X

Miernik częstotliwości KZ2026A-2

21 Oct 2007 11:52 KAKamus
  • #1 21 Oct 2007 11:52
    Kamus
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.Mam problem z tym miernikiem a problem jest następujący:chce aby miernik pokazywał mi ciągłe zmiany częstotliwości jakie zachodzą na jego wejściu(słyszałem że miały one zmianę próbki co 1 sekundę).On natomiast zapamiętuje mi tylko jedną próbkę a potem muszę naciskać przycisk reset aby wynik sie zmienił na wyświetlaczu.Próbowałem już różnych kombinacji z przełącznikami,ale to nic nie zmieniło.Może wy coś wiecie na temat tego miernika jak rozwiązać w nim ten problem?
  • #2 21 Oct 2007 18:06
    Driver-
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Przełączniki nic nie dadzą bo prawdopodobnie miernik jest uszkodzony. Przypuszczam że z dzielnika generatora wzorcowego nie dochodzą impulsy synchronizacji, które wpisują do rejestrów wartości z liczników. Możliwe że jest uszkodony któryś z układów lub brak jest połączenia (niepewny lut, przetwa itp).Rejestry są na szynę wpisu połączone równolegle, skoro ręczny wpis (reset) działa to wejścia rejestrów są dobre, pozostaje więc wyjście układu do którego podłączona jest szyna. Jak masz schemat to wrzuć na Elkę, zobaczymy jak to jest rozwiązane i łatwiej będzie coś więcej powiedzieć. Jak nie masz schematu to napisz jakie układy tam występują np. 74xx 74xxx po ile sztuk i jaka jest częstotliwość kwarcu, zrób fotkę bebechów. Inaczej można tylko domniemywać.
  • #3 23 Oct 2007 10:53
    Kamus
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Okazało sie że był zimny lut.Jak poprawiłem jeszcze inne podejrzane luty to miernik zaczął poprawnie działać
  • Helpful post
    #4 23 Oct 2007 21:01
    Driver-
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Czyli moje podejrzenia się sprawdziły. Cieszę się że tylko na tym się skończyło i wszystko działa. :) Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products