Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pompa do pieca Ariston Genus

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Pompa do pieca Ariston Genus
Autor
Wiadomość
A_Adrian
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#1 Post autora tematu 29 Paź 2007 20:22   

Pompa do pieca Ariston Genus

Witam prosze o pomoc gdzie moge kupic pompe do pieca ariston moze znacie jakis sklep gdzie dostane taka pompe
Kod:
http://img218.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0020oe6.jpg

THERMO WATT
typ TAD5215
230V
Hz50
6bar
TF 95*C
TA 60*C

Dziekuje za pomoc
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Splawie

Post#2 30 Paź 2007 13:44pomocny post - solucja   

Re: Pompa do pieca Ariston Genus

w sklepach specjalizujacych sie w armaturze grzewaceaj nap "pompax " , "juwent" .jak zalaltwie ardes to przesle troche sie na tym znam . powinna byc to pompa bez dlawicowa musisz mi na pisac czy ma ona regulacje obrotow 'n' i ulu stopnowa jest jaka jes moc tej pompy srednice krucćcow wlotowych i wylotowych , (tj rur wej i wyjsc) , max wydajnosc i sprawnosc nominala .

parametry ktore podales to
nappieci jednofazowe 230V czest. pradu
cisnienie robocze max . 6 bar to jest 6 x 10^5 Pa
temperatura wody zasilajcej (ogrzanej )
temp wody na powrocie

Dodano po 3 [minuty]:

podam ci adres . wstawi wykresy i podam przzyklad jak pompe zastosowac ,jesli nie znajdziesz orginalnej o podobnych parametrach
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 05 Lis 2007 16:41   

momc pompy powinna byc w granicach 150 W nieem jak duza jes instalacja i jakie so w niej opory przeplywu musalbys mi pokazac rysunek ideowy . podaj adres producenta mozesz tam zajrzec http://kotly.com/product_info.php?products_id=310

Dodano po 1 [minuty]:

http://neso.com.pl/porady_1.htm

Dodano po 42 [sekundy]:

http://www.pomp.pl/

Dodano po 41 [sekundy]:

mam nadzieje ze pomogle choc troche :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2007 16:41   

Powrót do góry

Adam-T
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Szczecinek

Post#4 06 Lis 2007 18:59   

A_Adrian napisał:
Witam prosze o pomoc gdzie moge kupic pompe do pieca ariston ....

A co z tą się stało?

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry

Janusz Adamek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: KATOWICE

Post#5 07 Lis 2007 01:38   

Jak nie znalazłeś jeszcze tej pompy to polecam serwis firmowy skontaktuj się to ci taką sprzedam
Powrót do góry

aawol
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: kraków

Post#6 07 Lis 2007 10:25   

pompa powinna mieć średnicę 1/2'' ( w symbolu ...15) i moc ok 60 wat ( w symbolu 52....) o ile pamiętam długość korpusu 130 mm, To ważne bo standard to 180mm.
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 08 Lis 2007 16:43   

drodzy koledzy zeby dobrac pompe to niewystarczy znac jej mocy lecz takze wysokosc maxymalna podnoszenia(jego wyrazem jest cisnienie robocz czynnika na wyjscu pompy) ,opory przeplywu instalacji temp. popowanego czynnika termodynamicznego jakim jest tu woda , wazna jest tez srednica kroccow wlotowego i wylotowego,
straty jakie mamy w instalacji. co niejest sprawa taka prosta jak sie wydaje , jsli sie projektuje ogrzewanie centralne o ukladzie pompowym to nalezy pamietac o mechanice płynu i termodynamice , brak podstaw wiedzy z tych przedmiotow wyklucza poprawne dobranie pompy do instalacji grzewczej

Dodano po 9 [minuty]:

nalegam na zastosowanie pompy bezdlawicowej , o regulowanych obrrotach pracy przesle tobie na forum konktetny przykład z katalogu po zapoznaniu sie znim przejdziemy do wyboru pompy .prosze o szcegółowe info dotyczace pieca jego mocy i ilosci ogzewanej wody ; a tak wogole to uklad z wyloczona z eksploatacji pompa tez grzeja tylko jest to uk ład zblizonuy do grawitacyjnego ogrzewania ,Ttak samo jest w przypadku gdy pompa nie pracuje w obiegu a caly czas napewno nie pracyje jej zalaczenie jest podyktowane przez sterownik ktory reaguje na zmint temp .wody w instalaci badz jest uruchamiana w trybie czasowym . .kazda pompa ma opis techniczny , w przypadku zmiany srednicy wlotu i wylotu mozna zastosowasc odpowiedni zlaczki powoduje to nieco wieksze straty przeplywu ale pozwala na zmiane srednic i dopasowanie do rur w ukladzie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2007 16:43   

Powrót do góry

marcinsz08
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 09 Lis 2007 09:27   

Witam
polecam przejrzenie strony
http://www.systemgaz.republika.pl/e-sklep-abcdef1.htm
ja u nich zamawiałem części do beretty nawiasem mówiąc wyniosło mnie to o połowę taniej niż przez serwis beretty, wystarczy znaleźć swój model kotła przejrzeć listę części i po numerze zamówić , zazwyczaj podane są od razu ceny z tym że przeliczone sąpo kursie euro więc trzeba się dopytać jaka będzie dokładna cena
pozdrawiam
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 12 Lis 2007 11:24   

mam stronke z ofertami firmy ariston o te Tobie chodzilo prawda? :)

http://www.aristonheating.pl/
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 09 Lut 2008 18:33   

zalecam pomke Rp 25 Wilo
Powrót do góry

dziubek102
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: ,,o(O;o)o,,

Post#11 12 Lut 2008 02:21   

autor tego postu zapomniał dodac iz korpus tej pompu musi miec odpowietrznik osobiscie polecam serwis np ariston lub imergas (taka sama jest w kotłach avio, polecam) :D
pompy termowat po kilku latach strasznie klekocza przeciekaja do puszki elektrycznej leja przez srube itp poprostu teraz gdzies przypada kres pompy z ostatnich wypustów genusa
Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 14 Lut 2008 19:28   

taka awaria pompy jest natural zwalasza jesli pompajest eksploatowana latami klekot moze bych efektem kawitacji pompy . rozszzelnianie po wytarci oringow jest normale nic nie jest wieczne , rzywotnos pomy wize sie sie z tym jak jest zainstalowana i jak czesto i pod jakim obcizeniem pracuje .
Powrót do góry

systemgaz
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa / Nidda DE

Post#13 08 Lut 2009 23:30   

Tak, czy siak...jak pada nazwa thermowatt, to juz jesteśmy w domu :) . Jak wiele innych fabryk. fabryka Thermowatt znajduje sie w Chinach. Mozna kupic silniki do pomp tak samo jak pompy. Ceny proponowane przez oficjalnych przedstawicieli Wilo i Grundfos w Polsce sa oderwane od rzeczywistosci, europejskiej rzeczywistosci. Chyba nie chcecie wiedzieć. Oryginalne silniki do pomp wilo i grundfos kosztuja ok. 10-20 euro za sztukę? Pompy całe ok. 30-40 euro. O czym wy gadacie, serwis...ten czy tamten ble, ble.... i jakies pierdoły? Wszyscy maja te same pompy, tylko naklejki sa inne..... i Vaillant też :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2009 23:30   

Powrót do góry

Raven999
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 19 Lut 2009 11:58   

kazd apompa wilo ma odpowietrznika, tka samo rezsat nik tni produke bez , bo groziłaim by szybka kawitacja (uszkodzeni maechnaiczna wirnika ) tka jest moja inżynierska opinia . a tego to sie uczyłem i tak jest na 100%
Powrót do góry

systemgaz
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa / Nidda DE

Post#15 19 Lut 2009 13:27   

Pompy kotłowe, bo o nich tu mowa, nie wyszystkie mają odpowietrznik. Z tego co pamietam firma Termet stosuje pompy kotłowe 130mm wys. złącza, bez odpowietrznika, możliwe, że kilku innych producentów urządzeń grzewczych też. Tak więc odpowietrznik w pompie kotłowej nie jest regułą. Ciekawą ofertę ma niemiecka firma Halm. Od jakiegoś czasu obecna w Polsce. Z powodzeniem stosowałam je jako odpowiedniki pomp kotłowych (130mm) Wilo i Grundfosa. Mozna przypuszczać, że w pewnych przypadkach płacimy za logo.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Pompa do pieca Ariston Genus
Strona 1 z 1