X

Akumulatorki czy baterie do aparatu cyfrowego

dżenka 26 Oct 2007 09:57
  • #1 26 Oct 2007 09:57
    dżenka
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Doradźcie mi co lepsze i więcej można zrobić zdjęć . Mam obecnie Pentaxa i chodzi na akumulatorkach GP 2300 i mam dość częstego ładowania . Byłam w M.Mark i powiedziano mi , że są aparaty na baterie takie same jak do telefonu komórkowego i one dłużej trzymają niż akumulatorki .
    Może ktoś ma doświadczenie z tymi bateriami , bo tak czy inaczej muszę kupić inny aparat , więc jaki byłby dobry
    Pozdrawiam Dżenka
  • #2 26 Oct 2007 10:20
    Shadowek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Panom doradzającym z MM dziękujemy, 2 akumulatory w kształcie popularnego "paluszka" mają zwykle większą pojemność niż te o wyglądzie baterii z telefonu...

Ile Twój aparat ma latek? Jeżeli jest dość stary to nawet oczywiste że zje więcej prądu, ja na moim panasonicku i nikkonie na akumulatorkach Duracell dc1500 zrobie 150 zdjęć
  • #3 26 Oct 2007 12:29
    Pablo1964
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Może po prostu zużyły się już akumulatorki i pora na zakup nowych?
  • #4 26 Oct 2007 21:37
    MEDIASHOP
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Chodzi o aparaty zasilane tzw. akumulatorem dedykowanym.

Większość fotoamatorów zwraca uwagę podczas zakupu aparatu na zasilanie - aparaty zasilane bateriami typu AA, które zamieniamy na akumulatorki typu AA są chętniej kupowane, gdyż akumulatorki te są:

- najczęściej mocniejsze (zaleznie od tego co wybierzemy) niz aku dedykowane,

- w razie "W" zawsze istnieje mozliwość zastapienia ich bateriami typu AA (tanie i ogólnie dostępne),

- aku mają sugerowaną "żywotność" np. ok. 1000 cykli, więc po jakimś czasie będzie trzeba je wymienić, a wtedy zakup kompletu akumulatorków typu AA jets napewno tańszy niz aku dedykowanego (zamienniki sa niestety często miernej jakości),

- fotoamator potrzebuje zazwyczaj rezerwowy aku - cena aku dedykowanego jest zwykle sporo wyższa niz kompletu (4szt. np. Energizer 2500) aku AA.

Zakup aparatu jest oczywiście niełatwym wyborem, a oprócz zasilania jest także kilka innych kryteriów, które trzeba wziąc pod uwagę, zaczynajac od optyki...
  • #5 26 Oct 2007 22:46
    dżenka
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam
    Dziękuję za odpowiedzi . Czyli krótko mówiąc spadłabym z deszczu pod rynnę :D:D:D i jeżeli zdecyduję się na nowy aparat to mam również kupić z akumulatorkami , tak??? Mój obecny aparta to Pentax Optio S-45
    i ma 2,5 roku a akumulatorki zmieniałam juz 6 razy (łącznie z ładowarkami), bo kupuję zawsze kpl
  • #6 27 Oct 2007 00:51
    Shadowek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Z tego co widzę i czytam... to ten Twój Pentax żre sporo prądu, dlatego zrobisz mało zdjęć..
    Lampa błyskowa zbyt długo się ładuje
  • #7 27 Oct 2007 12:10
    dżenka
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    No właśnie , lampa długo się łąduje , ja juz nie mam zdrowia do niego i dlatego chcę kupić inny aparat
  Search 4 million + Products
Browse Products