Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Gdzie sa zapisane Hasła,

kac6 11 Paź 2007 22:00
  • #1 11 Paź 2007 22:00
    kac6
    Poziom 10  

Witam,
    MAm takie male zapytanie gdzie sa zapisane hasla, ktore podajemy np logujac sie do poczty, na pc itp.
    Sadze ze takie katalogi istnieja gdzei mozna to odczytac...
    pozdro

• #2 11 Paź 2007 22:47
    Miłosz16
    Poziom 14  

Owszem istnieją. W systemie xp jest to plik SAM (jak cie to interesuje to poszukaj o tm w sieci). Podaj konkretny program do którego ci to potrzebne. Na marginesie myśle że nawet jak będziesz wiedział gdzie są zapisane to nic ci to nie da bo ich nie odczytasz.

• #3 12 Paź 2007 17:28
    kac6
    Poziom 10  

A dlaczego ich nie odczytam....
    A czy kazdy soft ma zapisany w innym miejscy haslo, w swoich podfolderach.

pozdro i thx za odpowiedz

• #4 12 Paź 2007 18:53
    Platon
    Spec od komputerów

kac6 - chyba nie myslisz, ze te hasła są przechowywane w formie jawnej?

• #5 12 Paź 2007 19:08
    tzok
    Moderator Samochody

Tak, każdy soft ma swoją bazę haseł i zawsze jest zaszyfrowana... w SAM są tylko hasła do kont użytkowników Windows'a. W rozsądnym czasie da się to zdekodować tylko przy użyciu Rainbow Tables ale przy dłuższych hasłach tablice są ogromne a ich wygenerowanie zajęłoby kilka dni.

• #6 12 Paź 2007 19:12
    MarekPPN
    Poziom 35  

Cytat:
    MAm takie male zapytanie gdzie sa zapisane hasla, ktore podajemy np logujac sie do poczty, na pc itp.

W Firefoxie jest to kilka kliknięć i hasełko można odczytać.

• #7 12 Paź 2007 21:17
    Miłosz16
    Poziom 14  

No tak to nie jest tak, że wszystkie hasła na komputerze są zebrane w jednym folderze i wystarczy go otworzyć, zawsze jest to jakoś utajnione, czasem bardzo prosto, np tak jak w gg gdzie wystarczy odczytać plik w hex edytorze, albo prosty program pobrać, w firefoxie tez jest to banalnie proste oczywiście jak wie sie jak to zrobić.
    Nie ma też jednej metody do każdego softu, prawie każdy program ma inny sposób zapisania haseł, to zależy do inwencji programisty i oczywiście od wagi tych hasłem bo co innego jak to hasło jest do gg a co innego jak do konta bankowego.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty