Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kurs odpłatny jako elektryk z urzędu pracy!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kurs odpłatny jako elektryk z urzędu pracy!
Autor
Wiadomość
lanmaster
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 31 Paź 2007 00:19   

Kurs odpłatny jako elektryk z urzędu pracy!

Witam!
Zapisałem się w urzędzie pracy na kurs odpłatny jako elektryk w kwocie 360+95 co daje 455zł...
Bo na razie o tym kursie nic nie wiem dopiero mają domnie dzwonic i się umówić!

I teraz moje pytania:
-Co w skład kursu za tą kase wchodzi czy to juz jest kurs też z uprawnieniami SEP ''E' czy ''D''
-Czy to nie za drogo i ile taki kurs powinien trwać!

Co jeszcze powinienem wiedziec przed przystapieniem do kursu,z zawodu jestem monterelektronik...

pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2007 00:19   

Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 31 Paź 2007 07:19   

Re: Kurs odpłatny jako elektryk z urzędu pracy!

Marnowanie pieniedzy. Ja kiedys bylem zarejestrowany w PUP-ie to tez mnie wysylali na rozne kursy. Podsumuje to tak - szkoda czasu, te ich swistki są nic nie warte obecnie. Dziwie sie ze dales wyciagnac od siebie kase, wiekszosc kursow jest bezplatna, placisz wtedy gdy go nie ukonczysz, chyba ze cos sie zmienilo.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 31 Paź 2007 07:59   

A to ciekawe. Wpłacasz pieniądze nie wiadomo za co i po co a informacji oczekujesz z ulicy. Czy w sklepie także najpierw wpłacasz kasę a później oczekujesz jaki towar ci dostarczą? Pytaj a wręcz wymagaj od Urzędu Pracy. Tam muszą wiedzieć co wynika z takiego kursu. Chociaż zgadzam się, że główną zaletą tych kursów jest zatrudnienie dla szkolących.
Powrót do góry

lanmaster
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 31 Paź 2007 11:59   

Powiem tak że właśnie kończe w PUP mój pierwszy kurs jakim jest Magazynier wózki jezdniowe z obsługą komputera i za dokładnie 2tygodznie mam juz zakończyć te śmieszne chodzenie,bo od juz 1miesiąca od początku to chodze co dzień od pon-do piątku i dopiero od dzisiaj juz nie ide i dopiero 5tego ide znowu jazde i sprawdzian z magazynów już miałem teraz tylko oczekiwać papierków.

No i postanowiłem się zapisać sam poszedłem do kierowniczki PUP mówiąc czy też robią kursy elektryczne, powiedziała tak więc się zapisałem powiedziała mi jaka cena i i mam czekać aż mnie poinformują kiedy przyjść(cos mówiła że mamy zacząć około połowy listopada)
żadnej kasy jeszcze nie wpłacałem i w każdej chwili moge gdzie indziej iść na ten kurs a chciałbym go zrobić bo za darmo niestety juz nie moge w PUP iść bo robiłem już magazyniera.

I teraz iść na ten kurs unich odpłatnie tak czy nie czemu mówicie że niewarte są ich te papierki ile taki kurs dobry powinien kosztować np elektryk z uprawnieniami SEP ''E+D+pomiary, albo same''E''

Bo już jestem w kropce co mam robić a gdzie indziej nawet umnie
w mieścinie nie wiem gdzie takie kursy elektryków robia.........
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2007 11:59   

Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#5 31 Paź 2007 15:01   

lanmaster napisał:
....

I teraz iść na ten kurs unich odpłatnie tak czy nie czemu mówicie że niewarte są ich te papierki ile taki kurs dobry powinien kosztować np elektryk z uprawnieniami SEP ''E+D+pomiary, albo same''E''

Bo już jestem w kropce co mam robić a gdzie indziej nawet umnie
w mieścinie nie wiem gdzie takie kursy elektryków robia.........

Czlowieku, czy ty wiesz co piszesz??? Az taki mocny jestes???

http://www.sep.com.pl/
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sep&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
Powrót do góry

lanmaster
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 31 Paź 2007 15:03   

Jeśli nie wiem co pisze to mnie oświeć!
Powrót do góry

zweinstein
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gidle

Post#7 01 Lis 2007 00:48   

Ja mam zamiar po szkole zrobić uprawnienia do pracy pod napięciem do 1kV. Ale do końca nie wiem ile to kosztuje. Wiem, że ważne na 5 lat, potem trzeba przejść ponownie egzamin...
Powrót do góry

lanmaster
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 01 Lis 2007 18:21   

Ja też właśnie chce zrobić takie uprawnienia ale nie wiem dokładnie gdzie szukać usiebie i nie wiem dlaczego odradzano mi robienia w PUP dlaczego niewarte są te ich papierki może ktoś mi to wytłumaczyć!I co najlepiej mam do tych uprawnień zrobić co mnie zobowiązuje pod napięciem do 1kV czyli elektryk z SEP ''E'' czy cos jeszcze warto dorobic so tych uprawnień i czy będe musiał co 5lat zdawać egzamin czy na dożywotnio będe miał!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2007 18:21   

Powrót do góry

pitexer
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Różan

Post#9 01 Lis 2007 18:45   

Zgodnie z obowiązującym prawem egzaminy SEP są wydawane na 5 lat, czyli co 5 lat 3eba je powtarzać sam egzamin kosztuje coś w granicach 100zł. Jak będziesz miał możliwość to zrób sobie SEP E z pomiarami, ale z reguły na początek dają tylko same E bez pomiarów no i do 1 kV. Świadectwo te jest wymagane gdy starasz sie o prace jako elektromonter itp. I nie zgadzam się z opinią,że jest to nic nie warty świstek. Mając grupę SEP mamy pierwszeństwo w podjęciu pracy np. jako elektryk przed osobą, która posiada wykształcenie elektryczne,ale nie ma SEP-ów Grupa SEP E uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji sieci na stanowisku eksploatacji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kurs odpłatny jako elektryk z urzędu pracy!
Strona 1 z 1