Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

piła spalinowa nie odpala

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> piła spalinowa nie odpala
Autor
Wiadomość
junkers
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: warszawa

Post#1 Post autora tematu 08 Paź 2007 21:02   

Witam
Mam problem z piłą spalinową, mianowicie nie mogę jej odpalić, sprawdziłem iskra jest, podlewałem paliwkiem i nic. Iskra jest trochę podejrzana, słaba i za każdym razem w innym miejscu.
Powrót do góry

zweinstein
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gidle

Post#2 08 Paź 2007 22:23   

Re: piła spalinowa nie odpala

możesz mieć problem z zapłonem (mógł się przestawić). Na pierwszą metę ciężko powiedzieć co jest. Jeśli iskrę masz słabą spróbuj wyczyścić elektrody i poprawić złącza WN. Mi też iskra skacze w różnych miejscach w romecie, ale motor pali bez problemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2007 22:23   

Powrót do góry

maxim.1
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 08 Paź 2007 23:49   

Napisz coś więcej.
Jaki kolor iskry.
Jak wygląda świeca (sucha , mokra).
Jaka przerwa na elektrodach i na przerywaczu.
Ile paliwa lałeś w gardziel.
Powrót do góry

junkers
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 09 Paź 2007 19:45   

Świeca ma odstęp pomiędzy elektrodami 0,4 mm, co do koloru to jest biało niebieska, świeca po odkręceniu jeszcze bez podlania była mokra, jak podlewałem to może tego było z pięć kropelek, ale nawet w tedy nie zagadała, z tłumika wyleciał tylko delikatny dymek. Świeca po każdorazowym wymontowaniu była mokra ale nie była zalana elektrody miały przerwą. Nie wiem co może być podejrzewam iskrownik albo magnes ma kole zamachowym, może jest gasłaby. A od iskrownika jest wyprowadzony przewód masujący podłączony do przełącznika, sprawdziłem jego działanie. Sam przełącznik działa bez zarzutu, ale mierząc przekąsie w układzie wyszło mi że za równo przy zapłonie włączonym jak i wyłączonym jest przejście, są różnice w oporze ale przejście jest, jakoś przez iskrownik się zwiera. Rdzeń iskrownika jest masowany.

Moderowano przez Błażej:
Co mierząc? A może jak mierząc?

Powrót do góry

qlmen
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 09 Paź 2007 20:07   

5 kropelek ? :D zdecydowanie za malo :)
wlej no z 10-15 ml a iskre mozesz sprawdzic wykrecajac swiece i przykladajac ja do metalowej obudowy w ktora wkrecasz swiece po "paleniu" pily iskra powinna byc widoczna golym okiem
a moze by tak wymienic swiece na nowa ?
Powrót do góry

maxim.1
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 09 Paź 2007 21:22   

U siebie w pile jak i w kosie mam odstęp około 0,7mm (grubość brzeszczota z piłki do metalu) palą bez zastrzeżeń. Jeśli zakręcisz rozrusznikiem i na świecy iskra pojawi się kilkukrotnie ,to raczej wyłącznik nie bocznikuje do masy . Wilgotna świeca czyli paliwo dostaje. Iskra też OK. Pozostaje jeszcze
wyeliminować mieszankę . Powiem szczerze że raz na chrzczonym paliwie
miałem dużo :D szarpania a efektów 0 . Sprawdź jeszcze czy benzyna "pewna" oraz ustaw na nowo zapłon, sprawdź przerywacz, przeczyść styki i
musi gadać.
I jeszcze wyłącz zapłon pokręć kilka razy i sprawdź czy zalało świecę bo może na świecy zostaje olej a nie mieszanka i problem jest jednak w braku paliwa.
Wymień świecę , może być uszkodzona i pod ciśnieniem gubić iskrę.
U mnie wystarczy 2-5 mililitrów strzykawka z igłą (mono wtrysk :D ) psiknę
w gardziel i gada.
Nie napisałeś jaki jest typ piły , czy nagle przestała gadać czy kręciłeś coś
przy gaźniku itd.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#7 10 Paź 2007 17:36   

Zapewne ani kąta się nie reguluje ani przerywacza nie ma, problem albo w układzie zapłonowym albo kompresji nie ma
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#8 10 Paź 2007 17:51   

A może zaczniemy od początku, co?
A więc:
JAKI RODZAJ ZAPŁONU (iskrownik, czy CDI)?
CZY SPRAWDZONO PIŁĘ POD WZGLEDEM USZKODZEŃ MECHANICZNYCH (ścięty klin na wale pod kołem magnesowym, uszkodzony przerywacz, jeśli jest, inne)?
Z tego, co widzę, autor nawet nie raczył podać typu urządzenia, co naprowadziło by na zastosowany system zapłonowy.
Jeśli te podstawowe dane nie zostaną uzupełnione, to temat, jako nadający się do działu dla wróżek, zostanie tam przeniesiony.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2007 17:51   

Powrót do góry

junkers
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 10 Paź 2007 18:29   

Dzięki za konstruktywne skarcenie, już naprawiam swój błąd, mianowicie jest to dwusuw, zapłon iskrowy, nie ma przerywacza, jest indukcyjny iskrownik, wzbudzany magnesami na kole zamachowym, umieszczonym na wal, jest to jakaś chińszczyzna . Nie ma możliwości regulacji momentu zapłonu, pierwszą rzeczą jaką teraz uczynię to kupie nową świecę, i wtedy od razu napisze jaki jest efekt. Dzięki za zainteresowanie.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 10 Paź 2007 18:40   

Czy jest w takim razie jakiś modulik zapłonowy i zewnętrzna cewka? Bo to wygląda na zapłon CDI.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#11 10 Paź 2007 18:48   

Możliwe że jest cewkomoduł od razu wychodzi z tego przewód WN (niewymienny)
takie cuś
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 10 Paź 2007 18:59   

A ten cewkomoduł, to nie właśnie CDI zblokowane z cewką w jednej obudowie? W sumie wygodne to to nawet...A gasi się pewnie poprzez podanie masy na ten pin...
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 10 Paź 2007 19:12   

Dokładnie nie pamiętam jak to było czy była tam jeszcze jedna cewka do zasilania czy nie, ale gaszone zwarciem do masy. To na zdjęciu jest akurat od silnika do roweru polskiej produkcji z nowej dęby ale moduł jak i koło jest made in USA
(gdyby ktoś potrzebował to mogę odsprzedać-fabrycznie nowe)
Powrót do góry

ANDYW6
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: białystok

Post#14 11 Paź 2007 10:36   

Jeśli słaba iskra to moduł do wymiany.Częsta przypadłość pił motorowych.Oprócz iskry musi być dobre paliwo i kompresja.
Powrót do góry

dozowacz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kraśnik

Post#15 12 Paź 2007 11:31   

a moze paliwko do niczego się nie nadaje? Sprawdz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2007 11:31   

Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#16 12 Paź 2007 11:50   

Stawiam 99% ze masz cewke do wymiany, w tej cewce jest troche elektroniki i to ona wlasnie "siedzi", steruje ona czasem i momentem wystąpienia iskry, poprostu daje ci iskre ale nie w tym momencie co trzeba, ja tak kiedys mialem, po wymianie jak ręką odjął.
Powrót do góry

junkers
Poziom 5
Poziom 5

Post#17 Post autora tematu 12 Paź 2007 23:03   

Próbowałem odpalić na dobrej świecy, wyjętej ze sprawnej piły, iskra była marniutka. Piła nie odpaliła, zaczynam szukał cewki. Podziękowania za wszystko.
Powrót do góry

Mlody_XX0
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 20 Paź 2007 16:33   

Moim Zdaniem W pile siadła juz cewka zapłonowa. Na pocżatku jak siada to trzeba naszarpać sie zeby odpaliła no a potem juz wogóle nie odpala . Pozdrawiam
Powrót do góry

easy rider
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: chorzów

Post#19 10 Kwi 2008 21:37   

Witam, nie chciałem pisać nowego tematu--zapytam wiec tu: mam piłe spalinowa "Grizzli", piła odpala, ale chodzi tylko na max. obrotach, po wyłaczeniu ssania gasnie. To samo dzieje sie jak przestaje ja "gazowac"-rozumiem, ze brak wolnych obrotów jest przyczyna gasniecia. Bede wdzieczny za wszystkie rady i sugestie, pozdr. ER
Powrót do góry

ANDYW6
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: białystok

Post#20 11 Kwi 2008 14:43   

Po pierwsze do przeczyszczenia filtr powietrza,paliwa oraz gażnik.
Powrót do góry

tarzan107
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#21 11 Kwi 2008 19:38   

No i nie biało niebieska świeca, tylko beżowa.
Powrót do góry

easy rider
Poziom 9
Poziom 9

Post#22 11 Kwi 2008 19:56   

tarzan107 napisał:
No i nie biało niebieska świeca, tylko beżowa.

nie rozumiem, o co chodzi z ta swieca? jezeli chodzi o filtr powietrza to jest czysty, nie bardzo wiem jak dostac sie do gaznika, zeby nic nie uszkodzic--to samo dotyczy filtra paliwa. Mam jeszcze pytanie: na pile oprócz srub do regulacji "H" i "L", jest jeszcze sruba oznaczona "T"--do czego ona słuzy? Pozdr. ER
Powrót do góry

39006
Gość

Post#23 12 Kwi 2008 14:25   

Śruba oznaczona T służy do regulacji położenia przepustnicy
Powrót do góry

easy rider
Poziom 9
Poziom 9

Post#24 12 Kwi 2008 21:58   

dzieki Rycho, ale dalej stoje w miejscu
Powrót do góry

markos16
Poziom 7
Poziom 7

Post#25 12 Kwi 2008 22:16   

witam jeśli można wtrącić się do rozmowy o niepalącej pile - wyżej kolega dołączył zdjęcie z cewką i kołem zamachowym przyczyna może być właśnie w tym kole a mianowicie w wypustce w tym kole która służy jako klin proponuję odkręcić nakrętkę i sprawdzić czy nie jest ścięty
Powrót do góry

39006
Gość

Post#26 12 Kwi 2008 22:36   

Jezeli filtry sa OK to spróbuj przeregulować gaźnik, wkręty L i H zakręć do końca a następnie odkręć po 1 1/4 obrotu i zobacz co się będzie działo. Mogą być też uszczelniacze wału do wymiany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2008 22:36   

Powrót do góry

markos16
Poziom 7
Poziom 7

Post#27 12 Kwi 2008 22:58   

NO chyba że dobrze ją przegrzałeś i złapały pierścienie to wtedy już bez remontu się nie obejdzie ale przerabiałem dopiero co taki temat wymieniłem pierścienie uszczelniacze uszczelki wszystkie i co piła nie paliła znaczy zapaliła i gasła wymieniłem ośkę przepustnicy bo była wybita i też nie pomoło wyczyściłem gażnik marna poprawa więc założyłem gażnik z kosy do trawy na próbę i co zasówa jak wściekła widocznie w kanałach w gażniku jest sy problem w tym że te kanały są zasłonięte więc przedmóch nic nie daje może masz coś podobnego w swojej
Powrót do góry

easy rider
Poziom 9
Poziom 9

Post#28 12 Kwi 2008 23:37   

Rozumiem, jutro jeszcze raz to sprawdze, nie wiem, czy to prawidłowe:przy wylocie spalin, na siatce(tłumiku?) sa slady oleju. Nie wiem o co chodzi z ta swieca o ktorej pisał Tarzan
Powrót do góry

markos16
Poziom 7
Poziom 7

Post#29 13 Kwi 2008 10:30   

myślę że chodziło mu o kolor elektrody po kolorze można sprawdzić jak spala paliwo olej świadczy o tym że nie odpala i paliwo wypychane jest do tłumika co świadczyło by że paliwo podawane jest nad tłok w takim wypadku proponował bym odkręcić gaźnik od cylindra i i przyjżeć się na tłok i pierścienie czy nie ma widocznych rys na nich co mogło by świadczyć że piła była zatarta i niema kompresji
Powrót do góry

easy rider
Poziom 9
Poziom 9

Post#30 13 Kwi 2008 15:24   

moze znacie w okolicach Katowic jakiegos solidnego mechanika , ktory fachowym okiem moglby zerknac na moja piłe? Nie wiem, ale zatarcie chyba nie wchodzi w gre, bo na "sucho" tłok chodzi luzno i slychac sprezanie--tak mysle
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> piła spalinowa nie odpala
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny