X

Komputer nie chce się uruchomić

13 Sep 2007 21:09 RIRichter
  • #1 13 Sep 2007 21:09
    Richter
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam pracuje od pewnego czasu dodatkowo w serwisie i co sie stało to po prostu śmiech na sali przyszedł gość oddał kompa nie działa.Koty zamieszkały w środku oddały czynność fizjologiczną do środka jak był włączony i zamilkł.Do serwisu trafił w jako takim stanie doprowadziłem go do jakiegoś takiego ładu wizualnego no i zacząłem go naprawiać...Włączyłem go wiem na razie tylko że dysk jest 40Gb WD.Ale nie włącza się chodzi wiatrak słychać pracę HDD.Podmieniłem grafikę nic.Potem odłączyłem napędy nic.Sprawdziłem dysk na innym kompie sprawny.Więcej podzespołów nie ma zbytnio na czym sprawdzić ..aa zasilacz też sprawdziłem na innym też nic.Może wy macie jakieś sugiestie co jeszcze można sprawdzić?
  • #2 13 Sep 2007 21:12
    forgotten
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    zresetuj bios to może pomóc
  • #3 13 Sep 2007 21:13
    Richter
    Level 31  
    Topic author Helpful post? (0)
    zworka w cls_bios na chwilę?
  • #4 13 Sep 2007 21:18
    forgotten
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Dodano po 19 [sekundy]:

właśnie tak na około 15 - 30 sek.ta pod bateryjką :)
  • #5 13 Sep 2007 21:19
    beamer.kun
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    15 sekund jest zbędne , dosłownie parę wystarczy. Ja bym proponował podłączyć głośnik i zobaczyć czy wydaje z siebie jakiekolwiek piski
  • #6 13 Sep 2007 21:25
    Richter
    Level 31  
    Czyli wkładam zworkę i potem wyjmuję ją i odpalam pc?
  • Helpful post
    #7 13 Sep 2007 21:26
    forgotten
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    na sąsiednie piny ,a potem do swojej pierwotnej pozycji.Bios powinien wystartować
  • #8 13 Sep 2007 21:34
    Richter
    Level 31  
    a gdyby to nie pomogło to co jeszcze można sprawdzić na serwisie dużo jest możliwości tylko musze mieć pomysł co jeszcze sprawdzić
  • Helpful post
    #9 13 Sep 2007 21:47
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Ciekawy ten serwis, zatrudniają ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia jak się zabrać do naprawy. Kolego,wymontuj z obudowy płytę główną, obejrzyj dokładnie czy nie ma śladów po kotach, wyczyść, odkurz i uruchom poza obudową płytę z procesorem, głośniczkiem no i zasilacz sprawny. Jak nie będzie sygnałów biosa o braku RAM to sprawdzasz procesor na innej płycie lub inny na tej.
  • #10 13 Sep 2007 21:54
    Richter
    Level 31  
    Ten komp robie tak we własnym zakresie ;) mam części na serwisie ale komp jest tak jakby naprawiany indywidualnie przeze mnie czyli nie przez polecenie serwisu tylko swoje własne.Ten komp pójdzie do utylizacji bo długo tam leży a na czym się najlepiej kształcić jak nie na takim czymś ?
  • #11 15 Sep 2007 21:06
    Richter
    Level 31  
    Naprawiony.Płyta główna uszkodzona była banki do ram były uszkodzone po zmianie płyty wszystko ok.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products