Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

dostęp do routera przez internet ???

lyo 17 Paź 2007 21:32
  • #1 17 Paź 2007 21:32
    lyo
    Poziom 10  

Witam
    Gogluje już drugi dzień i nie mogę na nic natrafić w związku z łączeniem się z routerem/modemem/adsl przez internet, dlatego pytam ty, czy jest możliwość połączyć się z modemem/routerem w całkiem innym pomieszczeniu (w innej miejscowości) aby móc go konfigurować przez internet ??

• #2 17 Paź 2007 22:03
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oczywiście, że jest - zwykle domyślnie wyłączona.
    Opcja nazywa się zazwyczaj "Remote menagement", trzeba ją włączyć aby był dostęp do strony konfiguracyjnej z Internetu.

• #3 17 Paź 2007 22:44
    lyo
    Poziom 10  

wiem że wyłączona ale ja mam coś takiego:
    zakładka ACCESS CONTROLL

Code:

Service Name    WAN    LAN group 1   LAN group 2
    Telnet
    Web
    FTP
    TFTP
    Secure Shell (SSH)
    SNMP

IP Access List:            Delete
    New IP:            Add

moge włączyć różne opcje dostępu ale nie mam pojęcia jak się zdalnie połączyć i nawet nie mam gdzie poczytać ? chciał bym abyście mnie z lekka naprowadzili jak będzie najprościej się połączyć i najbezpieczniej.

• #4 17 Paź 2007 22:51
    Jatin
    Poziom 14  

Kolego musisz wiedziec na jakim porcie twoj router "slucha" jak juz to ustalisz wpisujesz w przegladarce (gdzie kolwiek jestes) http://adres twojej domyslnej bramy:port

i w tym miejscu wyskakuje monit o podanie loginu i hasla

Prosciej by bylo jak bys podal model routera :)

Pozdrawiam :)

• #6 17 Paź 2007 22:58
    lyo
    Poziom 10  

ASMAX AR804 GU to jest mój router ale zakładam sieć z dostępem do neta u kolesia na wsi i chciał bym właśnie u niego mieć możliwość zarządzania routerem, a u niego będzie edimax ar7084gA

• #7 17 Paź 2007 23:01
    Jatin
    Poziom 14  

Zerkne jutro do opisu i napisze Ci gdzie to ustawic :)

Pozdrawiam :)

• #8 17 Paź 2007 23:54
    kjkj
    Poziom 11  

Po pierwsze primo ustaw sobie DDNS Adwanced->Dynamic DNS , pozwoli Ci na identyfikowanie routera ponieważ jest to ADSL zmienia swój numer IP przy każdym połączeniu , jeśli wiesz jaki ma numer IP , w tym modeli chyba można od razu wejść poprzez http ,

jest również w menu Basic->Remote Access

• #9 20 Paź 2007 23:40
    lyo
    Poziom 10  

caneps napisał:
    edimax ar7084gA

Chodzi mi konkretnie o dostanie się do tego powyższego routera z internetu, tak jak mnie naprowadziliście że wystarczy znac adres IP routera w WAN ale jak sprawdzić na jakim porcie nasłuchuje ????

• #10 21 Paź 2007 01:10
    Platon
    Spec od komputerów

Jak poszukasz w routerze opcje włączenia dostepu administratora ze strony WAN, to będziesz mial tam odpowiednie dane do polączenia, zapewne www.

• #11 02 Lis 2007 09:58
    norbi45
    Poziom 33  

Może opisał, by to ktoś kto się na tym zna?
    Ja chciałem to zrobić z Dlink G624T i 524 , i nie udało mi się.
    "zapewne www" , "trzeba ją włączyć", "musisz wiedziec na jakim porcie twoj router slucha" . Super rady, ale może ktoś napisze jak to zrobić.

• #12 02 Lis 2007 18:31
    maxservice
    Poziom 12  

Witam.

Kolego podaj konkretny model routera którym będziesz chciał zarządzać oraz od jakiego dostawcy będzie internet to napiszę ci później instrukcję krok po kroku.

Pozdrawiam

• #13 02 Lis 2007 20:12
    K_o_N_z_I
    Poziom 17  

zaznaczasz tę opcję remote managment - tam wpisujesz port z jakiego będziesz komunikował się z zewnątrz. Możliwe to będzie wtedy gdy masz zewnętrze IP.
    Także dobijać będziesz się w ten sposób: http://twoj_IP:wpisany_nr_portu

Pozdro

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty