X

Domofon 2 przewodowy w bloku, Wymiana i PROBLEMY!! POMOCY!!

10 Oct 2007 12:07 KRKrzychd
  • #1 10 Oct 2007 12:07
    Krzychd
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam i z góry przepraszam, jeśli problem już był.

Wymieniłem sobie stary domofon 2-przewodowy na nowy, ze względów estetycznych. Domofon jak domofon, 2 kabelki, jeden czarny, drugi czerwony i zworki z numerkiem jaki trzeba sobie ustawić(w starej słuchawce nie ma takiego czegoś).

Domofon działa, ale jest mały szkopuł. Mianowicie, gdy ktoś na dole, przy drzwiach wejściowych wstukuje kod dostępu to ja to wszystko słyszę u siebie w mieszkaniu. Można ocipieć, wyłysieć itd. Jak wspomniałem wcześniej są zworki, może one rozwiążą ten problem? MA ktoś jakieś sugestie?
  • #2 11 Oct 2007 11:21
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Hej.

Takich domofonów jest sporo. Może jakiś model, firma ?
  • #3 11 Oct 2007 16:36
    atomero
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Domofon stary to pewnie "analog" nowy to cyfrowka siłą rzeczy nie będą wspolpracować . Zwory w unifonach cyfrowych są do ustalenia nr ktory wystukujemy na tablicy domofonu .Niestety do instalacji analogowej trzeba stosować analogowy unifon tego producenta ,ktorego był poprzednik.
    Najbardziej popularną starą dwuprzewodowką był Cyfral i były dwa rodzaje Bartar lub TCL .Jeśli to jest Cyfral to na starej słuchawce powinien być odpowieni napis .
    Firma Urmet zrobiła słuchawkę uniwersalną pod Cyfrala i to chyba jest lepsze rozwiązanie , bo wystarczy przestawić zworę .(jest tam tylko jedna)
  • #4 11 Oct 2007 16:42
    Krzychd
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tyle, że domofon działa dobrze, wstukując numer mieszkania na dole jest sygnał na górze. Podnoszę słuchawkę, mogę normalnie rozmawiać i otworzyć drzwi. Jak wrócę do domu to podam typ urządzenia.
  • #5 11 Oct 2007 17:48
    atomero
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli jest to domofon cyfrowy to ustaw zworkami nr swojego mieszkania. Pozostawienie wszystkich zworek spowoduje ze bedziesz slyszal dzwonki do wszystkich lokali.
  Search 4 million + Products
Browse Products