Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Main Page -> Forum Index -> Electronic Design ->Miernik częstotliwości KZ2026A-2 Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Kamus
Level 12
Kamus
Level 12
Post#1 21 Oct 2007 11:52  Topic author   

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Witam.Mam problem z tym miernikiem a problem jest następujący:chce aby miernik pokazywał mi ciągłe zmiany częstotliwości jakie zachodzą na jego wejściu(słyszałem że miały one zmianę próbki co 1 sekundę).On natomiast zapamiętuje mi tylko jedną próbkę a potem muszę naciskać przycisk reset aby wynik sie zmienił na wyświetlaczu.Próbowałem już różnych kombinacji z przełącznikami,ale to nic nie zmieniło.Może wy coś wiecie na temat tego miernika jak rozwiązać w nim ten problem?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Driver-
Level 38
Helped: 494
Post rating: 55
Driver-
Level 38
Post#2 21 Oct 2007 18:06    

Re: Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Przełączniki nic nie dadzą bo prawdopodobnie miernik jest uszkodzony. Przypuszczam że z dzielnika generatora wzorcowego nie dochodzą impulsy synchronizacji, które wpisują do rejestrów wartości z liczników. Możliwe że jest uszkodony któryś z układów lub brak jest połączenia (niepewny lut, przetwa itp).Rejestry są na szynę wpisu połączone równolegle, skoro ręczny wpis (reset) działa to wejścia rejestrów są dobre, pozostaje więc wyjście układu do którego podłączona jest szyna. Jak masz schemat to wrzuć na Elkę, zobaczymy jak to jest rozwiązane i łatwiej będzie coś więcej powiedzieć. Jak nie masz schematu to napisz jakie układy tam występują np. 74xx 74xxx po ile sztuk i jaka jest częstotliwość kwarcu, zrób fotkę bebechów. Inaczej można tylko domniemywać.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Kamus
Level 12
Kamus
Level 12
Post#3 23 Oct 2007 10:53  Topic author   

Okazało sie że był zimny lut.Jak poprawiłem jeszcze inne podejrzane luty to miernik zaczął poprawnie działać

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Driver-
Level 38
Helped: 494
Post rating: 55
Driver-
Level 38
Post#4 23 Oct 2007 21:01Helpful post    

Czyli moje podejrzenia się sprawdziły. Cieszę się że tylko na tym się skończyło i wszystko działa. :) Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Electronic Design -> Miernik częstotliwości KZ2026A-2
Page 1 of 1

Similar topics to miernik częstotliwości KZ2026A-2

Miernik częstotliwości KZ2026a-2 (9)
KZ2026A wzorzec GWM5-1 odchyłka częstotliwości po latach. (4)
Miernik częstotliwości (3)
Miernik częstotliwości (4)
Miernik częstotliwości (3)
Miernik częstotliwości (10)
Miernik częstotliwości na 150 V (4)
Mikroprocesorowy miernik częstotliwości (PE 10/95)... (5)
miernik częstotliwości w vhdl (1)
Miernik częstotliwości na 8051... (11)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.148 seconds