Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zbudowac kominek zamkniety z cegly do c.o. ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak zbudowac kominek zamkniety z cegly do c.o. ?
Autor
Wiadomość
pawel78
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: podkarpackie

Post#1 Post autora tematu 05 Paź 2007 22:05   

Jak zbudowac kominek zamkniety z cegly do c.o. ?

Witam

Zamkalem poprzedni temat odnośnie pieca c.o. na propan butan.

Jedynym wyjsciem zasilania w ciepło mojej nowej instalajci centralnego ogrzewania jest zbudowanie kominka. Potrzebuje mocy cieplnej ok 7-12kW

1. Nie wchodzi w grę kupno wkladu z plaszczem wodnym bo to wydatek minimum 2400zł
2. Chcialem w obi kupic najtanszt powietrzny wklad za 750zł i dokupic rekuparator na niego z plaszczem za 550zł (8kW) - ale nie wiem czy bedzie to działało,a po za tymnie ma ten wkład podstawowej rzeczy jak doprowadzenie powietrzas do spalania od spodu z zewnatrz.
3. Pozostał pomysł wymurowania samemu jakiegos kominka - ale potrzebuje sporo podpowiedzi.

Mam do zabudowania róg pomiesczenia przez ktory to rog przechodzi akurat kanał dymowy komina (domek parterowy - bardzo stare budownictwo) ale na tym kominie hulał piec kaflowy. Chce kupic za ok 300-400zł rame kompletna z drzwiczkami i szyba kominkowa oraz cos na gore komory spalania z tuleja na rure dymowa ktora skieruje do komina (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). W srodek planuje nad palenisko wmurowac wezownice z pieca kaflowego i wypuscic ja za sciane do rozdzielacza.

- nie wiem jak zrobic dół kominka zeby doprowadzic powietrza z zewnatrz do spalania i do oczyszczania szyby. Co do oczyszczania szyby i kurtyny to widzialem na jakims rysunku ze sa tam za szyba dwie rurki pionowe z otworami przez ktore wylatuje powietrze i odsowa spaliny od szyby(zgadza sie?)
- nie wiem z czego sie buduje? cekla szamotowa? (nie znam sie) i jakiej zaprawy urzywa sie do szczelneglo kladzenia cegieł. Ładnie nie musi byc bo to opatule chyba plyta karon gips.
- jakby ktos mogł mi w tym pomoc to bede wdzieczny - na pracach budowlanych znam sie nieco ale jak zbudowac dobry kominek i rzeby sie dobrze w nimpaliło - nie wiem. Nie chciałbym zrobic pomyłki zeby to nie okazało sie meblem niedziałajacym a my bedziemyjechac zime na farelkach

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2007 22:05   

Powrót do góry

aawol
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: kraków

Post#2 11 Paź 2007 10:48   

Re: Jak zbudowac kominek zamkniety z cegly do c.o. ?

witam mam w domu projekt kominka otwartego z paleniskiem stalowym i do rozprowadzenia powietrza. Jeśli to ci w czymś pomoże mogę ten projekt przesłać . ( raczej fax bo skanera nie mam)
Co do szczegółów budowlanych - cegła szamotowa powinna być klejona specjalną zaprawą ( worek 25kg-ok 20 złotych). Problemem może być wymurowanie czopucha nad paleniskiem tak żeby zoptymalizować redukcję otworu do komina. To ma znaczenie jeśli chodzi o podciśnienie w kominie ( ciąg).
Jeśli masz stary komin to zanim cokolwiek wybudujesz sprawdź w jakim jest stanie. Podciśnienie powinno być większe niż 0.2mpa, komin powinien nie mieć pęknięć.

co do szyszczenia się szyby w kominku to wystarczy częściowo usunąć jej uszczelnienie dołem i po sprawie. W większości przypadków jest to zrobione już fabrycznie. Do owiewania szyby służy wtedy powietrze z pomieszczenia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Jak zbudowac kominek zamkniety z cegly do c.o. ?
Strona 1 z 1