Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 31 Paź 2007 22:32
    diam
    Poziom 9  

Witam
    Po przemyciu przepustnicy zaczęły się dziać dziwne rzeczy silnik ma obroty 1100 i po załączeniu zapłonu przepustnica sama się porusza mianowicie otwiera się trochę i wraca po naduszeniu pedału gazu nic już się nie porusz po wyłączeniu zapłomu porusza się przez jakiś czas i przestaje.
    po odpięciu przepływomierza silnik obniża na 920 obr. czy to ma coś wspólnego z spadkiem temperatury powietrza??
    komputer pokazuje tylko jeden błąd 515 ale ten temat już jest na forum

auto to sharan 97r 2.0 ADY sterownik simos

• #2 31 Paź 2007 22:33
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Adaptacja robiona?

• #3 01 Lis 2007 00:25
    cardiag
    Poziom 30  

jak zostawisz go na biegu jałowym kilka minut to powinien sie sam dobrze zaadoptować.

• #4 04 Lis 2007 10:02
    aaaalpejczyk
    Poziom 10  

Auto po wyczyczszeniu powinno chodzić około 20 min na wolnych.Autoadaptacja.Jesci nie pomaga odepnij baterie na godzinkę i jeszcze raz.Ja to robię Vasem.:D:D

• #5 06 Lis 2007 00:14
    diam
    Poziom 9  

adaptacja nierobiona i niebardzo wiem jak ją zrobić na vag żeby czegoś nie zwalić ?

jak zgaszę silnik i zostawie na zapłonie to przepustnica się nie rusza ale po ruszeniu gazem (pedałem) to zaczyna znów falować po wyłączeniu zapłonu przez kilka sekund się rusza i ustaje.

• #6 06 Lis 2007 08:57
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Jakieś błędy zapisane w sterowniku?
    Po objawach może wskazywać na uszkodzoną przepustnicę. Sprawdź stycznik biegu jałowego, czy działa poprawnie.

• #7 06 Lis 2007 22:32
    diam
    Poziom 9  

jedynym błędem to jest 515 efekt halla czasami sonda ale muszę dać dodatkową masę
    stycznik biegu jałowego to po zdjęciu pokrywki od przepustnicy spróbuje przemyć alkoholem do optyki i potencjometrów

• #8 07 Lis 2007 09:42
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Mycie stycznika nic ci nie da, bo on się po prostu odkształca i nie łączy wtedy kiedy powinien.

• #9 10 Lis 2007 23:10
    diam
    Poziom 9  

Jest wszystko ok
    Przemyłem izopropanolem i potencjometr prysnąłem "pr" i i ustawiłem blaszkę przepustnicy wszystko się ustabilizowało obrotu są 900 i przepustnica nie szaleje

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI I NA TYM KOŃCZĘ

• #10 15 Wrz 2009 18:32
    Maciejk84
    Poziom 1  

ja tez mam podobny problem ,moze ktoś wyjaśni co i jak .

• #11 01 Lis 2013 18:16
    Domijan
    Poziom 9  

Witam Wszystkich
    Mam problem po wymyciu przepustnicy w silniku ADY Sharan z 97r 2.0 z LPG.
    Problem objawia się tym, że silnik pracuje na 1100 obr/min przez jakąś chwilę po ruszeniu gazem zaczyna falować 1100 - 1300 obr/min. Próbowałem przeprowadzić adaptacje za pomocą VAGA, silnik od przepustnicy zaczął się rusza ale nie może ustawić wolnych obrotów. W tym celu zdemontowałem osłonę przepustnicy przemyłem ścieżki z węgla gdzie są potencjometry. Jednak to nic nie pomogło. Proszę o wyjaśnienie o , które blaszki chodzi z tym przyginaniem, może to pomoże. Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty