Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taki sobie subwoofer

Czester2005 29 Paź 2007 17:42 2955 14
  • Witam,
    chciałem zaprezentować moje diy, sub powstał z nudów bez konkretnego zastosowania.
    Głośnik to gdn 32-15-8 wsadzony do obudowy zamkniętej ok 55l, wytłumionej gąbką (taką z 10cm grubości).
    Narazie podłączałem go jedynie do hpb-602 w samochodzie, Niestety obudowa jest dość duża i niewsadze go do bagażnika więc do odsłuchu stał na tylniej kanapie. Powiem szczerze że grał całkeim przyjemnie i miękko. W domu jeszcze go nie testowałem bo nie mam czym go napędzić.
    Konstrukcja nie jest jakaś wyrafinowana ale myśle że ładnie wyszedł.

Oto pare fotek:

Fajne!
  • #2 29 Paź 2007 17:47
    fuutro
    Poziom 43  

Pomyśl jeszcze o jakiejś osłonie na glośnik. Przyda się a i może wygląd trochę poprawić. Spróbuj jeszcze jak gra w domu. Ja tam do niego nic nie mam, ważne, żeby tobie się podobał.

• #3 29 Paź 2007 18:21
    izbic
    Poziom 28  

Witam!
    Ładna starannie wykończona obudowa, znany przetwornik wszystko jak najbardziej poprawnie. Nie myślałeś, aby zrobić BR skoro to do auta? Zyskałbyś na efektywności...nie znam sie tak dobrze na CarAudio ale po mojemu az takiej szybkości nie potrzeba do auta...Pozdrawiam i gratuluję.

• #4 29 Paź 2007 18:35
    Łukasz.
    Poziom 12  

Ładne i zgrabne. Żeby była okleina a nie kocyk to w sam raz do domku.

• #5 29 Paź 2007 20:23
    Eliminator
    Poziom 24  

Daje rade ale wolałbym go w br. Do domu też da rade tylkp pomyśl o wzmaku osobnytm do niego by był aktywny.

• #6 29 Paź 2007 20:45
    Czester2005
    Poziom 13  

Sub nie jest do auta, ale jedynie w aucie miałem sensowny napęd do niego, by go przetestować. Zastanawiam się czy nie dorobić BR, chociaż głośnik nie jest do tego to na elce są pochlebne opinie o tym głośniku w obudowie br, ale to jeszcze musze przemysleć.
    Sub jest w kocyku ponieważ skrzynia była troche nie równa (stara zapomniana konstrukcja) i nie nadawała by się pod fornir czy okleine, ale po przeszlifowaniu kocyk nadawał się idealnie, wszystko wyszło równo i ładnie.
    Projekt powstał z nudów więc jeszcze właściwie szukam dla niego zastosowania, odpowiadał by mi do auta (teraz w bagażniku mam stx ap, ten sub gra inaczej i wcale nie gorzej) ale ni ja nie wejdzie do bagażnika :)

• #7 29 Paź 2007 22:05
    djdinitro
    Poziom 25  

W sumie niemam do czego sie przyczepic...moze kolor okleiny jakis taki niebieski wyglada to moze jak zabawka z supermarketu.Ale tak głosnik bardziej niz poprawny i dobry wykonanie Ok moze jeszcze jakies narozniki i filtr pasywny?

• #8 29 Paź 2007 23:55
    Czester2005
    Poziom 13  

a mi niebieski sie podoba, kocyk został po poprzedniej konstrukcji na AP do auta które jest niebieskie :) Jak filtr to wolał bym aktywny , ale takiego nie potrzebuje bo ustawiam sobie soundblastera i mam to samo.
    Wydaje mi sie że narożniki tylko pogorszą wygląd, pozatym nie inwestuje już w niego bo chyba wiem do czego mi będzie służył, jako stolik na sprzet :)

A to ten na AP:

• #9 30 Paź 2007 01:04
    mskojon
    Poziom 31  

Fajne dzieło, fajną szmatą obite. Podoba mi się :)

• #10 30 Paź 2007 07:03
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Fajne głośniki. Starannie wykonane.
    Narożniki faktycznie - pogorszyły by wygląd. Więcej takich konstrukcji ;)
    pozdro

• #11 30 Paź 2007 10:06
    djdinitro
    Poziom 25  

Małe czarne gładkie metalowe narozniki nic by nie zmieniły,nawet moze to nabrało by rasowego wyglądu.No ale to moje zdanie i tak jest superowo.He fajna opcja jako stolik dla sprzetu-ale CD nie stawiaj na tym i nie zacznij grac bo płyta bedzie przeskakiwała :-)

• #12 05 Lis 2007 19:24
    Czester2005
    Poziom 13  

Dziękuje wszystkim za pozytywne opinie. Postanowiłem że suby pójdą do żyda, żeby mieć kase na jakiś nowy konkretniejszy projekt

• #13 06 Lis 2007 01:28
    FreQ
    Poziom 14  

Fajniutki duzo pracy włozyłes w niego jaki koszt całkowity ?

• #14 06 Lis 2007 21:44
    Czester2005
    Poziom 13  

120- 150zł

• #15 12 Lis 2007 15:47
    Jerry35
    Poziom 14  

Dobra robota ciekawy tylko jestem jak gra hehe:) ale napewno dobrze powodzenia w dalszych konstrukcjach

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME