Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inMigające światło w mieszkaniu.


  Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Beginners Electronics ->Migające światło w mieszkaniu. Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
JollyRoger
Level 21
Location: Poznań
Joined: 04 Jan 2005
Posts: 579
Helped: 21
Post rating: 24
JollyRoger
Level 21
Post#1 26 Oct 2007 18:17  Topic author   

Migające światło w mieszkaniu.


Witam. Od pewnego czasu zauważyłem że wszystkie lampy w moim mieszkaniu dziwnie pomrugują (tak lekko jakby np żarówka była źle wkręcona). Dotyczy to również lamp podpiętych pod sieć gniazdek (na oświetlenie i gniazdka są oddzielne bezpieczniki). Całe zjawisko widać tylko na zwykłych żarówkach, na sprzęcie elektronicznym jest to nie zauważalne (chociaż czasem wzmacniacz tez zatrzeszczy jak światło bardziej mrugnie). W moim mieszkaniu kilka lat temu była wymieniana cała instalacja elektryczna. Bezpiecznik topikowy na korytarzu jest dokręcony a w mieszkaniu mam tylko przełącznikowe. Co może być tego przyczyną?

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
ANDYW6
Level 24
Location: białystok
Joined: 11 Oct 2006
Posts: 638
Helped: 39
Post rating: 21
ANDYW6
Level 24
Post#2 26 Oct 2007 18:40    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Gdzieś na zasilaniu masz słabe złącze.Trzeba dokładnie przejrzeć instalację.Niekoniecznie wada musi być u ciebie w domu .Może być przed pomiarem też.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
waldekg
Level 28
Location: "-"
Joined: 06 Jul 2006
Posts: 1157
Helped: 69
Post rating: 14
waldekg
Level 28
Post#3 29 Oct 2007 13:44    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Witam. W lokalizacji może być pomocny fakt, ze w punkcie słabego styku będzie się wydzielać ciepło (opalona izolacja, skorodowana śruba itp.). Problem będzie narastał. Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
Madrik
Moderator Robotyka
Location: Warszawa
Joined: 29 Oct 2007
Posts: 6991
Helped: 377
Post rating: 161
Madrik
Moderator Robotyka
Post#4 29 Oct 2007 17:42Helpful post    

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Jeżeli problem dotyczy całej instalacji, zarówno siły jak oświetlenia, pierwsze kroki skieruj do skrzynki z bezpiecznikami i sprawdź podłączenie zasilajacego przewodu zerowego. To najczęstsza przyczyna takiej usterki. Sprawdź, czy jest podłaczony stabilnie ( nie ma luzu) i czy się nie grzeje, lub nie nosi śladów przegrzania.
To samo z zasilającym przewodem fazowym. Jeśli masz tylko dwa obwody główne - siłę i światło, sprawdź to samo w pierwszej puszce łączeniowej. Bezpośrednio za skrzynką z bezpiecznikami. Przed tą czynnością odłącz napięcie. Sprawdź dokładnie bezpieczniki i ich połączenia. Topikowe lubią się upalać na stopce. popularne "Eski" mają krótką żywotność i także wypalają im się styki. Objawem uszkodzenia bezpiecznika, jest jego podwyższona temperatura.
Można też sprawdzić, czy napięcie na zasileniu faluje, czy nie. Miernik cyfrowy ma za dużą zwłokę, lepszy jest analogowy, lub dobrej jakości wskaźnik napięcia. Śrubokręt z neonką też sie czasem sprawdza przy dużych wachaniach napięcia.
Jeśli na zasileniu też napięcię jest falujące, to usterka lezy dalej, licznik lub przyłącze. Jeśli z licznika wychodzi niestabilne napięcie, to powiadom dostawcę energii (może być administartor budynku, w przypadku bloku) i żadaj usunięcia awarii w ramach reklamacji. Masz dostać stabilne napięcie na zaileniu.
Jeżeli jednak na zasileniu napięcie nie faluje to usterka leży najpewniej na odcinku od skrzynki bezpiecznikowej do pierwszego rozejścia.
Czasami zdarza się, że następuje gdzieś przebicie dalej i minizwarcie powoduje spadek napięcia. To typowe objawy wystepowania łuku w instalacji, na grzejącym się połączeniu.
Połączenie takie należy dokładnie oczyścić, a w wypadku przebicia, odnowić izolację. W krytycznych sytuacjach, może być konieczna wymiana odcinka przewodu oraz styków. Lekceważenie usterki może doprowadzić do zapalenia się instalacji.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
JollyRoger
Level 21
Location: Poznań
Joined: 04 Jan 2005
Posts: 579
Helped: 21
Post rating: 24
JollyRoger
Level 21
Post#5 31 Oct 2007 17:51  Topic author   

Re: Migające światło w mieszkaniu.


Oki sprawa się wyjaśniła. Jakiś monter włożył na klatce schodowej bezpiecznik 25A zamiast 20A przez co tamten troche nie kontaktował. Wymiana bezpiecznika pomogła :) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Beginners Electronics -> Migające światło w mieszkaniu.
Page 1 of 1

Similar topics to migające światło w mieszkaniu.

Spadki napięcia w mieszkaniu, migające światło (6)
Mrugające światło w mieszkaniu. (10)
Mrugajace światło w mieszkaniu. (24)
Mrygające światło w mieszkaniu (6)
migające żarówki w całym mieszkaniu (19)
migające światło na klatce schodowej (6)
Migające światło,wyłączanie się urządzeń. (15)
Migające światło w domku z kilkuletnią instalacją. (27)
Poszukuje Urządzenie. Czujnik reagujący na migające światło. (6)
Migające światło przy podłączeniu dowolnego odbiornika do gniazdka (1)


Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.071 seconds