Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak połączyć kino domowe z telewizorem (dźwięk) ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> TV Początkujący -> Jak połączyć kino domowe z telewizorem (dźwięk) ?
Autor
Wiadomość
mario-159
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: warszawa

Post#1 Post autora tematu 30 Paź 2007 16:37   

Jak połączyć kino domowe z telewizorem (dźwięk) ?

Witam Wszystkich,
jestem tu nowy więc jeszcze mało sie orientuje , ale poszukuje odpowiedzi na pytanie jak połączyć kino domowe samsung ht tx35 z telewizorem lcd samsung le32s81b tak, żeby odbierać na głośnikach kina domowego głos z TV? Podobno potrzeba jakiś kabel? Czy należy coś zmieniać w ustawieniach telewizora? Będę wdzięczny za pomoc
pzdr

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

to moze chociaz napiszcie gdzie tego szukac?!

Dodano po 43 [sekundy]:

gdzie szukac???!!!
Powrót do góry

Mariusz Ch.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Szczecin

Post#2 30 Paź 2007 16:57   

Re: Połączenie kina z tv, proszę o pomoc!!!

Witam.

Kino domowe masz zapewne połączone z telewizorem kablem SCART (EURO). Wystarczy w opcjach kina wybrać "źródło dźwięku -> TV" i w głośnikach masz dźwięk stacji TV.

Pzdr.
Powrót do góry

angelus222
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 10 Sty 2008 14:11   

Re: Jak połączyć kino domowe z telewizorem (dźwięk) ?

Witam.
Ja posiadam taki sam zestaw kina samsung tylko że mam telewizor philips 32 lcd.
I też nie wiem jak podłączyć żeby dzwięk z tv leciał przez głośniki kina??
Nie wiem jak to zrobić. Kino mam podłączone z telewizorem kablem scart bo tak mi powiedzieli w sklepie że takim kablem trzeba podłączyć a i jak pytałam o dzwięk to mówili że wystarczą dwie czincze czerwona i biała. Jak to się robi?
Bardzo prosze o pomoc.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedz. :) :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2008 14:11   

Powrót do góry

Adam-T
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Szczecinek

Post#4 10 Sty 2008 16:45   

Tak jak kol wyżej napisał. Jeżeli masz już podłączone przez scart to dźwięk powinieneś już mieć, należy wybrać odpowiednie opcje w kinie domowym w czasie oglądania tv (nie potrzeba żadnych dodatkowych kabli).

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2008 16:45   

Powrót do góry

gen999
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 10 Sty 2008 17:13   

Teoretycznie dźwięk po kablu euro powinien iść w dwie strony. Jeżeli jednak tak nie jest to kabel jakiego potrzebujecie wygląda tak : http://www.lechpol.pl/img_tow/KPO2613-1,5.jpg
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2008 17:13   

Powrót do góry

angelus222
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 10 Sty 2008 20:47   

Hm.. no wlaśnie jest podłączone kino do tv przez ten kabel scart. I nie działa. Albo ja nie wiem jak to ustawić? ale jak przejrzałam wszystkie możliwe ustawienia w kinie i w telewizorze to nic takie tam nie było. :( A te biało czerwone czincze też mam tylko może zle to podłączyłam... nie wiem.. wiem że w kinie takie miejsca na czerwono biale czincze są przy wejsciu aux2 a w telewizorze są dwa miejsca zeby podłączyć te czince. Więc może jakos zle to podłączyłam? gdzie dokładnie to trzeba podłączyć?
z góry dzieki za odpowiedzi :)
Powrót do góry

Condor C1
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: bydgoszcz

Post#7 15 Sty 2008 15:06   

Musisz wyjscie Tv audio {out} polaczyc, jezeli takowe jest z wejsciem audio {in}w kinie domowym i musi grac.
Powrót do góry

angelus222
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 15 Sty 2008 15:22   

tak mam takie wejścia. I co jak to podłącze to będzie działało? ale to wtedy dźwięk będzie leciał sam z siebie czy to trzeba jakoś w ustawieniach ustawić?
Powrót do góry

CHACA
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Zgierz

Post#9 15 Sty 2008 15:47   

Jedna zasadnicza sprawa. Czy kabelek SCART jest kabelkiem tzw.pełnym, czyli musi mieć wykorzystane praktycznie wszystkie 21 pin. Proszę to sprawdzić. Jeżeli faktycznie tak jest, to niestety ale trzeba poczytać instrukcję obsługi kina domowego.Można podłączyć zestaw przez chinch. TV out do np:aux w kinie.
Powrót do góry

gen999
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 16 Sty 2008 11:08   

Jeżeli masz w tym kinie domowym wejście aux to połącz wyjście w telewizorze z wejściem aux w kinie i potem przełącz kino na źródło aux i musi grać. W telewizorze wyjście może być ściszane. Napisz model TV no i model kina domowego. W moim kinie Philipsa są do wyboru takie źródła jak tv (wtedy audio idzie po kablu scart) i aux (audio idzie po kablu chinch). Może napisz co wyświetla sie na wyświetlaczu Twojego kina jak wciskasz na pilocie przycisk SOURCE wtedy będzie wiadomo.
Powrót do góry

angelus222
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 16 Sty 2008 16:10   

Dzisiaj spróbowałam połączyć to za pomocą kabla HDMI. bo w instrukcji kina było że jak sie podłączy ten kabel to w ustawieniach sie pojawią właśnie takie ustawienia dźwięku żeby głos leciał przez głośniki kina. I ok kino przez to działa tylko jak przełączę telewizor na jakiś program to nadal nic. A mam podłączoną kablówkę do telewizora(aster city) Więc nie wiem czy to może przeszkadzać w tym? Nie wiem już sama co mam robić.

Proszę o pomoc.... :cry:
Powrót do góry

gen999
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 16 Sty 2008 16:21   

Moim zdaniem to powinno działać i bez HDMI. Zrób to co pisałem tzn sprawdź jakie masz źródła do wyboru w tym kinie i napisz jego model i producenta.
Powrót do góry

Damian R.
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kalisz

Post#13 16 Sty 2008 16:30   

a ile masz wyjść w telewizorze na euro ? bo jak 2 to w jedno wepnij kabel euro żeby 2 chinch'e wychodziły z dźwiękiem i po sprawie w sklepie kupisz taki przewód za około 5 zł przynajmniej ja mam tak podpięty telewizor pod wzmacniacz...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2008 16:30   

Powrót do góry

CHACA
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Zgierz

Post#14 16 Sty 2008 16:38   

Podaj model TV i kina. Możesz mieć też (czego nie wykluczam) uszkodzone gniazdo Euro.
Powrót do góry

angelus222
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 16 Sty 2008 17:40   

Telewizor to jest Philips 32 LCD. a kino Samsung HT-TX35

no mam dwa wejścia na euro (scart) w telewizorze.
mam dwa wejścia na biało-czerwone czincze jedno tak z boku i pod tym wejściem jest też wejście video. a drugie takie wejścia mam obok wejść HDMI i tam są jeszcze wejścia zielone niebieskie i chyba czerwone.
a w kinie mam też takie właśnie wejścia zielone niebieskie i chyba czerwone i one są pod nazwą compontent czy jakoś tak. jedno wejście na euro scart i mam jedno wejście na biało-czerwone czincze i to są wejścia AUX2. jedno wejście hdmi. video out. i to chyba na tyle.

a to jakby było uszkodzone gniazdo euro to tak by sie właśnie to objawiało??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> TV Początkujący -> Jak połączyć kino domowe z telewizorem (dźwięk) ?
Strona 1 z 1