X

Problem z buczacym agregatem i termostatem lodówki polar

10 Sep 2007 21:47 LUlukas22 mastah
  • #1 10 Sep 2007 21:47
    lukas22 mastah
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Wiec witam. Po rozmrozeniu lodówka juz sie nie włączyła,sprawdzilem termostat (tzn zmostkowalem 3 kable) i efekt jest taki sam.Z agregatu dochodzi ciche buczenie,bez zadnych przerw i prób startowania i inych dzwieków.Termostat jest sprawny bo wystartowal w mojej drugiej lodówce polara.Czy to jest efekt uszkodzenia i padu spręzarki??
    Ewentualnie co mam sprawdzic aby podac wiecej przydatnych w diagnozie informacji?

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie.Obie lodówki to polar jedna to ts246c a drugiej nazwy nie pamietam ale prawdopodobnie TS-136E.Same termostaty wygladaja tak samo wizualnie,jeden ma dluzsza kapilare od drugiego i ma tez inne pokretło,czyli jak mniemam inne funkcje,choc pasuje w obudowe.I tu moje niesmiale pytanie,czy mogoby byc tak ze dzialalby on w TS246c??
    Po podlączeniu lodówka rusza ale nie chce ryzykowac uszkodzeniem czegos wiec go nie podpinałem na stale.
  • #2 10 Sep 2007 22:46
    PBK
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    1. wymien sprężarkę
    2. jeśli to płaczek - będzie pasował
    jesli jest za długa skrecasz kapilare tak aby jej nie złamać
  • #3 10 Sep 2007 22:51
    lukas22 mastah
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem z buczacym agregatem i termostatem lodówki polar

Oba wygladaja tak samo jak ten na zdjeciu.Moga byc kompatybilne?
  • Helpful post
    #4 10 Sep 2007 22:53
    PBK
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    nie patrz na wygląd tylko na parametry pracy!
  • #5 11 Sep 2007 02:05
    jaszczur1111
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Ts 136 ma termostat na zakres ujemnych temperatur wylącznie.

Ts 246c ma termostat -xx wylączenie i ok +4 wlączenie tak jak zauważyl poprzednik - placzący.Nie da rady ich zamieniać.Jeśli ten z Ts 136 wygląda jak na zdjęciu to nie jest oryginalny choć może dzialać poprawnie.

Termostat tu nie jest winny.

Sprawdź styki wylącznika rozruchowego sprężarki i ew. wymień ten rozruch.

Jaki typ sprężarki?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products