Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką kupić mini wieżę...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Jaką kupić mini wieżę...
Autor
Wiadomość
kivak
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 11 Wrz 2002 19:02   

Jaką kupić mini wieżę...

Witam,
proszę o pomoc w doradzeniu mi jaką kupić mini wieżę w granicach ok. 1000 PLN.
Oczekuję od niej aby jakość dźwięku była jak najlepsza (w granicach rozsądku w tej cenie :), RDS, pełna obsługa z pilota, mile widziana obsługa CD-Textu i mp3 (jeśli w ogóle takie są w tej cenie 8O ).

Jest tego towaru tyle i w każdym sklepie sprzedawca mówi że jego towar jest najlepszy a ja biedny nie znam się i nie mogę się na nic zdecydować?

Z góry wielkie dzięki za wasze rady i propozycje...
Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Szczecin

Post#2 11 Wrz 2002 19:27   

Re: Jaką kupić mini wieżę...

No tak. Zakup jakiegokolwiek sprzętu wiąże się z wydatkiem zaoszczedzonych pieniązków. Po pierwsze i najważniejsze. Niezależnie jaki sprzęt kupujesz, zwróć uwagę aby nie był "made in taiwan (or something like that)" w tym celu omijaj hipermarkety szerokim łukiem. Z ofertą producenta najlepiej zapoznać się z publikowanych przez niego katalogów, lub stron www. Z gotową listą preferowanych modeli udaj się do sklepów i porównaj ceny. Sklepy z rodzaju EuroRtvAgd, czy inne nie będące salonem firmowym mają najkorzystniejsze ceny. Proponuję wybierać wśród takich marek jak Phillips, Aiwa, Sony, lub Technics. Pamiętaj, że czasem warto wydać 50plnów więcej i mieć np. rok dłuższą gwarancję. :wink:
Powrót do góry

kivak
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 11 Wrz 2002 20:14   

Niestety na stronach www można zobaczyć, co najwyżej małe zdjęcie i podstawowe parametry. Nie da się posłuchać jak brzmi a i tak mieszkam w małym miasteczku i na półkach jest niewielki wybór i co za tym idzie muszę wiedzieć, co mnie interesuje i wtedy to sprowadzą :(
Wymieniłeś kilka firm, ale nie ma w śród nich firmy Panasonic i JVC, czy dlatego że ich nie polecasz czy tylko zapomniałeś?
Powrót do góry

Mriusz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#4 11 Wrz 2002 22:10   

Co do firmy PHILIPS to mam swoje własne zdanie: robią świetne żarówki i sprzęt AGD. Sprzętu RTV raczej bym niekupował... Myśl techniczna dobra - gorzej z realizacją! Jeżeli już wieża "wszystko w jednym" (a fuj!), to może PANASONIC, KENWOOD, PIONEER. A jak jest trochę więcej kasy do wydania, to można poszukać czegoś w ofercie firm: Marantz, Onkyo, Denon, Yamaha, ewentualnie jak z kasą można się specjalnie nie liczyć, to można śmiało polecić: Harman Kardon, a nawet Bang&Oloufsen. Ależ się rozmarzyłem... :oops:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Wrz 2002 22:10   

Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 12 Wrz 2002 15:13   

Mriusz napisał:
A jak jest trochę więcej kasy do wydania, to można poszukać czegoś w ofercie firm: Marantz, Onkyo, Denon, Yamaha, ewentualnie jak z kasą można się specjalnie nie liczyć, to można śmiało polecić: Harman Kardon, a nawet Bang&Oloufsen. Ależ się rozmarzyłem... :oops:

Kivak wyraxnie napisał 1000 zł
Co do Panasonic i JVC, się nie wypowiadam, bo z wyrobami Panasonica mam tyle wspólnego co nieśmiertelny magnetowid NV-J35 HQ (since 1989), oraz walkman (2000) , który nie był nieśmiertelny, może felerny egzemplarz, a może firma schodzi na psy. Telewizor JVC posiada moja matka, ale nie będę się na jego temat wypowiadał, bo jak mówiłem wcześniej, a matka wie lepiej i kupiła TV w hipermarkecie, a tam sprzęt jest made in taiwan (etc...)
Jeżeli masz problemy ze zdobyciem odpowiednich danych, zostaje telefon i autoryzowane przedstawicilstwa. Wysyłają katalogi pocztą. :wink:

Powrót do góry

Tremolo
Moderator na urlopie...
Moderator na urlopie...

