Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / ζdowarki
  • #1 11 Wrz 2007 08:22
    paweljaknic
    Poziom 10  

Witam. Mam auto jak w opisie i zauwa篡貫m 瞠 gdy odpalam zimny silnik, gdy auto sta這 powy瞠j 12 godzin nieodpalane to zaraz po uruchomieniu silnika wszystkie 鈍iate趾a (drogowe, o鈍ietlenia deski ro寮zielczej, oswietlenia kabiny itp) migaja w dosc wysokiej czestotliwosci. Po oko這 5 min migania ust瘼uj i juz jest normalnie. Zaraz po uruchomieniu silnika miganiu towarzysz piski z pod maski silnika.... w豉snie z okolic alternatora....co radzic? co robic?

• #2 11 Wrz 2007 08:36
    szwagros
    Poziom 28  

Podaj napi璚ie na akumulatorze gdy silnik jest zimny, i jak to napi璚ie zmienia si w czasie tych 5 minut.
    Pozdrawiam

• #3 11 Wrz 2007 15:46
    Usuni皻y
  • #4 11 Wrz 2007 23:59
    paweljaknic
    Poziom 10  

witam:) znaczy sie je郵i chodzi o skr璚one ko豉 do oporu to tak jest ze 軼iemniaj sie wszystkie 鈍iat豉 niezale積ie czy silnik jest ciep造 czy zimny.... wko鎍u to jakies tam obci捫enie a jesli chodzi o te warto軼i napi璚 to jutro rano zmierze i napisze. Pozdrawiam

• #5 12 Wrz 2007 00:56
    cardiag
    Poziom 30  

sprawdzic naciag i stan paska, poza tym mase na silniku. Niekiedy pomaga tu wymiana regulatora napiecia.

• #6 12 Wrz 2007 08:14
    mczapski
    Poziom 38  

Ja podejrzewam koniec akumulatora. Po d逝窺zym postoju i uruchomieniu silnika akumulator ma niskie napi璚ie i pobiera du穎 pr康u czyli mocy. Regulator pr鏏uje ingerowa aby zapobiec kl瘰ce. Du瞠 obci捫enie powoduje piszczenie paska nap璠owego.

• #7 12 Wrz 2007 12:19
    paweljaknic
    Poziom 10  

Witam. Dzisiaj rano po鈍i璚i貫m chwilke i pomie篡貫m napi璚ia. Mianowicie:

1.Napi璚ie akumulatora przed za陰czeniem silnika (po nocy) 12,27 V
    2. Napi璚ie akululatora (zmiana napi耩) zaraz po uruchomieniu silnika (zimny silnik) BEZ obci捫enia: 13,89-14,28 V
    3. Napi璚ie (zmiany napi耩) zaraz po uruchomieniu silnika (zimny silnik) Z DU玆M obci捫eniem 12,24-12,28 V
    4. Napi璚ie (zmiany napi耩) po up造wie oko這 5 min (鈍iat豉 przesta造 juz migota) 14,30-14,35 (bez obi捫enia) 14,22 z zapalonymi 鈍iat豉mi drogowymi.
    5. Napi璚ie akululatora po wy陰czeniu ciep貫go silnika 12,53 V

"Akululator" to taka maszyna do usypiania?

• #8 13 Wrz 2007 07:30
    szwagros
    Poziom 28  

Akumulator do wymiany.
    Pozdrawiam

• #9 13 Wrz 2007 11:48
    gordon1
    Poziom 14  

Od豉cz swiece zarowe najprosciej zdjac wtyczki z nich i sprawdz czy dalej swiat豉 migaja .Uk豉d grzania swiec dzia豉 nawet po rozruchu w celu dogrzania silnika i wlasnie wtedy podaje prad pulsacyjnie i mozna to zauwazyc po migajacych swiat豉ch , uk豉d grzania swiec powinien sie w豉czyc dopiero przy niskich temperaturach i moze tu jest problem i swiece w豉czaja sie przy kazdym rozruchu .Moze byc uszkodzony sterownik swiec zarowych.

• #10 13 Wrz 2007 13:55
    paweljaknic
    Poziom 10  

mo瞠 zaczne od podpi璚ia innego akumulatora ...:) mysle ze to nie ten sterownik. A ile takie cus kosztuje w ogole??? jaki akumulator polecacie ?

• #11 13 Wrz 2007 14:44
    gordon1
    Poziom 14  

Watpie ze wymiana aku cos ci da , sprawdz to grzanie swiec a jak to nic nie wyjasni to od豉cz alternator i zobacz czy bez 豉dowania masz to migotanie jesli nie bedzie znaczy ze problem z alternatorem albo na po豉ceniu alternator aku.

• #12 13 Wrz 2007 16:41
    golfkiller
    Poziom 9  

A ja Ci powiem Co jeszcze zobacz u mnie tak sie Dzialo w Vw golf sprawdz stan szczotek na alternatorze albo samoregolator tam moze byc przyczyna :D

• #13 13 Wrz 2007 18:30
    Usuni皻y
  • #14 13 Wrz 2007 19:05
    goldwinger
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

przy obci捫eniu wspomaganiem spada nawet do oko這 12-12,2V, chyba faktycznie tak musi by, ale z tym mruganiem to wygl康a na diody

• #15 21 Wrz 2007 22:18
    abab24
    Poziom 13  

No nareszczcie jeden co ma poj璚ie.Typowy objaw uszkodzonej diody prostowniczej w alternatorze, pewnie zimny lut.Przy takim uszkodzeniu alternatora w instalacjy p造nie pr康 przemienny i wszystko mruga. Po nagrzaniu si kt鏎a z di鏚 za豉puje i wszystko wraca do normy, ale na d逝go to nie wystarczy.Musisz wymieni ca陰 p造tk prostownicz alternatora.
    Tak na marginesie to ju my郵a貫m 瞠 ci ZNAWCY z powy瞠j ka膨 Ci kupi nowy samoch鏚
    Andrzej

• #16 22 Wrz 2007 08:44
    Usuni皻y
  • #17 22 Wrz 2007 09:53
    szwagros
    Poziom 28  

paweljaknic napisa:
    1.Napi璚ie akumulatora przed za陰czeniem silnika (po nocy) 12,27 V
    5. Napi璚ie akumulatora po wy陰czeniu ciep貫go silnika 12,53 V

Uwa瘸cie 瞠 ten akumulator jest sprawny ?
    paweljaknic: pr鏏owa貫 podmiany ?

Pozdrawiam

• #18 22 Wrz 2007 09:57
    paweljaknic
    Poziom 10  

no w陰snie nie bardzo bo wiekszosc znajomych ma autka z silnikiem 1.0, 1,2 i to benzyniaki i akumy maja po 35-45 ..... i nie wiem czy taki wystarczy ? u mnie jest na standardzie 72 chyba ... albo 68 jakos tak.

• #19 22 Wrz 2007 10:02
    szwagros
    Poziom 28  

Tu w sumie bardziej chodzi o pr康 rozruchowy, z regu造 im wi瘯sza pojemno嗆 tym wi瘯szy pr康, ale na pr鏏 mo瞠sz podmieni. Ostatnio za這篡貫m aku 44Ah do Jetty 1,6TD i je寮zi ponad tydzie bez problemu.

• #20 22 Wrz 2007 11:09
    paweljaknic
    Poziom 10  

sprawdzilem ... ten co mam to ma 70 Ah i 680 pr康u rozruchowego, ale i tak moim zdaniem cos jest nie tak z alternatorem.... wydaje mi sie takjaby cos w regulatorze napiecie nie tak bylo....

• #21 23 Wrz 2007 09:21
    kwok
    Poziom 38  

je郵i pulsacje napi璚ia nie s spowodowane cyklicznym za陰czaniem si 鈍iec 瘸rowych (mo瞠 tak by) to wymie regulator napi璚ia (sprawd stan pier軼ieni 郵izgowych)

• #22 23 Wrz 2007 21:12
    abab24
    Poziom 13  

Szkoda,瞠 nie chcesz skorzysta z moich rad.A te docinki pod moim adresem traktuj z u鄉iechem ,poniewa prowadz warsztat elektromechaniczny i wiem co pisz. A wszystkie te porady to fantazje ma這lat闚, kt鏎zy my郵 ,瞠 co wiedz.Alternator to maszyna pr康u przemiennego i to w dodatku tr鎩fazowego.Po drodze jest prostownik diodowy , a nast瘼nie regulator napi璚ia. Logiczne, je瞠li jedna z di鏚 prostowniczych jest uszkodzona to w obwodzie p造nie pr康 przemienny ( no nie do ko鎍a tak jest ), ale to wystarczy na pulsacje w instalacji.Dzi瘯uj za wys逝chanie mojego wyk豉du, ale dalej nie b璠zie bo nie ma nic za darmo. A Ciebie prosz Kolego o podzi瘯owania jak dotrzesz do wymiany di鏚.Andrzej

• #23 23 Wrz 2007 21:39
    paweljaknic
    Poziom 10  

hmmm sam sie za to pewnie nie wezm:P ... bo jeszcze cos zchrzanie... ale dzieki :) aaa tak na marginesie to ile mo瞠 kosztowac wymiana czegos takiego w serwisie ? (cz窷ci + robocizna) i czy to jest konieczne? je盥ze juz prawie rok z takim efektem i sie przyzwyczai貫m :)

• #24 24 Wrz 2007 07:55
    Usuni皻y
  • #25 24 Wrz 2007 08:30
    zuczysko
    Poziom 14  

Kolego elektrik kolega abab24 napewno wie 瞠 pr康 nie p造nie przez reg.na akumul.Piszesz 瞠 zmierzy貫 si z tym problemem,ale czy wymienia貫 te diody czy tylko w teori sie mierzy貫?Zamiast si k堯ci i popisywa mo積a by koleg闚 z serwis闚 opla podpyta.Pozdrawiam.

• #26 24 Wrz 2007 09:59
    robokop
    Moderator Samochody

Piszecie panowie takie g逝poty 瞠 a si czytac nie chce. Dopuki auto nie ma problem闚 z zapalaniem, to nie ma potrzeby wymiany akumulatora. Mrygaj帷e 鈍iat豉 w samochodzie z alternatorem Boscha to nie tylko w Oplu - w Octawi te tak mam i auto je寮zi.
    :arrow:Do fachowca kt鏎y twierdzi 瞠 ma warsztat elektromechaniczny - cz瘰totliwo嗆 pr康u w alternatorze wynosi od kilkuset HZ do kilku kHZ, tak 瞠 nawet przy przerwie w obu diodach jednej fazy pomimo istnienia przebiegu gasnacego na wyj軼iu nie b璠ziesz cz這wieku widzia migotania - bezw豉dno嗆 oka ludzkiego powoduje 瞠 nie widzisz migotania o cz瘰totliwo嗆 wiekszej ni 50Hz - podstawy panie kolego.
    :arrow:Do moderatora Elektrit - nie uwa瘸 kolega 瞠 czas zamkn望 w徠ek ?, nied逝go zaczn sie pojawia teorie 瞠 silniczek krokowy trzeba wyczy軼i.
    :arrow:A do za`這篡ciela w徠ku - dopuki auto Ci odpala, nie przepala 瘸r闚ek itd, to nie ma powodu do grzebania w instalacji elektrycznej pojazdu.

• #27 24 Wrz 2007 10:02
    paweljaknic
    Poziom 10  

i o to mi w豉snie chodzilo :) dzieki :) czas zako鎍zyc:) pozdrawiam

Szukaj w 4mln produkt闚
Przegl康aj produkty