Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Procedura wymiany licznika energii elektrycznej.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Procedura wymiany licznika energii elektrycznej.
Autor
Wiadomość
adammnemic
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 27 Paź 2007 22:56   

Procedura wymiany licznika energii elektrycznej.

Witam Serdecznie.

Zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą w sprawie wymiany licznika energii elektrycznej.

Jak powinna wyglądać prawidłowa wymiana licznika.

Czy licznik w mojej obecności powinien być odpowiednio zabezpieczony i zaplombowany??

Proszę o wskazanie przepisów prawa.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Paź 2007 22:56   

Powrót do góry

zweinstein
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gidle

Post#2 27 Paź 2007 23:22   

Re: Procedura wymiany licznika energii elektrycznej.

Licznik powinien podpinać człowiek z odpowiednimi uprawnieniami, powinien go zaplombować, spisać numer seryjny i zarejestrować u dostawcy energii. Nie jestem do końca pewien.
Powrót do góry

adammnemic
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 27 Paź 2007 23:42   

Witam ponownie.

zweinstein dzięki za odpowiedz.

A co ze starym licznikiem, który będzie poddany ekspertyzie?????
Chciałbym się jeszcze się dowiedzieć jakie przepisy oprócz prawa energetycznego o tym mówią.

Jest rozporządzenie na podstawie prawa energetycznego (art. 6) jak taka procedura ma wyglądać.
Ale nie jest napisane co się dzieje po zdjeciu licznika. Czy osoba uprawniona musi go w odpowieni sposób zabezpieczyć czy poprostu może go pierdyknąć na tylne siedzenie samochodu ZE.????

Powiem tak. Wymiana w moim mieszkaniu wyglądała tak. Gościu przyszedł zdjął licznik, zadnego protokołu, wsadził licznik do bagażnika samochodu którym przyjechał i już. Dzień dobry - do widzenia.

Czy mogę odwołać się w tej sprawie do ZE o nieprzestrzeganie przepisów z ich strony?

Pozdrawiam
Powrót do góry

jaglarz
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków

Post#4 28 Paź 2007 00:12   

Powinieneś interweniować w tej sprawie. Nie może sobie ot tak zdjąć i do widzenia. Powinieneś podpisać że odbyło się to w twojej obecności. Mogą cię w coś wrobić...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2007 00:12   

Powrót do góry

wzagra
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świdnik

Post#5 28 Paź 2007 00:28   

A może bliżej - jaka była podstawa wymiany licznika?
Czy to zakład energetyczny wymienia liczniki? Czy też na Twój wniosek zostało to zrobione? Albo zostałeś podejrzany ;) o 'kradzież' energii? Czy też licznik poszedł do 'ekspertyzy'?

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o wariant pierwszy - to ich sprawa. Wariant drugi - j.w. Wariant trzeci - procedura powinna być zachowana - jakiś protokół, zabezpieczenie 'dowodu' przestępstwa, świadkowie (ew. komisja). Wariant czwarty - j.w. z pełną procedurą, świadkami (komisją), zabezpieczeniem urządzenia.
Powrót do góry

adammnemic
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 28 Paź 2007 09:56   

Witam.

Drodzy koledzy.

Wymiana licznika została przeprowadzona na wniosek ZE. Przyczyną zdjęcia było: uszkodzenie licznika.(tak napisano w protokole badania licznika)

I tak jak napisałeś drogi kolego jaglarz zostałem wrobiony ponieważ miałem dosyć sporą nadpłatę w ZE i myślę, że nie chcąc mi jej wypłacić ZE wrobił mnie z takim numerem.
Gościu nie sprawdził żadnym instrumentem tego licznika - czy musi go sprawdzić przed zdjęciem odpowiedznim przyządem aby stwierdzić fakt, że licznik należy zdjąć??Ponadto naliczyli mi 500 setek do zapłaty bo stwierdzili po badaniu, że licznik jest do kitu.
Pragnę odwołać się od tej decyzji w związku z ich nieprawidłowościami w trakcie zdjęcia starego licznika. A kto wie czy oni nie majstrowali przy liczniku, czy spadł gościowi na ziemię itp.

Posiadam obliczenia średniego dziennego zużycia energii elektr. w czasie gdy był stary i nowy licznik. Praktycznie są to odczyty takie same.
A nawet na nowym jest mniejsze zużycie. A może stary nawijał więcej kWh???? heheeh Powinni mi w takim razie dopłacić :>:>:>

Pragę odwołąć się od zapłaty tej kasy.

Pozdrawiam
Powrót do góry

zweinstein
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 28 Paź 2007 20:34   

Ja mam w domu dwa liczniki: trójfazowy i jednofazowy. Tak wyszło, że podział energii całego mieszkania jest jak na moje oko równa (jeden obsługuje jedno piętro bardziej wymagające prądu (AGD) a drugi - trójfazowy drugie piętro i całą resztę (instalacja poza domem - piła, spawarka, tokarka itp.). Jednak zużycie energii jest dwukrotnie wyższe według licznika jednofazowego. Też muszę chyba zgłosić uszkodzenie licznika.

Jest takie prawo, że licznik powinien być obowiązkowo sprawdzany co 10 lat (tylko nie wiem kto za to powinien płacić: ja czy elektrownia).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Paź 2007 20:34   

Powrót do góry

janek1815
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: śląsk

Post#8 28 Paź 2007 20:40   

Licznik co dziesiec lat jest wymieniany przez ZE. Co dziwne liczniki nowe elektroniczne mają krótszy okres legalizacji od tych starych mechanicznych bo bodajże tylko 8lat
Powrót do góry

zweinstein
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 28 Paź 2007 21:22   

Mi wydaje się że odkąd podpięty mam prąd w domu (18 lat) tak licznik nie był wymieniany ani kontrolowany. Muszę zajrzeć w papiery (tylko nie wiem jakie) bo może (nie wiem jak :)) umknęło to mojej uwadze...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Procedura wymiany licznika energii elektrycznej.
Strona 1 z 1