Miasto: Chorzów

Post#6 12 Wrz 2002 20:03   

ja bym tam poszukał jakiegos dobrego wzmacniacza dobrego odtwarzacza i dobrego magnetofonu - bo jakość ostatni produkowanych wież ze wszystkim odbiega od norm i to jest twierdzenie któregoś z tutejszych forumowiczów że Polska jest areną na której się sprzedaje to czego gdzie indziej sprzedać się nie da bo nadaje się tylko na złom
Powrót do góry

pawelk_13
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 12 Wrz 2002 20:34   

Yamaha Piano Craft

proszę wstrzymaj sie i nie kupuj byle czego, kup Yamahe i bedziesz BARDZO zadowolony. Wiem cena to ok 2300 do 2500 w zależności od modelu ale warto dołożyć . NAPRAWDE
jeszcze tylko kiedyś zmienisz kabelki połączeniowe i 7-me niebo, za te pieniądze nic lepszego nie znajdziesz, no może promocje ONKYO z głośnikami można kupić starszy model za ok 1600, ale tylko w sklepach specjalistycznych
Pozadrawiam i pomyśl zanim wydasz pieniądze :D :D :D
Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 12 Wrz 2002 23:33   

Tak jak pisze tremolo. Ma rację, że sprzęt dostępny w Polsce do dziada się nadaje. Ma także rację, że "kombajny" są również dziadoskie. Obecnie używam Diory DSS, z końca lat '70 - początku '80. Oczywiście ta technologia wyszła już z użycia, ale za lekko uszkodzony sprzęt zapłaciłem w komisie 400 zł, a w tym: Wzm DSS 442, Dwa decki: MDS 442 i 446 (lekko uszkodzone) , korektor i tuner z "pamięcią" 7 stacji (przestrojony na CCIR), a jeszcze CD Fonica 001. Kolumny 100W/8 Tonsila z tego samego komisu za 200 zł komplet. Jeśli potrzebujesz RDS, możesz kupić używany tuner zachodniej, lub dalekowschodniej firmy. Zaś jeżeli zależy Ci na nowoczesnym kombajnie za niewielkie pieniądze, odwiedź lombardy. Pękają w szwach od takich cudów techniki audio. :wink:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2002 23:33   

Powrót do góry

leszczu
Spec od TV
Spec od TV

Miasto: Polska

Post#9 13 Wrz 2002 11:43   

hej
ja tam też podzielam zdanie koklegów ...ni ma to jak każdy klocek z osobna.....za 1000zł może trafić się cosikk fajowego już....lombardy komisy....
PS. ale uważaj na gigantyczne moce :arrow: rzędu 1000W w sprzęcie z hipermaketu :wink: mozę rozzsadzić chałupę
pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2002 11:43   

Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 13 Wrz 2002 14:01   

Prawda Lesio. 1000W, 2000W, 5000W, taaaaaaak, teraz to dopiero mocą szastają. Licznik KWh lata jak oszalały!!! Spotkałem się już z przenośnym.... tfuu... "portable CD-radio-casette playerem", gdzie z racji swej portabloności miał możliwość zasilania bateryjnego, a na maskownicy głośniczków ogromna czerwona nalepa... 750W. Załóżmy, że portablek zasilany jest z 9V (6 baterii R-20), to każda bateria musiałaby wydać z siebie 13,9A prądu!!! Gdzie ja znajdę baterie, które uciągną ten sprzęt przez godzinę chociaż? W Czarnobylu? Ale kto dziś wnika w szczegóły? Ważne że 750W, to głośno i mocno.

Pozdrowienia Pioter III Prądożerny :wink:
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Biała Podlaska

Post#11 13 Wrz 2002 14:26   

Sam "posiadam na wyposażeniu" DIORA xxx i nie narzekam,owszem mocno przestarzały-ale serwisowalny w przyzwoitych cenach.Dźwięk jest "normalny"...A z tymi 1000W to się "trochę czepiacie" im tylko przecinek "omsknął się" conajmniej o trzy miejsca w prawo...:))).Z racji serwisy który prowadzę - centralny wschód- przychodzi razu pewnego jakaś ruska z "rebionkiem" (dzieckiem) i wykłada mi na stół takie cacko (750W)i mówi abym to zrobił żeby to miało takie parametry,bo kupiła w hipermarkecie,pojechała do domu a to gra cicho...Ja jej na to,że jeszcze elektrowni Kozienice to kupić i przewieżć na razie nie może.Bardzo się zdziwiła,bo w tym markecie powiedzieli,że takie parametry to twn sprzęt ma - tak ale że "chwilowe" to już nie dodali...!.Omijaj z daleka wszelkiej narodowości i maści hiper...mega... i ...
Powrót do góry

chrupkus
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wegrow

Post#12 13 Wrz 2002 16:26   

tez bym proponowal jakis segment.zauwazylem ze kombajny z roku na rok sa coraz bardziej badziewne.moze maly przykladzik.kumpel ma jvc jakies 10 latek i taki mechanizm magnetofonu mial 2 silniki na mechanizm(oczywiscie wieza "dwu kieszeniowa").pare dni temu mialem okazje naprawiac wieze jvc polroczna z wlasciwie zdewastownym mechanizmem magnetofonu(u kumpla chodzi bez zarzutu). na dwie kieszenie byl tylko jeden silnik(!!!!!) kola zamachowe z plastiku(!!!!)(10 lat temu to one troche wazyly...) i wogole caly mechanizm byl wykonany z plastiku..... i to sie nie tyczy tylko jvc....

ps. ale klawiatura byla obracana... znaczy sie chowala po wylaczeniu zasilania....przynajmniej narazie.....
Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 13 Wrz 2002 17:04   

Z kombajnami jest jak.......... z kombajnami, to wiadomo. Oczywiście, procesory dźwięku, pilocik, minimum 3płytowa zmieniarka, auto reverse, RDS, duża moc, kolumny w zestawie, dość niska cena itp.
Multiurządzenie. Chrupkus pisze, że segmenciak i już. Nie tylko kombajny schodzą na psy. Dzisiaj wszystko dąży do optymalizacji ceny, przy zwiększeniu wydajności. Jeśli chodzi o niezawodność nowego segmentu tysiąc złotych, to na pudełko z instrukcją. Ewentualnie korektor graficzny, bo jest najtańszy. Plastik króluje, bo jest tani i łatwy w obróbce, nie ma się co dziwić. Nie kupisz dobrego sprzętu za małe pieniądze. Nawet wieżyczka przodujących marek rozleci się w pył po okresie gwarancyjnym. Nie namawiam oczywiście nikogo, ale komisy są alternatywą, dla ludzi lubiących dobry dźwięk, ale nie lubiących wydawać na to dużo kasiorki.

Pozdrawiam,
Pioter Szalenie Oszczędny
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 13 Wrz 2002 21:02   

Ostatnio też "robiłem" SONY FHB 1xx (coś koło 15 lat) - jednosegmentowa mechanizmy jak stal zużycia zero tylko konserwacja i wymiana głowicy!.I miałem też SONY jednosegmentówkę ok 2-3 letnią..Dobrze,że przy kliencie ją "rozebrałem" (chciał znać koszt naprawy) bo inaczej sam by nie uwierzył jakie to badziewie.Oczywiście koszt naprawy przekroczyłby cenę nowej...
Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 13 Wrz 2002 23:21   

Jak już mowa o trwałości, to moja siostra do dzisiaj korzysta z SONY CFS-710L, z dołączonym discmanem również SONY. Kiedy mój ojciec to kupował coś 12 lat temu nie były jeszcze modne kolorowe nalepki z "omskniętym" przecinkiem (jak to dziś, szczególnie w portablach, normalne), a z plastiku robiono jedynie obudowy. Do tej pory magnet mojej siostry miałem na biurku tylko raz, w celu wymiany pasków napędowych (prędzej czy później i tak sparcieją) i gniazda słuchawek (ktoś na imprezie wepchnął weń pilnik do paznokci). Prawda jest taka, że sprzęt made in Japan, nie Malaysia. Zimne luty oczywiście zdażały się i będą się zdażać, byle nie częciej, ale widziałem większe uchybienia w dużo nowszym sprzęcie. Nie wiem ile razy i czy wogóle była kiedykolwiek srwisowana moja przeszło 20-letnia DIORA, ale jestem niemal całkowicie przekonany, że pociągnie znacznie dłużej niż zakupiona w zeszłym roku jednolicie obudowana Aiwa mojej dziewczyny.

Pozdrawiam,
Pioter zdecydowanie wstecz patrzący :wink:
Powrót do góry

Osiem88
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bytom

Post#16 14 Wrz 2002 00:16   

Jeżeli mowa o Sony to było dobre ale kiedyś,teraz robią według mnie chłam i tyle.Technicsa też bym odradzał,za niskie parametry jak na swoją cenę z tymi swoimi klockami Technics powinien kosztować tyle co wieża jakiegoś tam Firsta czy Watsona.Za dobre marki uważam firmy które już poprzednicy wymieniali: Marantz, Onkyo, Denon, Yamaha, Harman Kardon.Ale za 1000PLN poszukał bym na giełdzie używanych klocków na początek wystarczy CD i Amplituner+dwie kolumienki.
Powrót do góry

chrupkus
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: wegrow

Post#17 14 Wrz 2002 09:27   

tak sie zapisalem o nowym zintegrowanym badziewiu ze zapomnialem napisac ze za takie pieniadze po segment nalezy pojsc do komisu.nie mialem na mysli czegos nowego bo jak napisal pioter tez schodzi na psy przynajmniej te tansze.sam mam kilkanstoletni wzmacniacz i niewiele mlodszy kompakt i wcale nie mam zamiaru tego wymieniac.
Powrót do góry

kivak
Poziom 4
Poziom 4

Post#18 Post autora tematu 14 Wrz 2002 18:22   

Witam ponownie i dzięki za rady i spostrzeżenia. Niestety liczyłem na bardziej konkretne propozycje i niestety musiałem zdać się na sprzedawcę. Wyraźnie napisałem, że interesuje mnie sprzęt w cenie ok. 1000 PLN nie, dlatego że nie stać mnie na lepszy, ale dlatego że po prostu szkoda by mi było wydać więcej pieniędzy na coś, co ma od czasu do czasu tylko pograć w miarę ładnie. Nie jestem, audiofilem (choć pewnie wieże segmentowe typu Technics itp. tak, jak co niektórzy proponowali to dla nich też wielka kaszana) a co do Diory to właśnie niedawno się cudem jej pozbyłem, z czego bardzo jestem zadowolony.

Dla tych, którzy proponują stare wieże segmentowe (nie wspomnę, że należy również kupić zestawy głośnikowe do nich), proponuję udać się do jakiegoś sklepu i poprosić sprzedawcę o demonstrację mini wieży za 1000PLN "made in Taiwan" typu "Aiwa R-81" lub "Sony RB–40" z dodatkowym subbuferem. Ja wybrałem Aiwę!!!

Moje pytanie brzmi, czego chcieć więcej skoro nie jest się audiofilem, a ci z was, którzy słuchają muzyki na Technicsach, Diorach itd. na pewno nimi nie są? Jedyne, do czego można się przyczepić to, że w/w Aiwa nie obsługuje CD-Textu i mp3 no, ale czego można się więcej spodziewać za 1110 PLN (tyle udało mi się wytargować u sprzedawcy :sm15: )?

Jeszcze raz dzięki za wasze rady i opinię.
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#19 14 Wrz 2002 18:41   

kivak napisał:
..... Niestety liczyłem na bardziej konkretne propozycje i niestety musiałem zdać się na sprzedawcę. Wyraźnie napisałem, że interesuje mnie sprzęt w cenie ok. 1000 PLN

Każdy z nas odpowiedział co sam zrobiłby na Twoim miejscu.Wymagania "puściłeś" wysokie (w tej cenie) i kaźdy coś powiedział,ja powiedziałem co miałem na serwisie i swoje oceny.To przecież nie było pytanie z Twojej strony "czy mam kupić niebieską czy czerwoną".Więc dostałe takie sugestie jakie miał każdy z nas.
Powrót do góry

kivak
Poziom 4
Poziom 4

Post#20 Post autora tematu 14 Wrz 2002 18:49   

No przecież ja nie mam do nikogo pretensji?

Wymagań wysokich nie postawiłem, chciałem, aby grała jak najlepiej. Różnice w jakości dźwięku w tej cenie są ogromne, co sam miałem okazję sprawdzić w kilku sklepach...
Powrót do góry

DWAserwis
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: wrocław

Post#21 14 Wrz 2002 19:55   

Co do starej diory to popieram, klocki osobno też, co do kombajnów to tylko takie co mają gwarancje ponad 3 lata (bo większość roku niewytrzymuje) i w sklepie lub markecie co niezniknie wciągu 3 lat, wewnątrz 90% wieżyczek jest taka sama(w cenie do 1000zł), a grają też tak samo, wszystko zależy od akustyki sklepu, ustawienia kolumn itp. ta sama wieżyczka w różnych sklepach gra różnie, a w kwocie twojej to pomyśl nad sprzętem firm niższej klasy - wtedy masz niezłą jakość i niepłacisz za firmę, np LG, Aiwa, itp.. byle długa i pewna gwarancja - producent by niedał tak długiej gdyby to było badziejstwo, a opinie sprzedawców to są zależne od stany magazynu i co mu szef karze sprzedawać
Powrót do góry

Waldekk111
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żyrardów

Post#22 14 Wrz 2002 20:16   

i jak jestes?
Powrót do góry

pawelk_13
Poziom 7
Poziom 7

Post#23 14 Wrz 2002 21:35   

zrobiłeœ coœ chciał i po co zawracasz gitarę skoro i tak wiedziałęœ co kupisz! jak napisał ktoœ wyżej nie napisałeœ czy model A czy B, ja zaproponowałem Yamahe słyszałem jš gra, tak że cała konkurencja do pięt jej nie dorasta, ale trzeba było dołożyć w twoim przypadku 2xtyle, pamiętaj że wieży nie kupuje się na rok tylko na dłużej, i co za dwa lata stwierdzisz że jednak nie to? i znowu pytanie na foru co do 1200zł. nie myœli się chwilš ale znacznie dalej. jeżeli lubisz muzykę to straciłeœ, Aiwa gra poprostu koszmarnie wiem bo mam duże doœwiadczeniew z tym segmentem, ale ty wybierasz i płacizs :)
Powrót do góry

kivak
Poziom 4
Poziom 4

Post#24 Post autora tematu 14 Wrz 2002 21:47   

pawelk_13 napisał:
Aiwa gra poprostu koszmarnie wiem bo mam duże doœwiadczeniew z tym segmentem, ale ty wybierasz i płacizs :)

Nie wiem jak to zrobiłeś, masz chyba jakieś siły nad przrodzone? Ten model jest od niedawna w sprzedaży a ty masz duże doświadczenie? Może pracujesz w Aiwie i mieszkasz na Tajwanie? Najwyraźniej nie przeczytałeś uważnie mojego postu?

P.S. Proponuję zakończenie tematu i jeszcze raz dzieki za pomoc...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2002 21:47   

Powrót do góry

Mirek71
Poziom 18
Poziom 18

Post#25 16 Wrz 2002 22:17   

Panowie - dajcie spokoj kupil na co bylo go stac i juz, najwazniejsze ,ze dzwiek jemu odpowiada, a ze laser mu padnie po 2 latach - to juz szczegol...
Ja mam mojego Technicsa juz 6 lat - SL-PG 770 i chodzi jak nowy( czyta wszystko bez roznicy),ale za niego dalem wtedy 1450 i nie podniecajcie sie Onkyo,Denonem czy tez Marantzem - dopiero te z wysokiej pólki sa bardzo dobre - reszta ma w srodku to samo -wierzcie mi...
Powrót do góry

Tygrys
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Irlandia

Post#26 17 Wrz 2002 09:03   

Ostatnio widziałem fają jvc za 850 zł bas i dzwięk spox
Powrót do góry

leszczu
Spec od TV
Spec od TV

Miasto: Polska

Post#27 17 Wrz 2002 14:41   

heja
Panowie ja uważam, że GENERALNIE to jest rzecz gustu..... :wink: .......
Powrót do góry

raker
Poziom 16
Poziom 16

Post#28 17 Wrz 2002 14:47   

Stary zainwestuj w Polską produkcję, proponuje Diorę serii 500/700 fakt nie posiada cd-textu ani mp3, ale nie wiem czy do 1000zł kupisz taką miniwieżę. Moja 502 gra i gra i gra... i tak już 12 lat bez awarii.
ps. nie mam zaufania do sprzętu made in Tajwan. (ale to taka moja drobna uwaga)

jeżeli chcesz mam gdzieś zdjęcia Diory 504 i wzmacniacza 704 (coś pięknego), nie poznasz że to polski sprzęt, a gra jak trzeba.
Powrót do góry

pioter
Poziom 15
Poziom 15

Post#29 17 Wrz 2002 16:51   

leszcz napisał:
heja
Panowie ja uważam, że GENERALNIE to jest rzecz gustu..... :wink: .......

Pewnie że to rzecz gustu!! Jak piwo, samochód, czy kobieta. Kolega Kivak, który nadał temat, prosił o poradę i liczył na to że ktoś utwierdzi go w przekonaniu, że dobrym pomysłem jest zakup miniwierzy za 1000 plnów. To tak jakby liczył na to, że ktoś mu powie że dobrym pomysłem jest zakup 25 letniego samochodu z automatyczną skrzynią biegów, czy picie piwa z kartonika. Mimo poważnych zastrzerzeń ze strony wszystkich wypowiadających się zakupił jakąś aiwę. Zbagatelizował wszystkie porady i już. Wprawdzie, to istotnie jego sprawa co kupuje za swoje pieniądze. Ja i prawdopodobnie pozostali koledzy doradzaliśmy zakup rozsądny, a nie gustowny. Zależy jeszcze po co komu jaki sprzęt. Dla niektórych potrzeba ogranicza się do walkmana i discmana podłączonego do AMATORA #3 przestrojonego na CCIR. Więc jeśli kogoś stać na zakup "gustownego" sprzętu co dwa lata za 1000 złociszy, to jego prywatna sprawa.

Pozdrawiam,
Pioter
Powrót do góry

DWAserwis
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: wrocław

Post#30 17 Wrz 2002 19:58   

Panowie - Temat zamknięty - klient kupił i jest zadowolony !!!
A jakby co to ktoś z nas będzie miał po gwarancji zarobek :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> Jaką kupić mini wieżę...
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny