Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Climatronic Passat B5

jendral0 23 Paź 2007 21:32
  • #1 23 Paź 2007 21:32
    jendral0
    Poziom 1  

:?:Witam.Mam Passat B5 rocznik 98,i nie działa mi klimatyzacja!!Nie wiem czy jest nie sprawna czy tylko sie nie załącza przy niskich temperaturach,bo i cos takiego słyszałem!!:idea:

• #2 24 Paź 2007 07:13
    polik80
    Poziom 13  

klima w Pasiorach nie załącza się przy temperaturach poniżej 5st.C. jeżeli masz klime ręczną to pozostaje ci jedynie podłączenie się pod kompa np programem VAG i sprawdzenie kodów usterek sterownika klimatyzacji. jeżeli masz klimę automat tzw. klimatronic z wyświetlaczem to jeśli sterownik wykryje błąd w instalacji to po włączeniu zapłonu wyświetlacz zaczyna migać i wyświetlać wszystkie znaki przez czas około 10s i dopiero po tym czasie załącza się instalacja nawiewana.
    Istnieje możliwość odczytania kodów usterek poprzez wciśnięcie i przytrzymanie dwuch przycisków jednocześnie (w b4 jest to bodajże czerwony przycisk zwiększania temperatury i przycisk ekon). jest również możliwość skasowania tych usterek.
    ps.. kiedy nabijałeś klimę?? może masz za niskie ciśnienie czynnika chłodzącego. a może masz dziurkę w skrapaczu (tej chłodnicy pod maską) wejdz pod samochód i obejżyj czy nie zachaczyłeś o coś.

• #3 24 Paź 2007 10:38
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Jak jest ręczna klima to nie ma z czego odczytać kodów błędów nawet VAG-iem.
    W climatroniku nie skasuje błędów z panela sterującego, można tylko je odczytać.

• #4 24 Paź 2007 11:32
    polik80
    Poziom 13  

Cytat:
    W climatroniku nie skasuje błędów z panela sterującego, można tylko je odczytać
    to jak ja wykasowałem w swoim???
    miałem dziure w chłodnicy i pojawiał mi się błąd niskie ciśnienie czynnika numeru nie pamiętam i kasowałem go z panela. wyświetlacz przestawał migać do następnej pruby uruchomienia klimatyzacji. W B4 da radę na 100% trzeba przejść przez listę błędów i przytrzymać któreś 2 przyciski teraz tylko nie pamiętam które. znalazłem je metodą prób i będów.
    Cytat:
    tu to się sprzeczał nie bede ale klima ręczna też musi mieć swój sterownik a skoro go ma to i zapisuje w nim błędy.

• #5 24 Paź 2007 13:09
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

[quote="polik80"]

Cytat:

Cytat:
    tu to się sprzeczał nie bede ale klima ręczna też musi mieć swój sterownik a skoro go ma to i zapisuje w nim błędy.

Pośrednio ma sterownik ;).
    Bo w klimie manualnej za włączenie układu odpowiada sterownik silnika. Ale nie zapisze on błędów o układzie, bo go nie diagnozuje.

• #6 27 Sie 2008 14:34
    newada1
    Poziom 10  

Hmmmm- czy mógłby ktoś poradzić jak w takim razie w klimatroniku skasować błędy? (po włączeniu zapłonu miga wyświetlacz przez ok. 10 sek.)? Pozdrawiam!

• #7 28 Sie 2008 12:10
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Urządzeniem diagnostycznym.

• #8 07 Lut 2009 15:14
    mistrzu2002
    Poziom 2  

mam problem z klimatronikiem w passat b5 ze po przekręceniu kluczyka nie zawsze się załącza jaka może być tego przyczyna proszę o rade

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty