Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka by izbic

izbic 26 Wrz 2007 22:04 1887 8
  • Witam!

ZAłOżENIA:
    Jakiś czas temu pochwaliłem się swoim subem na STX 27-150-8 SS, a teraz do zestawu dołaczyłem kolumne centralną.

BUDOWA:
    Narazie narzekam na brak gotówki więc postanowiłem zrobić kolumne na tym co mam. Po krótkich poszukiwaniach w szafkach znalazłem dwa 10 cm głośniki i zwrotniecę. Wszystko podobno jest Blaupunkta, ale nie wiem jaki to model. Na etykiecie było napisane tylko, ze są 4 ohm i moc 30W RMS. Zwrotnica dość ciekawa na niezlych komponentach. Niestety nie wiem jak dzieli pasmo. Wysokotonowy to jakaś kopółka no name, ale gra kiepsko więc ją zmienie, ale o tym później. Obudowa najpierw była zamknięta jakieś 8l, ale grało to nie za ciekawie więc pokombinowałem z BR. Wywierciłem otwór i dałem rurke długości jakichś 6 cm i było o wiele lepiej. Zestroić nie mogłem dokładnie bo nie mam parametrów TS głośników. Buda zrobiona z płyty wiórowej 16mm. Klejona wikolem i skręcana na wkręty do drewna. Obita skajem z przodu gąbka, dokręcone boczki na konfirmaty.

BRZMIENIE:
    Jest ok. Dźwięk w miarę zrównoważony nie brzmi telewizorowo. Wysokie tony kiepskie, ale jak już mówiłem na dniach powinno sie tam zjawić ARV, a później chyba dołączę ARN 116 zamiast tych Blaupunktów. Narazie bas jest jednak niezły i jestem zaskoczony ile potrafią te małe głośniczki:).

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Fajne!
  • #2 26 Wrz 2007 22:41
    cwirekns
    Poziom 13  

Widze ze chyba pierwszy bede....

Fajny zestawik powstaje, jak bedziesz zmieniac glosniki w tej kolumnie kup sobie te stx

LINK

Chyba nie sa najgorsze a pozatym fajnie by sie komponowały z subem... Ciekawy desing, choc te boczki wygladają troche jak zywcem z jakiejs szuflady wziete :P ale nie no - musze powiedziec ze podoba mi sie :)

• #3 26 Wrz 2007 22:54
    Tomek_18
    Poziom 18  

No no no
    Bardzo przyzwoite wykonanie, z tą dermą to masakra ;)

10/10

• #4 27 Wrz 2007 08:52
    izbic
    Poziom 28  

cwirekns te STXy by pasowały faktycznie kolorystycznie ale one mają po 17 cm średnicy także nie będą pasować. Mi trzeba coś ok 10 cm więc Tesla chyba będzie najlepsza. Pozdrawiam.

• #5 27 Wrz 2007 09:03
    cwirekns
    Poziom 13  

Aha to faktycznie szkoda, nie zauwazylem tego :( Mogles to przewidzec i odrazu zrobic wieksza kolumienke zeby potem dac rade je zamontowac... Ale zgodnie z moimi pogladami - glosniki sa do sluchania a nie do ogldania i przede wsyzstkim wazne jak gra, wiec wybierajac Tesle rowniez zrobisz dobrze..

• #6 27 Wrz 2007 15:38
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Nonono bardzo ładna konstrukcja. Brawa. Super się prezentuje z tym sooboferem. Jeszcze tylko kolumny i będzie git ;) . Ile cię wyniusł koszt budowy??
    pozdro

• #7 27 Wrz 2007 16:17
    izbic
    Poziom 28  

Koszt budowy niewielki bo wszystko to materiały z odzysku. Głośniki i zwrotnice miałem wiec ich wartości nie znam. Płyta z odzysku po starych mebelkach przycięta za browara u znajomego stolarza;)Musiałem jedynie dokupić terminal i BR. Skaj został sie jeszcze z suba. Wkręty i klej jest zawsze na wyposazeniu wiec też 0zł. Pozdro.

• #8 28 Wrz 2007 19:08
    Jareen
    Poziom 21  

Jedno czego brakuje to pierścienie na niskotonowe. Te mocowania co są robią nieładny odcisk na skai. Co do zwrotki jeżeli wiesz z jaką impedancja pracowała, możesz oszacować po wartościach elementów (polecam kalkulator do zwrotnic w WinIsd) nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten wysoki to alphard :P podobny widziałem na ladzie w sklepie. Mogę się mylić

• #9 02 Paź 2007 13:51
    izbic
    Poziom 28  

Co do pierścieni to nie będe w nie inwestował bo jak już powiedziałem pojawi sie tam z czasem 2x Tesla 116 i ARV. A co do tej wysokotonówki co jet teraz to niestety ale sprawdziłem i jest to faktycznie jakiś alpierd. Gra jako tako, ale jest troszke za cichy w stosunku do reszty. Mam nadzieje, że zestaw TVM poprawi zdecydowanie brzmienie. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME