Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego
Autor
Wiadomość
dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 26 Paź 2007 09:57   

Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego

Witam
Doradźcie mi co lepsze i więcej można zrobić zdjęć . Mam obecnie Pentaxa i chodzi na akumulatorkach GP 2300 i mam dość częstego ładowania . Byłam w M.Mark i powiedziano mi , że są aparaty na baterie takie same jak do telefonu komórkowego i one dłużej trzymają niż akumulatorki .
Może ktoś ma doświadczenie z tymi bateriami , bo tak czy inaczej muszę kupić inny aparat , więc jaki byłby dobry
Pozdrawiam Dżenka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2007 09:57   

Powrót do góry

Shadowek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: owieczki

Post#2 26 Paź 2007 10:20   

Re: Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego

Panom doradzającym z MM dziękujemy, 2 akumulatory w kształcie popularnego "paluszka" mają zwykle większą pojemność niż te o wyglądzie baterii z telefonu...

Ile Twój aparat ma latek? Jeżeli jest dość stary to nawet oczywiste że zje więcej prądu, ja na moim panasonicku i nikkonie na akumulatorkach Duracell dc1500 zrobie 150 zdjęć
Powrót do góry

Pablo1964
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Sosnowiec

Post#3 26 Paź 2007 12:29   

Może po prostu zużyły się już akumulatorki i pora na zakup nowych?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2007 12:29   

Powrót do góry

MEDIASHOP
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piekary Śląskie/Firma kurierska GLS

Post#4 26 Paź 2007 21:37   

Chodzi o aparaty zasilane tzw. akumulatorem dedykowanym.

Większość fotoamatorów zwraca uwagę podczas zakupu aparatu na zasilanie - aparaty zasilane bateriami typu AA, które zamieniamy na akumulatorki typu AA są chętniej kupowane, gdyż akumulatorki te są:

- najczęściej mocniejsze (zaleznie od tego co wybierzemy) niz aku dedykowane,

- w razie "W" zawsze istnieje mozliwość zastapienia ich bateriami typu AA (tanie i ogólnie dostępne),

- aku mają sugerowaną "żywotność" np. ok. 1000 cykli, więc po jakimś czasie będzie trzeba je wymienić, a wtedy zakup kompletu akumulatorków typu AA jets napewno tańszy niz aku dedykowanego (zamienniki sa niestety często miernej jakości),

- fotoamator potrzebuje zazwyczaj rezerwowy aku - cena aku dedykowanego jest zwykle sporo wyższa niz kompletu (4szt. np. Energizer 2500) aku AA.

Zakup aparatu jest oczywiście niełatwym wyborem, a oprócz zasilania jest także kilka innych kryteriów, które trzeba wziąc pod uwagę, zaczynajac od optyki...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2007 21:37   

Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 26 Paź 2007 22:46   

Witam
Dziękuję za odpowiedzi . Czyli krótko mówiąc spadłabym z deszczu pod rynnę :D:D:D i jeżeli zdecyduję się na nowy aparat to mam również kupić z akumulatorkami , tak??? Mój obecny aparta to Pentax Optio S-45
i ma 2,5 roku a akumulatorki zmieniałam juz 6 razy (łącznie z ładowarkami), bo kupuję zawsze kpl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2007 22:46   

Powrót do góry

Shadowek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: owieczki

Post#6 27 Paź 2007 00:51   

Z tego co widzę i czytam... to ten Twój Pentax żre sporo prądu, dlatego zrobisz mało zdjęć..
Lampa błyskowa zbyt długo się ładuje
Powrót do góry

dżenka
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 27 Paź 2007 12:10   

No właśnie , lampa długo się łąduje , ja juz nie mam zdrowia do niego i dlatego chcę kupić inny aparat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego
Strona 1 z 1