Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Climatronic Passat B5

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Climatronic Passat B5
Autor
Wiadomość
jendral0
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: katowice

Post#1 Post autora tematu 23 Paź 2007 21:32   

Climatronic Passat B5

:?:Witam.Mam Passat B5 rocznik 98,i nie działa mi klimatyzacja!!Nie wiem czy jest nie sprawna czy tylko sie nie załącza przy niskich temperaturach,bo i cos takiego słyszałem!!:idea:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2007 21:32   

Powrót do góry

polik80
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pisz

Post#2 24 Paź 2007 07:13   

Re: Climatronic Passat B5

klima w Pasiorach nie załącza się przy temperaturach poniżej 5st.C. jeżeli masz klime ręczną to pozostaje ci jedynie podłączenie się pod kompa np programem VAG i sprawdzenie kodów usterek sterownika klimatyzacji. jeżeli masz klimę automat tzw. klimatronic z wyświetlaczem to jeśli sterownik wykryje błąd w instalacji to po włączeniu zapłonu wyświetlacz zaczyna migać i wyświetlać wszystkie znaki przez czas około 10s i dopiero po tym czasie załącza się instalacja nawiewana.
Istnieje możliwość odczytania kodów usterek poprzez wciśnięcie i przytrzymanie dwuch przycisków jednocześnie (w b4 jest to bodajże czerwony przycisk zwiększania temperatury i przycisk ekon). jest również możliwość skasowania tych usterek.
ps.. kiedy nabijałeś klimę?? może masz za niskie ciśnienie czynnika chłodzącego. a może masz dziurkę w skrapaczu (tej chłodnicy pod maską) wejdz pod samochód i obejżyj czy nie zachaczyłeś o coś.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Paź 2007 07:13   

Powrót do góry

szogun0
Spec. od grupy V.A.G.
Spec. od grupy V.A.G.

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#3 24 Paź 2007 10:38   

Jak jest ręczna klima to nie ma z czego odczytać kodów błędów nawet VAG-iem.
W climatroniku nie skasuje błędów z panela sterującego, można tylko je odczytać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Paź 2007 10:38   

Powrót do góry

polik80
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pisz

Post#4 24 Paź 2007 11:32   

Cytat:
W climatroniku nie skasuje błędów z panela sterującego, można tylko je odczytać
to jak ja wykasowałem w swoim???
miałem dziure w chłodnicy i pojawiał mi się błąd niskie ciśnienie czynnika numeru nie pamiętam i kasowałem go z panela. wyświetlacz przestawał migać do następnej pruby uruchomienia klimatyzacji. W B4 da radę na 100% trzeba przejść przez listę błędów i przytrzymać któreś 2 przyciski teraz tylko nie pamiętam które. znalazłem je metodą prób i będów.
Cytat:
tu to się sprzeczał nie bede ale klima ręczna też musi mieć swój sterownik a skoro go ma to i zapisuje w nim błędy.
Powrót do góry

szogun0
Spec. od grupy V.A.G.
Spec. od grupy V.A.G.

Post#5 24 Paź 2007 13:09   

[quote="polik80"]
Cytat:

Cytat:
tu to się sprzeczał nie bede ale klima ręczna też musi mieć swój sterownik a skoro go ma to i zapisuje w nim błędy.

Pośrednio ma sterownik ;).
Bo w klimie manualnej za włączenie układu odpowiada sterownik silnika. Ale nie zapisze on błędów o układzie, bo go nie diagnozuje.
Powrót do góry

newada1
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Myszków

Post#6 27 Sie 2008 14:34   

Hmmmm- czy mógłby ktoś poradzić jak w takim razie w klimatroniku skasować błędy? (po włączeniu zapłonu miga wyświetlacz przez ok. 10 sek.)? Pozdrawiam!
Powrót do góry

szogun0
Spec. od grupy V.A.G.
Spec. od grupy V.A.G.

Post#7 28 Sie 2008 12:10   

Urządzeniem diagnostycznym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2008 12:10   

Powrót do góry

mistrzu2002
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: WROCłAW

Post#8 07 Lut 2009 16:14   

mam problem z klimatronikiem w passat b5 ze po przekręceniu kluczyka nie zawsze się załącza jaka może być tego przyczyna proszę o rade
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Climatronic Passat B5
Strona 1 z 1