Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | ZalogujMigające światło w mieszkaniu.


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Początkujący ->Migające światło w mieszkaniu. Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
JollyRoger
Poziom 21
Miasto: Poznań
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 579
Pomógł: 21
Ocena postów: 24
JollyRoger
Poziom 21
Post#1 26 Paź 2007 18:17  Autor tematu   

Migające światło w mieszkaniu.


Witam. Od pewnego czasu zauważyłem że wszystkie lampy w moim mieszkaniu dziwnie pomrugują (tak lekko jakby np żarówka była źle wkręcona). Dotyczy to również lamp podpiętych pod sieć gniazdek (na oświetlenie i gniazdka są oddzielne bezpieczniki). Całe zjawisko widać tylko na zwykłych żarówkach, na sprzęcie elektronicznym jest to nie zauważalne (chociaż czasem wzmacniacz tez zatrzeszczy jak światło bardziej mrugnie). W moim mieszkaniu kilka lat temu była wymieniana cała instalacja elektryczna. Bezpiecznik topikowy na korytarzu jest dokręcony a w mieszkaniu mam tylko przełącznikowe. Co może być tego przyczyną?

Pomocny post? + +1
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
ANDYW6
Poziom 24
Miasto: białystok
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 638
Pomógł: 39
Ocena postów: 14
ANDYW6
Poziom 24
Post#2 26 Paź 2007 18:40    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Gdzieś na zasilaniu masz słabe złącze.Trzeba dokładnie przejrzeć instalację.Niekoniecznie wada musi być u ciebie w domu .Może być przed pomiarem też.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
waldekg
Poziom 28
Miasto: "-"
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1157
Pomógł: 69
Ocena postów: 10
waldekg
Poziom 28
Post#3 29 Paź 2007 13:44    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Witam. W lokalizacji może być pomocny fakt, ze w punkcie słabego styku będzie się wydzielać ciepło (opalona izolacja, skorodowana śruba itp.). Problem będzie narastał. Pozdrawiam.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Madrik
Moderator Robotyka
Miasto: Warszawa
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 6800
Pomógł: 366
Ocena postów: 127
Madrik
Moderator Robotyka
Post#4 29 Paź 2007 17:42Pomocny post    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Jeżeli problem dotyczy całej instalacji, zarówno siły jak oświetlenia, pierwsze kroki skieruj do skrzynki z bezpiecznikami i sprawdź podłączenie zasilajacego przewodu zerowego. To najczęstsza przyczyna takiej usterki. Sprawdź, czy jest podłaczony stabilnie ( nie ma luzu) i czy się nie grzeje, lub nie nosi śladów przegrzania.
To samo z zasilającym przewodem fazowym. Jeśli masz tylko dwa obwody główne - siłę i światło, sprawdź to samo w pierwszej puszce łączeniowej. Bezpośrednio za skrzynką z bezpiecznikami. Przed tą czynnością odłącz napięcie. Sprawdź dokładnie bezpieczniki i ich połączenia. Topikowe lubią się upalać na stopce. popularne "Eski" mają krótką żywotność i także wypalają im się styki. Objawem uszkodzenia bezpiecznika, jest jego podwyższona temperatura.
Można też sprawdzić, czy napięcie na zasileniu faluje, czy nie. Miernik cyfrowy ma za dużą zwłokę, lepszy jest analogowy, lub dobrej jakości wskaźnik napięcia. Śrubokręt z neonką też sie czasem sprawdza przy dużych wachaniach napięcia.
Jeśli na zasileniu też napięcię jest falujące, to usterka lezy dalej, licznik lub przyłącze. Jeśli z licznika wychodzi niestabilne napięcie, to powiadom dostawcę energii (może być administartor budynku, w przypadku bloku) i żadaj usunięcia awarii w ramach reklamacji. Masz dostać stabilne napięcie na zaileniu.
Jeżeli jednak na zasileniu napięcie nie faluje to usterka leży najpewniej na odcinku od skrzynki bezpiecznikowej do pierwszego rozejścia.
Czasami zdarza się, że następuje gdzieś przebicie dalej i minizwarcie powoduje spadek napięcia. To typowe objawy wystepowania łuku w instalacji, na grzejącym się połączeniu.
Połączenie takie należy dokładnie oczyścić, a w wypadku przebicia, odnowić izolację. W krytycznych sytuacjach, może być konieczna wymiana odcinka przewodu oraz styków. Lekceważenie usterki może doprowadzić do zapalenia się instalacji.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
JollyRoger
Poziom 21
Miasto: Poznań
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 579
Pomógł: 21
Ocena postów: 24
JollyRoger
Poziom 21
Post#5 31 Paź 2007 17:51  Autor tematu   

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Oki sprawa się wyjaśniła. Jakiś monter włożył na klatce schodowej bezpiecznik 25A zamiast 20A przez co tamten troche nie kontaktował. Wymiana bezpiecznika pomogła :) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Początkujący -> Migające światło w mieszkaniu.
Strona 1 z 1
Podobne tematy
Spadki napięcia w mieszkaniu, migające światło (6)
Mrugające światło w mieszkaniu. (10)
Mrugajace światło w mieszkaniu. (24)
Mrygające światło w mieszkaniu (6)
migające żarówki w całym mieszkaniu (19)
migające światło na klatce schodowej (6)
Migające światło,wyłączanie się urządzeń. (15)
Migające światło w domku z kilkuletnią instalacją. (27)
Poszukuje Urządzenie. Czujnik reagujący na migające światło. (6)
Migające światło przy podłączeniu dowolnego odbiornika do gniazdka (1)


Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Redaktorzy || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.091 seconds

elektroda.pl temat RSS