X

Program do nagrywania dzwięku

malutki000 15 Sep 2007 21:41
  • #1 15 Sep 2007 21:41
    malutki000
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Poszukuje programu który nagrywa przynajmniej 4 ścieżki audio (2xstereo)
    np 1 kanał stereo (lub 2 mono) mikrofon 2 kanał stereo (lub 2 mono) przechwytywanie dźwięku z wyjścia karty lub z wejścia liniowego, cd, aux z tej samej karty dźwiękowej (posiadam kartę creative sound blaster live 5.1)
    jest to możliwe do wykonania tylko nie wiem czy istnieją takie programy ponieważ większość programów nagrywa w tego wejścia które jest aktualnie zaznaczone w systemie
  • #2 15 Sep 2007 22:01
    Ficu
    Level 31  
  • #3 16 Sep 2007 12:11
    malutki000
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    audacity może nagrywać z każdego źródła ale nie może nagrywać z dwóch źródeł jednocześnie
    potrzebuje taki właśnie program jak audacity tylko żeby nagrywał kilka ścieżek w tym samym czasie z różnych źródeł
  • #4 16 Sep 2007 13:12
    Ficu
    Level 31  
  • #5 16 Sep 2007 13:19
    malutki000
    Level 16  
    tez jest to program do nagrywania z jednego wejscia
  • #6 16 Sep 2007 13:20
    Jurecky
    Level 14  
  • #7 16 Sep 2007 13:50
    malutki000
    Level 16  
    nie chodziło mi o nagrywanie płyt cd tylko audio na dysk z wejść analogowych karty dzwiękowej
  • #8 16 Sep 2007 14:31
    Uszol 1990
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    polecam
    http://audacity.sourceforge.net/
    pozdrawiam ;)
  • #9 16 Sep 2007 14:43
    Ficu
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Uszol 1990 wrote:

Ficu wrote:
    Spróbuj tego: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=52&id=662
    Code:
    Audacity 1.2.6
  • #10 16 Sep 2007 15:39
    malutki000
    Level 16  
    może jest taki program jak directwire tylko że pod creative??
  • #11 16 Sep 2007 16:40
    Jurecky
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    dartcd -recorder wlasnie sluzy do zgrywania z odtwarzaczy cd, deków na dysk przez wejscie audio
  • #12 16 Sep 2007 17:05
    malutki000
    Level 16  
    ale tez niestety tylko jedną ścieżkę stereo, a mi trzeba program który nagra mi 2xstereo
  • #13 16 Sep 2007 18:37
    borewik
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    W sound forge od sony/creative powinna być taka opcja.
  • #14 16 Sep 2007 20:54
    malutki000
    Level 16  
    a jak wejść w tą opcje bo nie znalazłem nic w tym stylu
  • Helpful post
    #15 16 Sep 2007 22:05
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej
    Helpful post? (0)
    System Windows nie umożliwia jednoczesnego nagrywania z wielu źródeł należących do jednego (logicznego) urządzenia. Nie umożliwia tego też większość kart dźwiękowych. Przyczyna jest banalna - karta posiada tylko jeden (dwukanałowy) przetwornik analogowo-cyfrowy. Wejścia przełączane są za pomocą multipleksera.

Jeżeli Twoja karta posiada więcej niż jeden przetwornik (w co szczerze wątpię), to nagrywanie w ten sposób będzie możliwe tylko przy pomocy specjalnie do tego stworzonego oprogramowania, a sterownik karty będzie musiał zgłosić każdy przetwornik jako osobne urządzenie i potrzeba by programu, który potrafi nagrywać jednocześnie z kilku urządzeń logicznych.
    Sprawdź w mikserze windowsowym, jeżeli masz tam tylko jedno urządzenie przechwytywania audio, to szkoda Twojego trudu, bo z tą kartą nic nie zdziałasz.

Jeżeli natomiast chciałbyś zapisywać z kilku kart dźwiękowych jednocześnie, to musiały by to być karty taktowane jednym zegarem. Jakieś droższe studyjne karty mają możliwość spięcia razem kabelkiem, ale domyślam się, że to rozwiązanie raczej Cię nie interesuje ze względu na niemały koszt. Inna opcja to karty na USB, jeżeli będą podłączone do jednego kontrolera, to automatycznie będą miały takie samo taktowanie.

Nagrywanie z urządzeń taktowanych różnymi zegarami będzie wiązało się z "rozjeżdżaniem się" dźwięku w czasie (jeden sygnał będzie wyprzedzał drugi).
    Z różnych urządzeń nagrywać można też bez specjalnego oprogramowania, trzeba tylko uruchomić dwie kopie i w każdym wybrać inne źródło.
  • #16 04 Sep 2013 17:06
    yakuzja
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Ja odświeżę temat, ja szukam identycznego programu. Jednak napiszę jaśniej o co mi chodzi.

A więc myślę, że większość z was zna program Ultra Star Deluxe, jest tam możliwość śpiewania przez więcej niż dwóch graczy.

I o co chodzi: Ultra Star Deluxe wykrywa mikrofony np. z PS2 jako urządzenie Audio USB, jeśli wepnę pod kolejny port USB kolejne mikrofony to nie mogę wybrać dwóch urządzeń jednocześnie.

Jest potrzebny program który tworzy w systemie wirtualny sterownik audio do którego możemy przełączać kanały z innych urządzeń audio. Włączam program i zaznaczam pierwsze urządzenie audio na kanał 1 i 2, drugie urządzenie audio na kanał 3 i 4. A w Ultra Star Deluxe ustawiam wirtualne urządzenie i na każdym kanale podłączam innego gracza.

Dziękuję.
  • #17 25 Jul 2014 01:10
    Mayev
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Odświeżenie - odświeżenia :
    istnieje soft umożliwiający nagrywanie jednocześnie z czterech źródeł (mix) tj. : 2x mic + 2x line in.
    I to na starym pececie z Windows 7.
  • #18 25 Jul 2014 11:31
    yakuzja
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Mikrofon USB ma dwa kanały audio, wpinamy dwa pod USB mam dwa urządzenia. W Ultrastar mogę wybrać jedno urządzenie które może mieć więcej kanałów audio. Program ma być wirtualnym sterownikiem do którego podłącza się kanał. A więc będą cztery kanały na jednym virtualnym urządzeniu.
  • #19 27 Jul 2014 13:52
    Mayev
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem do czego (cel?) ma być wykorzystywany, ja czasami korzystam z: Voicemeeter v.1025 (linku-brak) z uprzednio zainstalowanym "steram" : ASIO v.2 (zmniejszenie latencji audio)
  • #20 17 Mar 2016 18:30
    yakuzja
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Przypadkiem odświeżając temat i szukając w sieci doszedłem do instrukcji jak zrobić to w Windows: http://www.ultraguide.net/microphones.php

Z tego co widzę łączone są dwa kanały z jednego urządzenia usb, z kanałem 1 z drugiego urządzenia usb. Wszystko to jest jedną 3-kanałową kartą dźwiękową.
  Search 4 million + Products
Browse Products