Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ariston AVF 109 - demontaż łożysk

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Ariston AVF 109 - demontaż łożysk
Autor
Wiadomość
karbex
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Częstochowa

Post#1 Post autora tematu 12 Paź 2007 14:33   

Czy ktoś ma doświadczenie i wymieniał łożyska w Aristonie AVF 109??
Bo albo mi sie wydaje albo żeby wymienić łożyska, to trzeba zmienić całe kąpielisko ( a to by była porażka - parę stówek do tyłu). Czy te pralki sa jednorazowe??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2007 14:33   

Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zielona Góra

Post#2 12 Paź 2007 14:50   

Re: Ariston AVF 109 - demontaż łożysk

Łożysko sie napewno wymienia, ale jest to bardzo ciężka i nie zawsze udana robota. Trzeba porozłączać przewody w środku, wyjąć grałkę i termostat. Później zjąć spręzyna i teleskopy, które trzymają zbiornik i całego go wyjąć. Zbiórnik trzeba rozgęcieć na pół (pewnie serwis wymyślił swoje śruby) i wybić oś bębna. Następnie zdjąć simernig, pierścień osadczy i wybić łożysko....
Koszt łożyska i uszczelniacza, o ile nie uszkodzisz grzałki (uszczelka) lub termostatu to około 60zł, w serwisie 260 :)
powodzenia, przyda ci się
Powrót do góry

karbex
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 12 Paź 2007 15:03   

Najgorsze jest to, że żadnych śrub nie widze, po których rozkręceniu da się rozłożyć kapielisko, które wygląda mi na klejone, a nie skręcane :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2007 15:03   

Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 12 Paź 2007 16:30   

śruby mogą być głęboko w kanałach, albo jakieś silne zatrzaski. Możesz dołączyć fotkę ? Jeżeli zbiornik jest zgrzewany to naprawdę nie masz szczęscia, chociaż jeszcze nigdy takiego nie widziałem :)
pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic852078.html podobny temat, możesz go śledzić

Dodano po 52 [sekundy]:

O przepraszam to twój temat :( nie doczytałem
Powrót do góry

nares
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Jaworzno

Post#5 12 Paź 2007 16:53   

O ile się nie mylę, to tam jest zbiornik nierdzewny - i co, nie ma z tyłu krzyżaka?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2007 16:53   

Powrót do góry

karbex
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 12 Paź 2007 23:09   

Dziś jeszcze raz prześwietliłem i to dosłownie bęben i kąpielisko. Niestety żadnych oznak jakichkolwiek śrub i zatrzasków. Włożyłem latarkę do bębna i obejrzałem całe kąpielisko dokładnie od zewnątrz (jest prześwitujące). Niestety nie widać żadnych zgrubień, tzn. kanałów którymi mogłyby iść śruby. Na złączu dwóch połówek kąpieliska widoczna jest tylko jakaś biała masa, pewnie jakiś klej lub uszczelniacz. Dzwoniłem dziś do serwisu aristona z prowokującym zapytaniem, jakie jest koszt wymiany samych łożysk. Odp. ok 350 zł, zapytałem czy trzeba wymieniać całe kąpielisko z bębnem i kobitka odpowiedziała, że była taka seria, gdzie trzeba było wymieniać kąpielisko, żeby wymienić łożyska, ale bębna wymieniać nie trzeba - wniosek - chyba sie da to kąpielisko rozłożyć. Albo oni w serwisie to jakoś rozklejają i sklejają z powrotem, co jednak wydaje mi sie mało prawdopodobne, albo kobitka jest kiepsko zorientowana (czego już niestety doświadczyłem w serwisie, gdy reklamowałem szumy na łożysku bębna, po przyjeździe fachowiec stwierdził, że mam rację i wymienili całe kąpielisko z bębnem, po naprawie szumy nie ustały bo się okazało to łożyska na silniku padły, no a teraz na tym nowym bębnie :(. Jeśli chodzi o fotki to niebawem dostarczę, może komuś to pomoże, lub ktoś mi pomoże :)

Dodano po 55 [minuty]:

Załączam zdjęcia, które mi sie udało wykonać, nie wiem czy coś na nich widać konkretnego :). Co innego patrzeć na żywa o a co innego ze zdjęcia.
Powrót do góry

karbex
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 12 Paź 2007 23:16   

A to zdjęcie normalne z góry

Moderowano przez skryn:
Proszę przeczytać instrukcję ...
Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Powrót do góry

nares
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Jaworzno

Post#8 13 Paź 2007 09:14   

To trafiłeś na badziewiastą serię - w modelach o tym oznaczeniu, początkowo były zbiorniki z nierdzewki i krzyżak. Do wymiany cały zespół piorący(sugerując się zdjęciem).
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 13 Paź 2007 12:52   

To rzeczywiście może być część nierozbieralna, jednak ja obejrzałbym to na twoim miejscu dokładnie z tyłu, przecież to nie będzie rozkręcalne od góry :) jak to wszytko jest w pralce to za wiele nie zobaczysz .... Za kołem pasowym moą być zaślepki, dodaje bardzo poglądowe zdjęcie :)

Dodano po 1 [minuty]:

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2007 12:52   

Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#10 13 Paź 2007 13:11pomocny post - solucja   

:arrow: dzi_dziuś
Jeżeli takiej pralki na oczy nie widziałeś, to nie zabieraj niepotrzebnie głosu.
Ten zespół piorący jest nierozbieralny! A jak ktoś chce wymienić sobie łożyska, to niestety czeka go zakup kompletnego zespołu piorącego za kilkaset PLN-ów...
:|
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 13 Paź 2007 18:34   

Tej pralki rzeczywiście nie widziałem, jednak w wielu aristonach zbiornik był rozbieralny zgodnie ze zdjęciem.
pozdrawiam
Powrót do góry

karbex
Poziom 7
Poziom 7

Post#12 Post autora tematu 14 Paź 2007 13:37   

Witam,
Jestem pewny że zbiornik jest klejony. Już nawet się dowiedziałem ile kosztuje nowy zestaw pioroący - 433 złote, oczywiście nie w serwisie tylko w jakimś sklepie internetowym. Już żałuje że kupiłem tę pralkę, jest 3 miesiące po gwarancji, także chyba lepiej ją "zarżnąć" do końca i kupić nową, np bosh lub aeg ale na pewno nie aristona :(, dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Ariston AVF 109 - demontaż łożysk
Strona 1 z 1