Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak wykryć program szpiegowski

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak wykryć program szpiegowski
Autor
Wiadomość
rollf
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: bialystok

Post#1 Post autora tematu 20 Paź 2007 13:59   

Witam. Na poczatku zaznaczam ze jestem zupelnym nowicjuszem. Może dla innych bedzie to błacha sprawa,ale dla mnie jest to problem i liczę na pomoc i wyjasnienie mi w jaki sposob mogę uniknać takich sytuacji. Dokładnie chodzi o to,że nie mam stalego IP (neostrada) ,dużo czasu przesiaduje na stronce z gierkami co nie podoba sie mojej dziewczynie wiec żeby uniknać nie potrzebnych napieć czesto zmieniałem niki na nowe , ale w jakiś sposób potrafi odnalesc mnie. Chciałbym wiedziec jak ona to robi i jak mogę uniknać takich psełdo hakerow:| Czy może ktoś mi odpowie tylko w miare nie skaplikowanym jezykie bede strasznie wdzieczny. Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2007 13:59   

Powrót do góry

bursta
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: W-w

Post#2 20 Paź 2007 14:20   

Re: wlamania do komputera prosze o pomoc

Jeśli ma dostęp do Twojego kompa a Ty jak sam mówisz jesteś laikiem w tych sprawach to mogła zainstalować Ci jakiś programik szpiegowski, który może dawać Jej wiele informacji, np: jakie litery wciskasz na klawiaturze, jakie odwiedzasz IP itd.
Najlepiej z Nią porozmawiaj i dogadajcie się - to moje zdanie. Dodam od siebie, że są piękniejsze rzeczy w życiu niż granie on-line, czas szybko ucieka - szkoda go marnować :-).
Pozdrawiam serdecznie

P.S.
Napisz kiedy odgaduje Twoje wizyty na serwerach gier, czy w trakcie grania czy też po wejściu do Twojego kompa?
Postaraj sie coś dyskretnie zauważyć. Od tego zależy w jaki sposób Cię inwigiluje (swoją droga - bardzo źle świadczy o zachowaniu takiej osoby).
Powrót do góry

rollf
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 20 Paź 2007 14:36   

Re: Włamania do komputera prosze o pomoc

Własnie chodzi o to, że watpie żeby zainstalowala mi jakis program. Za bardzo nie chce poroszac tematu w jaki sposób to robi bo i tak mi nie powie a przy okazji nasłucham sie jaki to ze mnie niemota:| Wiem ze robi coś raczej u siebie bo kiedy zaloże nowy nik i np. nie odpowiadam na gg za momet przesyla mi wiazaneczkę z nikiem który dosłownie założyłem pieć minut wcześniej.
Powrót do góry

bursta
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: W-w

Post#4 20 Paź 2007 15:02pomocny post - solucja   

Jeśli za bardzo nie znasz się na tych sprawach to raczej sobie nie poradzisz. Najprościej to możesz sformatować system bez Jej wiedzy i nie dopuszczać Jej do kompa, a juz na pewno nie pozwalać instalować czegokolwiek. Tyle mogę poradzić. Może koledzy coś więcej powiedzą? ;-)
Pozdrawiam

Edit:
Jest to oczywiście tylko i wyłącznie Twoja sprawa, jednak jeśli mogę doradzić - zagroź Jej rozstaniem - może zrozumie jaką krzywdę Ci robi. Życie w inwigililacji nie jest łatwe, prędzej czy później dojdzie do napięć a związek i tak będzie zagrożony. Przemyśl to. Jeśli czujesz się urażony to przepraszam.
Powrót do góry

Bullseye
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#5 20 Paź 2007 15:41   

Moze nowe niki zakladasz na jeden i ten sam adres e-mail, moze ona go zna i w ten sposob sie dowiaduje co i jak (oczywiscie czysta hipoteza). Jedyne co ja Ci moge doradzic to instalacja Linuxa (Ubuntu bo bardzo prosty jest) i nie bedzie miala jak cie szpiegowac (wszystkie takie aplikacje sa na windowsa).

Swoja droga czy warto tracic dziewczyne dla gierek online?
Powrót do góry

rollf
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 20 Paź 2007 15:53   

Re: Włamania do komputera prosze o pomoc

Niestety juz kombinowalem z adresem e-mail. Więc to nie jet przyczyną ale dzięki za fatyge. Wydaje mi sie ze juz wiem co jest i poradze sobie nie sam co prawda ale znalazłem rozwiazanie. Dziekuje ślicznie.
ps.Nie chodzi o gre! Wydaje mi sie ze mój komputer to nie szalet publiczny i mam prawo do prywatnosci:D
Powrót do góry

Bullseye
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 20 Paź 2007 15:55   

To dobrze ze rozwiazesz problem:)
Swoja droga kazdy windows jest szaletem publicznym, zabezpieczony czasem kluczykiem:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2007 15:55   

Powrót do góry

rollf
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 20 Paź 2007 20:50   

Witam .Mam pytanie czy da sie wykryc program szpiegowski ? Jeżeli tak to w jaki sposób ? Czy jednak konieczny jest format twardego dysku ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2007 20:50   

Powrót do góry

vadim92
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Płock

Post#9 20 Paź 2007 20:59   

Re: jak wykryc program szpiegowski

Witam.
Polecam programy: Ad-Aware, Spybot Search & Destroy, SUPERAntiSpyware. One wykrywaja programy szpiegowskie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#10 20 Paź 2007 21:54   

O jaki program szpiegowski Ci chodzi?
Powinien Ci wystarczyc: hijackthis, gmer, silent runners, combofix oraz sdfix.
Powrót do góry

vadim92
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Płock

Post#11 20 Paź 2007 21:59   

Daj w ZAŁĄCZNIKACH logi z hijackthisa i combofixa. Jaki masz antywirus? Zeskanuj komputer programami które wyzej wymienilem.
Powrót do góry

pipinet
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 20 Paź 2007 23:03   

Witam. Myśle że najprostszym i najszybszym sposobem jest sprawdzenie aktywnych procesów w menadżerze zadań windows.
Powrót do góry

rollf
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 21 Paź 2007 01:59   

Re: Jak wykryć program szpiegowski

Jestem zupłlnym nowicjuszem w tych sprawach wiec dlamnie to czarna magia :/ Vadim92 zrobłlem jak mówiłeś wykryło , ale raczej nie usuneło. Jak pisze Pipinet sprawdziłem menadżerem i faktycznie bylo zadanie ( nie zapamietalem dokladnie ) ,,hqijk" po przeskanowaniu Ad-Aware urouchomilem komputer ponownie :D i kolejny raz pojawia mi sie w menadżerze ostatnie zadanie jak poprzednie , z małą różnica np. ,,hdijq" . Obecnie posiadam tylko Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5 . Co powinienem zrobić ?
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Avala

Post#14 21 Paź 2007 02:03   

Czemu zakładasz drugi podobny temat ( poprzedni http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic857816.html )? Jeśli twoja dziewczyna ma dostęp do twojego komputera i podejrzewasz ją o niecne uczynki to ty ją sprawdź np. tym http://www.softmania.pl/program-1258-pc_szpieg_1.0.html#m .
Powrót do góry

rollf
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 21 Paź 2007 02:29   

Re: Jak wyć program szpiegowski

Pidar dziekuje Ci za pomoc serdecznie , nie podejrzewam a dobrze wiem a co do tego że post jest podobny, tematowo być może tylko jak pisałem jestem naprawde zielony w tej dziedzinie i skoro poprzednio już dowiedziałem sie czym jestem prześladowany chciałem zapytać czy nie ma innej rady jak format :/. Żeby nie przesiedzieć całej niedzieli w domu przed monitorem instalójac programy. Jeszcze raz serdeczne dzięki i myślę że powinienem chyba skorzystać z Twojej podpowiedzi :D
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#16 21 Paź 2007 08:16   

Wpisz w google slowo hijackthis, przeczytaj, zrob log i daj w zalaczniku to samo z combofix to nic trudnego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Paź 2007 08:16   

Powrót do góry

TONI_2003
Moderator
Moderator

Miasto: Tychy

Post#17 21 Paź 2007 09:25   

:arrow: Oba tematy kolegi zrollf zostały scalone w jeden temat :!:
Proszę tak już następnym razem nie czynić...
Wszystkie posty kolego zrollf w tym temacie należy poprawić.
Zdania zaczynamy z wielkiej litery, a i przecinki czy kropki również by się przydały.
Zwłaszcza postawienie pauzy w odpowiednim miejscu np. przed i po nawiasie czy po kropce jak również przecinku.
Post wygląda jak napisany jednym ciągiem i zarazem jest mało czytelny.
Używanie slangu jest na naszym portalu zabronione.
Dziękuję ...

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Jak wykryć program szpiegowski
Strona 1 z 1