X

Czujnik ruchu - jak podłączyć

28 Oct 2007 11:01 ALalven
  • #1 28 Oct 2007 11:01
    alven
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Posiadam 2 czujniki działaja pod 12v, posiadaja 3 wyjscia jaki przekaznik zastosowac syrene takze posiadam zasilana pod 12v lecz nie wiem jaki przekaznik zastosowac i jak ma to byc wszystko razme polaczona jestem kompletnie zielony z tego tematu wiec prosze waso o pomoc aha nie wiem czy te czujniki nie musza sie widziec chodzi o to ze jak ja przerwe wiazke aby przekaznik sie zalaczyl i uruchomil syrene (czy przekaznik samochodowy bedzie do tego dobry?)
  • #2 28 Oct 2007 11:20
    mariann
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Podaj typ czujników. Może jakaś fotka?
    Pozdrawiam
  • #3 28 Oct 2007 11:43
    alven
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)

mam takie dwa
  • #4 28 Oct 2007 15:20
    mariann
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Szkoda, że fotki są niewyraźne. Na tym dolnym zdjęciu jest opis jak to podłączyć, tylko ten opis też jest trochę zniszczony i niewyraźny. Najlepiej było by rozebrać te czujniki i "organoleptycznie" stwierdzić gdzie co ma być podłączone.
    Wygląda, że plus zasilania to przewód brązowy. Do przekaźnika idzie przewód oznaczony jako "c" trudno po tych kolorach na fotce powiedzieć jaki to jest. Wygląda że do przekaźnika idzie pewnie ten jasny. Natomiast drugi przewód od przekaźnika idzie chyba do tego co został czyli niebieski. Przewód ten jest jednocześnie podłączony do minusa zasilania.
    Być może ktoś inny kto zna te czujki - pomoże Ci więcej.
    Pozdrawiam
  • #5 28 Oct 2007 15:29
    alven
    Level 11  
    dokladnie to nie wime jaki przekaznik mam uzyc mam kilka od samochodu i prosze o pomoc czy takie beda dobre i jak to wszystko razem podlaczyc
  • #6 28 Oct 2007 16:14
    elek555
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    A o co Ci chodzi? Bo z treści postu ani z tytułu nic nie wynika. Może chodzi Ci o rodzaj wyjącej rzeźby współczesnej -wtedy możesz użyć gliny do połączeń a przeciętego ziemniaczka na cokół :)
    Napisz dokładniej czego oczekujesz od tego układu?
  • #7 28 Oct 2007 17:48
    alven
    Level 11  
    Oczekuje schematu oraz rodzaj przekaźnika jakiego mam użyć aby ten układ działał poprawnie.
  • #8 28 Oct 2007 19:02
    elek555
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Z czego to wyrwałeś? Daj dobrą fotkę przodu. Przecież schemat masz na spodzie. Podłącz z samochodowymi. Wyprowadzenia są rozrysowane na obudowie przekaźnika. Zachowaj biegunowość czujki.
  • #9 28 Oct 2007 20:26
    alven
    Level 11  
    Tyle ze nie wiem jaki ma to byc konkretnie samochodowy przekaznik
  • #10 28 Oct 2007 20:33
    elek555
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    A o jakim piszesz : "mam kilka od samochodu i prosze o pomoc czy takie beda dobre"
    No cóż trochę słabo je widzę, ale sądzę z pewną dozą niepewności że będą...
    Co z dobrą fotką przodu?...
  • #11 28 Oct 2007 21:07
    alven
    Level 11  
    Jutro dam ale ja nie wiem czy te dwa czujniki maja siebie widziec na wzajem czy tylko jeden wystarczy mam przekazniki ale nie wime jak podlaczyc te czujniki do nichi i do syreny aby wszystko chodzilo tak jak trzeba
  • #12 28 Oct 2007 21:37
    mariann
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Podłączenie powinno wyglądać mniej więcej tak.

Sterowanie syreną można zrobić też od strony plusa.
    Podaj te dane o które proszą osoby, które chcą Ci pomóc.
    Pozdrawiam
  • #13 28 Oct 2007 21:42
    elek555
    Level 37  
    Helpful post? (+1)
    Bez fotki ja też nie wiem. Zastanów się kiedy "będzie jak trzeba" bo jesteś nadal niezdecydowany jak to wszystko ma działać. Chcesz coś zbudować to najpierw ustal co to ma robić bo równie dobrze można pisać o pogodzie czy kolorach.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products