Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych ->Miernik częstotliwości KZ2026A-2 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
Kamus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Kamus
Poziom 12
Post#1 21 Paź 2007 11:52  Autor tematu   

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Witam.Mam problem z tym miernikiem a problem jest następujący:chce aby miernik pokazywał mi ciągłe zmiany częstotliwości jakie zachodzą na jego wejściu(słyszałem że miały one zmianę próbki co 1 sekundę).On natomiast zapamiętuje mi tylko jedną próbkę a potem muszę naciskać przycisk reset aby wynik sie zmienił na wyświetlaczu.Próbowałem już różnych kombinacji z przełącznikami,ale to nic nie zmieniło.Może wy coś wiecie na temat tego miernika jak rozwiązać w nim ten problem?

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Driver-
Poziom 23
Post#2 21 Paź 2007 18:06    

Re: Miernik częstotliwości KZ2026A-2

Przełączniki nic nie dadzą bo prawdopodobnie miernik jest uszkodzony. Przypuszczam że z dzielnika generatora wzorcowego nie dochodzą impulsy synchronizacji, które wpisują do rejestrów wartości z liczników. Możliwe że jest uszkodony któryś z układów lub brak jest połączenia (niepewny lut, przetwa itp).Rejestry są na szynę wpisu połączone równolegle, skoro ręczny wpis (reset) działa to wejścia rejestrów są dobre, pozostaje więc wyjście układu do którego podłączona jest szyna. Jak masz schemat to wrzuć na Elkę, zobaczymy jak to jest rozwiązane i łatwiej będzie coś więcej powiedzieć. Jak nie masz schematu to napisz jakie układy tam występują np. 74xx 74xxx po ile sztuk i jaka jest częstotliwość kwarcu, zrób fotkę bebechów. Inaczej można tylko domniemywać.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Kamus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Kamus
Poziom 12
Post#3 23 Paź 2007 10:53  Autor tematu   

Okazało sie że był zimny lut.Jak poprawiłem jeszcze inne podejrzane luty to miernik zaczął poprawnie działać

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Driver-
Poziom 23
Post#4 23 Paź 2007 21:01Pomocny post    

Czyli moje podejrzenia się sprawdziły. Cieszę się że tylko na tym się skończyło i wszystko działa. Smile Pozdrawiam.

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Miernik częstotliwości KZ2026A-2
Strona 1 z 1