefonu. (Mam nadzieję, że wszystkie dane zostały w pliku który uploadowałem)
Pozdrawiam:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IMEI
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny