X

piecyk gazowy BERETTA IDRA 11Bi - nie zapala...

brief99 20 Oct 2007 15:39
  • #1 20 Oct 2007 15:39
    brief99
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam, piecyk gazowy BERETTA IDRA 11Bi nie zapala po odkreceniu cieplej wody. Bateria wymieniona na nowa, napiecie z baterii wychodzi... Jaki moze byc problem ?? Czy ktos posiada schemacika do tego urzadzenia? I jeszcze jedno pytanie? jak zabrac sie do czyszczenia podzespołow tego piecyka?? Przydalby sie opis jakiegos fachowca zeby podzielil sie wiedza jak sie do tego wszystkiego zabrac... :-)
  • #2 16 Nov 2007 13:24
    Tomaszek11
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witaj
    Zakładam że bateria zamontowana jest zgodnie z polaryzacją. Sprawdź termostat spalin, czujnik przepływu wody lub mogła uszkodzić się membrana która znajduje się wewnątrz grupy wodno-gazowej.
    Jeżeli chcesz ją rozebrać to zrób to uważnie gdyż jest dużo małych istotnych elementów. Na maila wyślę Ci instrukcję pdf taj jest schemat elektryczny może będzie przydatny
  • #3 17 Nov 2007 18:18
    brief99
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (+1)
    ok... bardzo prosze o przeslanie na maila tego schematu...
  • #4 17 Nov 2010 18:25
    choper45
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Mam ten sam typ piecyka,działał kilka lat bez zarzutu od 2004r.a ostatnio nie odpala małego palnika,może paliłby ale iskra zanika po kilkunastu sekundach i klops:(przypalam zapalniczką po odkręceniu gorącej wody,odpala natychmiast.Jak trochę pogrzeje to potrafi za chwilę odpalić po odkręceniu wody ale minie 10min i koniec.Wyczyściłem wszystko co dochodzi do palników,kupiłem nowy akumulatorek i nadal to samo:cry:
  • #5 23 Dec 2010 12:33
    necromanicon
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam prosiłbym o ten schemat piecyka na mail jeśli ktoś posiada.Będę bardzo wdzięczny.

orzech_wp(malpa)wp.pl
  • #6 22 May 2011 19:33
    omnixwp
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    necromanicon wrote:
    Witam prosiłbym o ten schemat piecyka na mail jeśli ktoś posiada. Będę bardzo wdzięczny.

Nie sądzę żebyś otrzymał schemat urządzenia. Takie materiały techniczne i CD odtrzymują tylko serwisanci po kursie-szkoleniu u producenta. Warto wspomnieć, że nie wszyscy chętni są zapraszani na taki kurs. Dlatego też dla serwisu jest to sprawa pracy zawodowej i związanych z nią tajemnic zawodowych. Mogę Ci podpowiedzieć na co powinieneś zwrócić uwagę:
    • Otworzyć zamknięty zawór gazowy
    • Odpowietrzyć instalację gazową
    • Sprawdzić i ewentualnie wymienić uszkodzony czujnik przepływu
    • Wymienić baterię na nową
    • Sprawdzić i ewentualnie wymienić moduł
    • Sprawdzić okablowanie
  • #7 18 Feb 2014 11:16
    georgem
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Panowie,
    inny objaw: po zrobieniu prania i powieszeniu go w łazience piec nie odpala.
    Jak pranie wyschnie wszystko wraca do normy.
    Czy ktoś wie, dlaczego zwiększona wilgotność w pomieszczeniu unieruchamia piec i co zrobić z piecem aby tego uniknąć?
  • #8 13 Apr 2014 21:00
    kompio
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Chciałem potwierdzić prawidłowe działanie lub nie takiego piecyka.
    Ciśnienie wody w instalacji mam ok 1,5 bara, przepływ wody zimnej ok 12,5 l/min
    i taka woda wpływa do piecyka, na wyjściu w zależności od regulacji jest 5-8 l/min
    żeby piecyk zapalił się mu si być ustawiony przepływ minimalny czyli ok 5 l/min na wyj. wężownica piecyka oczyszczona.
    Czy jest to prawidłowe ? jak już leci woda podgrzana to o bardzo słabym przepływie, czy może ktoś grzebał i coś kiepsko ustawił, czy nic nie poprawie przy takich parametrach we. wody ?
    Może wymienić go na inny ... ze zbiornikiem ?

Moderated By serwisant73:

Warunkowo dopuszczę ten post, jednak przypominam o p. 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

Search 4 million + Products
Browse Products