Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na Tonsil GDN 25/60

Maciek Góźdź 02 Paź 2007 21:13 16399 46
  • Witam wszystkich !
    Chciałbym wam pokazac mojego pierwszego suba.
    Mam 14 lat i jest to moja pierwsza konstrukcja tego typu.

Skrzynia:

Objetosc: ok 60l
    Strjenie: 45hz
    BR: 10x17

Skrzynie wykonałem z 18mm płyty wiorowej. Skrecalem wkretami do drewna co 10cm. Uszczelnilemsilikonem i szpachlowalem szpachla do drewna. Skrzynia zostala obita wykładzina remontowa z obi. musze jeszcze dopracowac przod bo laczenia nienajlepiej wyszly.
    Suba skladalem 2 dni.

Głośnik:

Tonsil Gdn 25/60

Wrazenia odsluchowe :

Narazie testowalem tylko przy wzmaku Unitra PW9013 z wyciszonymi sopranami .sub wspiera 2 kolumny Tonsil blues 150 . Slucham techno i ten sub mnie milo zaskoczyl. Nawet ma dobre zejscie i jest glosny. Nie muli ima dobry impuls .

Naped:

W budowie wzmacniacz tranzystorowy na 2n3055 ok100W

Fotki :

Fajne!
  • #2 02 Paź 2007 21:47
    fikus89
    Poziom 14  

Powiem tak.. Jak na Twoj wiek dobrze ze sie starasz, masz zaciecie i cos zrobiles. Wielu by rzucilo robote przy pierwszej napotkanej trudnosci. Co do estetyki to jest jej tu niewiele.. Musisz przywiazywac wieksza wage to oklejania ale jak mowisz poprawisz to. Ale widze ze nawet lapki do grilla sa krzywo - naprawde nieduzo wysilku by Cie kosztowalo zrobic to rowno. No i nie wiem moze mis ie wydaje ale chyba przednia scianka jest nieco krzywo "wpuszczona".. Jezeli skrzynia jest policzona i wszystko zestrojone i przesymulowane to jest oki ;) Jak bedziesz bardziej dokladny to bedzie dobrze. Nie wiem tylko czy ten tunel nie za duzej srednicy jak na glosnik 25 cm ale skoro tak jest w obliczeniach to oki.

Edit: Aha zapomnialem - jezeli jest to sub to wypadaloby go obciac okolo 120 Hz .. :>

• #3 02 Paź 2007 21:50
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Scianka jest wposzczona prosto tylko taj na fotkach wyszlo . Łapki sa krzywo bo robilem to na szybko niemalem czasu. Sub na realu wyglada troche lepiej . Br jest ok wyszlo tak w symulacjach i na elce tak mi pisali.

• #4 05 Paź 2007 17:34
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Koleś super wyszedł ci ten subik ja też mam 14 lat, a raczej skończyłem.
    Po prostu super
    pozdro

• #5 05 Paź 2007 18:49
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Siema dzieki za oceny porrawilem troche przód suba moze potem fotki wstawie.
    Pozdro

• #6 10 Paź 2007 08:07
    maniutek43
    Poziom 12  

Witam.Konstukcja według mnie jak na Twoj wiek dopracowana.Przy moim 1 subie to poprostu wypas.Na Twoim miejscu zamontowałbym głosnik od spodu albo na boczenj scaince ale to tylko kwestia gustu.Posiadam ten głosnik i zastanawiam sie czy warto robić na nim suba.Mozesz bardziej opisać bas.Ja chciałbym swój stroić w okolicach 40hz tylko nie wiem jak by grał.

• #7 10 Paź 2007 17:19
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Bas jest naprawde dobry. Sub ma dosyc dobre zejscie i dobry impuls cos wiecej powiem ja złoze wzmaka i aktywny filtr.

Dziki za komentarze, czekam na nastepne.

• #8 06 Gru 2007 15:44
    Eliminator
    Poziom 24  

Przednia scianka do poprawy. Plus za to ze zdecydowałes sie na dobry przetwornik a nie na jakis chinski szajs. Podaj łaskawie koszty :)

• #9 06 Gru 2007 15:55
    Hubert_1
    Poziom 24  

Głośniczek konkretny. Też mam zamiar zbudowac na nim Suba ze wzmacniaczem 2xTDA7294. Robiłeś jakieś symukacje w WinIsd ? Wklej z niego screeny.

• #10 06 Gru 2007 20:50
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Koszty:
    Głośnik ; 120zł kupiony dawno temu e sklepie w Lublinie
    Obicie: 15zl kupione w obi jeszcze mi 2m zostalo
    Płyty: free mialem
    Br: 7zl
    Maskownica: 8zl
    Terminal:3zl
    Robilem symulacje w winsid ale niewiem gdzie je zapisalem jak znajde to wstawie. Po świetach moze skoncze wzmacniacz na 2n3055.
    Wiecie moze skąd wziasc tanio drut nawojowy ok4mm średnicy do trafa ok1kW??

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

Poprawilem przód.
    Kilka nowych fotek

• #11 07 Gru 2007 12:55
    Iro1986
    Poziom 16  

Witam.A więc przetwornik dobry i znany przez wielu,także mi.Wykonanie wspaniale jak na ten wiek jest pare niedociagnieć ale super.Gdn z alton 80 :D przy dobrym napędzie daje miły basik.Dla mnie wszystko oki i wielki + dla młodego konstruktora.Pozdro.

• #12 10 Gru 2007 23:05
    Altus_140
    Poziom 23  

Witam

Ja swego czasu zmontowałem takiego suba na Gdn 25/40 w 40L i efekt w samochodzie był miły (tablice rejestracyjne drżały)Obudowa b-r strojona na 40Hz a głośnik odcięty przy 120hz

Odbiegając od tematu : "Młody konstruktorze" w końcu masz 14lat czy 35 jak wpisałeś w katalogu publicznym na GG ??

Pozdrawiam

• #13 11 Gru 2007 14:50
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

to jest neaktualny nr mialem go ok rok temu i zapomnialem w profilu zmienic to moj nr 7453864.

• #14 11 Gru 2007 22:43
    mloteczek1
    Poziom 13  

Jak na twój wiek to fajnie wyszło. Przód poprawiony prezentuje się o niebo lepiej. Mój pierwszy sub to LW1000 30 litrów ;p. Nie miałem sumienia go tu pokazywać :P teraz jestem w trakcie prac nad GDN 20/80/2.
    Tobie gratuluje, troszke niedoskonałości się wdarło ale człowiek uczy się na błędach. W następnych konstrukcjach zwrócisz na to uwagę. A jeszcze co do tego pośpiechu przy maskownicy... Jak nie masz czasu to zostaw robote na później. nie warto psuć godzin pracy szybko wywierconym otworem.
    Daję 4+/6. Oby następne (a na pewno będą) były lepsze.

• #15 21 Gru 2007 18:09
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Zastanawiam sie czy dac narożniki lepiej sub bedzie wyglądal??

• #16 22 Gru 2007 23:12
    Joker2
    Poziom 23  

Całkiem nieźle. Tylko nie lepiej było by go obić ciemniejszą wykładziną? Narożniki to tak bardziej na estrade wydaje mi się... I dobrze by było żebyś postarał się o jakieś nóżki pod niego, a najlepiej kolce.
    Życze kolejnych udanych konstrukcji :)

• #18 08 Mar 2008 23:55
    Skipior
    Poziom 20  

Hmm... Przede wszystkim to nie na wszystkim da się zrobić suba... Otóż głośnik GDN 25/60 Tonsila się do tego najlepiej nie nadaje choćby dla tego iż jego pasmo przenoszenia zaczyna się przy 60Hz jeśli dobrze mówię... Aby uzyskać niskie zejście należy dać dużą paczkę tak jak zrobiłeś ale wtedy nie będzie rewelacyjnego bassu... Głośnik ten dedykowany jest przez sam Tonsil do paczki zamkniętej 35L netto... Więc widzisz różnicę... Jedno z drugim się mija, dlatego rewelacji nie ma i nie będzie...

Jednak patrząc na to z perspektywy iż masz 14 lat... no cóż... pogratulować :D W Twoim wieku nie wiedziałem o co chodzi w takich programach jak WiniSD, więc ogólnie jest nieźle, założę się, że z wiekiem będziesz robił coraz lepsze konstrukcje, aż wkońcu wejdziesz na niezły poziom :P

Ja zaczynałem od zamienników Tonsila z Allegro, chińskie podróbki, a teraz powoli wychodzę z Tonsila w jeszcze lepsze marki :) Robię coraz lepsze kolumny itp... Jest już świetnie, a może być jeszcze lepiej :) Wiedzę zdobywam szybko... mówię Ci, nie zmarnuj hobby czy umiejętności... Zobaczysz, że się opłaci :)

• #19 09 Mar 2008 00:15
    czisi
    Poziom 11  

Jak dla mnie spoko a co do tej wykładziny z obi , jak ci zostało jej jeszcze sporo to weź kawałek ok 0.5na 0.5 metra i spróbuj go pomalować farbą w areozolu polecam czarny mat motip'a ja tak malowałem szarą półkę w aucie i sie sprawdziło (pomysł z programu na Discovery Channel) jak zobaczysz że farba pokrywa materiał i po wyschnięciu nie zostaje śladu na ręce którą przejedziesz po wykładzinie to spokojnie możesz pryskać ją na czarno a efekt na pewno będzie fajniejszy i jak wiadomo czarny kolor ukrwywa sporo niedociągnieć. powodzenia w dalszych projektach.

• #20 09 Mar 2008 10:05
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Wiem ze głośnik zabardzo nie nadaje sie do suba . ale mialem taki głośnik w do mu i szkoda zeby lezał gdzies w piwnicy , wiec zrobilem suba . Slyszalem ostanio suba na alphardzie 30cm 240w ;-) i gral o wiele gorzej od tego . awykładznie mam jasna poniewaz w obi nie bylo ciemnej . sprobuje z farba. a jaki głośnik lepiej pasował by do tej obudowy najlepiej tonsila. Jest jakiś głośnik tonsila 25cm który niżej schodzi niz do 60hz??

• #21 16 Mar 2008 18:29
    gugus89
    Poziom 14  

Farbą zniszczysz cały koc! Nie lepiej rozejrzeć się za ciemnym kocem? Poza OBI są jeszcze inne sklepy budowlane..
    pozdrawiam

• #22 16 Mar 2008 20:14
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Narazie koc zosyanie ytaki jaki jest . Mi nieprzeszkadza ze jest jasny .
    Ma ktos moze schemat aktywnego filtra dolnoprzepustowego zeby byl dobry do tego suba. bo narazie jest podpiety pod pasywny. wzmacniacz . mam 2x jabel j-35 niewiem czy mostkowac czy podpiac pod jeden kanał. kolumny sa zasilane z unitry pw9013.

jaki głośnik lepiej by zarał od 25/60 w tej skrzyni?? cena do 150zł

• #23 20 Kwi 2008 16:33
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Myślę, że dobrze by zagrał BLAUPUNKT GTw 1000 tylko on jest 4Ω ale jeżeli masz wzmacniacz od 4Ω to nie bylo by problemu.

• #24 22 Kwi 2008 11:17
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

A Westra PW-250-2158 lepiej by zagrała od tego tonsila ??? Można gsdzieś w Polsce kupić westry?? Czytalem na elektrodzie ze tonsil produkował głośniki dla westry.

• #25 22 Kwi 2008 14:18
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Nie ma co dobra robota:) ja ostatnio zrobiłem pierwszą konstrukcję na głosniku STX 17 no i grało milutko aż byłem zaskoczony:))) błędem było złe wyliczenie musiałem odcinać, i okleiłem okleiną ( nie był o dobry pomysł ) ... obecnie będę robił nową konstrukcję z linią transmisyjną przynajmniej mam takie plany na głośniku do 300 zł ... wszystko podpinam pod wzmacniacz Logitecha z2300 :)))))) bardzo dobry wzmacniacz pod suba daje mi odlot dobry ... jak zrobię to to też się tutaj pochwale:) ale teraz obiję miśkiem ... co do wzmacniacz z2300 nie muszę mieć żadnych filtrów bo wszystko już jest :) może i Ty byś się skusił na takie coś czy zostajesz przy swoim wzmacniaczu?

• #27 22 Kwi 2008 19:09
    Lukas500
    Poziom 11  

Z tego co wiem to głosnik TONSIL GDN 30/120/1 zchodzi ponizej 60 hz

Pasmo przenoszenia 40 - 3000 Hz
    Częstotliwość rezonansowa Fs 24 Hz

a te tosnile 25/60 maja FS cos kolo 37/38 hz

• #28 22 Kwi 2008 19:24
    Maciek Góźdź
    Poziom 18  

Niestety głośnik 30 cm niezmieści sie .

• #29 23 Kwi 2008 13:45
    Lukas500
    Poziom 11  

jak sie popieści to sie zmieśći :D
    na boczniej science napewno by sie zmiescil

• #30 25 Kwi 2008 18:58
    Żychw@
    Poziom 16  

W boczną wszystko sie zmieści. i będzie sub na 2 głośnikach: dobrym i lepszym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME