Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Miernik częstotliwości KZ2026A-2
Autor
Wiadomość
Kamus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 21 Paź 2007 10:52   

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Witam.Mam problem z tym miernikiem a problem jest następujący:chce aby miernik pokazywał mi ciągłe zmiany częstotliwości jakie zachodzą na jego wejściu(słyszałem że miały one zmianę próbki co 1 sekundę).On natomiast zapamiętuje mi tylko jedną próbkę a potem muszę naciskać przycisk reset aby wynik sie zmienił na wyświetlaczu.Próbowałem już różnych kombinacji z przełącznikami,ale to nic nie zmieniło.Może wy coś wiecie na temat tego miernika jak rozwiązać w nim ten problem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Paź 2007 10:52   

Powrót do góry

Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#2 21 Paź 2007 17:06   

Re: Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Przełączniki nic nie dadzą bo prawdopodobnie miernik jest uszkodzony. Przypuszczam że z dzielnika generatora wzorcowego nie dochodzą impulsy synchronizacji, które wpisują do rejestrów wartości z liczników. Możliwe że jest uszkodony któryś z układów lub brak jest połączenia (niepewny lut, przetwa itp).Rejestry są na szynę wpisu połączone równolegle, skoro ręczny wpis (reset) działa to wejścia rejestrów są dobre, pozostaje więc wyjście układu do którego podłączona jest szyna. Jak masz schemat to wrzuć na Elkę, zobaczymy jak to jest rozwiązane i łatwiej będzie coś więcej powiedzieć. Jak nie masz schematu to napisz jakie układy tam występują np. 74xx 74xxx po ile sztuk i jaka jest częstotliwość kwarcu, zrób fotkę bebechów. Inaczej można tylko domniemywać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Paź 2007 17:06   

Powrót do góry

Kamus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 23 Paź 2007 09:53   

Okazało sie że był zimny lut.Jak poprawiłem jeszcze inne podejrzane luty to miernik zaczął poprawnie działać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2007 09:53   

Powrót do góry

Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#4 23 Paź 2007 20:01pomocny post - solucja   

Czyli moje podejrzenia się sprawdziły. Cieszę się że tylko na tym się skończyło i wszystko działa. :) Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Miernik częstotliwości KZ2026A-2
Strona 1 z 1