Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zużycie energi elektrycznej w gosp domowym na dobę

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> zużycie energi elektrycznej w gosp domowym na dobę
Autor
Wiadomość
szunaj1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: leszno

Post#1 Post autora tematu 01 Lis 2007 12:11   

zużycie energi elektrycznej w gosp domowym na dobę

Proszę podzielić sie waszym zużyciem energii elektrycznej w waszych gospodarstwach domowych średnio na dobę.Ja posiadam trzy pokojowe mieszkanie zamieszkiwane przez trzy osoby.Średnio na dobę zużywamy 7 kw energii.Posiadam TV Panasonic 28" działa około 4- 6 godz na dobę,komputer 300W zasilacz monitor Nec około 70 W działa około 12 godz na dobę.Lodówka Bauknecht około 1kw na dobę.Pralka Bauknecht pranie dwa razy w tygodniu.Wszędzie żarówki oszczędnościowe.Odkurzacz 1500 W dwa razy w tygodniu po około 20 min.Akwarium 54 L filtr 2,5W oświetlenie 12 godz oszczędnościowe około 30W.Mikrofalówka podgrzewanie bardzo mało używana.Żelazko płyta ceramiczna z termoregulacją bardzo rzadko około 1 godz w miesiącu.Zmywarka do naczyń Siemens 60 cm zużycie na 1 godz pracy 1,o5kw używana raz na tydzień do intensywnego wymycia naczyń.Frytkownica rzadko używana może dwa razy w miesiącu po 20 min termoregulacja.Piekarnik w gazówce Amica z termoobiegiem około 3,3 kw na godz. raz w tygodniu około 1 godz.Wydaje Mnie się że to trochę dużo porównując z sąsiadami.Może sie mylę.Na dwa miesiące zużywam około 400kw prądu.Proszę podzielić sie ze Mną waszymi opiniami czy to duża czy akurat.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2007 12:11   

Powrót do góry

waldekg
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#2 01 Lis 2007 13:44   

Re: zużycie energi elektrycznej w gosp domowym na dobę

Witam. Chyba w tych kalkulacjach wskazane by było dokonanie pomiarów zużycia energii. W marketach od czasu do czasu można spotkać takie mierniki z ciekawym oprogramowaniem. Cena około 40 zł. Pozdrawiam.
Powrót do góry

kizior69
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: poznan

Post#3 01 Lis 2007 14:48   

Mam podobnie. pozdro
Powrót do góry

szunaj1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: leszno

Post#4 Post autora tematu 01 Lis 2007 15:01   

Witam .Dzięki za opowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2007 15:01   

Powrót do góry

To_masz_5
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Katowice

Post#5 05 Lis 2007 03:07   

Witam!
Mam nieco wyższe zużycie energii. Pewnie dlatego, że nie używam energooszczędnych żarówek ( nie lubię ich światła ) poza kilkoma miejscami, gdzie przez długi czas potrzeba oświetlenia. Ponadto mam cztery telewizory i cztery komputery. Wprawdzie są oszczędne , ale swoje wezmą. Do tego piekarnik elektryczny, pralka automat, mikrofalówka. To są główne "pożeracze" energii. Teraz pewnie jeszcze zwiększy się moje zużycie energii, bo zafundowałem sobie ogrzewanie podłogowe na prąd ( dość mam już marznięcia zanim komuś się przypomni, że trzeba grzać ).
Jeśli szukacie oszczędności, to nie na na kupnie energooszczędnych urządzeń, ale na wyzbyciu się tendencji do jej marnowania.
Ja na przykład zastosowałem w korytarzu włącznik z czujnikiem ruchu i teraz światło świeci sie tylko wtedy, gdy jest to niezbędne do przejścia. Wcześniej często zapominano je wyłączyć i świeciło nie wiadomo po co. Zrezygnowałem też z gotowania wody na gazie. Wykorzystuję czajnik elektryczny.
Wcześniej stawiano 2,5 litrowy czajnik, żeby zrobić szklankę (0,25 l ) herbaty. Teraz nalewa się tylko tyle wody, ile się w danej chwili zużyje.
W ten sposób można więcej zaoszczędzić, aniżeli kupując drogie energooszczędne urządzenia.

Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2007 03:07   

Powrót do góry

modlinp
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: bialystok

Post#6 06 Lis 2007 11:39   

Witam ja mam zużycie dzienne na poziomie 8 -10 KW
Powrót do góry

To_masz_5
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 22 Lis 2007 21:54   

Właśnie zrobiłem kontrolę zużycia energii.
Z moich obrachunków wyszło mi zużycie rzędu 23kWh/dobę. Czyli wychodzi na to, że stale mam włączoną grzałkę 1000W. :idea:
Chyba będę miał duży domiar. :cry:
To pewnie przez to ogrzewanie podłogowe. Zainstalowana moc 1350W. Wprawdzie mam przyjemne ciepło, ale nieco będzie mnie to kosztowało.
No trudno. Coś za coś. Ale teraz przynajmniej nie marznę. :D
Mam nadzieję, że latem nieco przyoszczędzę.
Pozdrawiam
Powrót do góry

zbyszek_
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: starachowice

Post#8 22 Lis 2007 23:53   

Kol.SZUNAJ wcale nie jest to duże zużycie, mówiąc krótko oszczędne.
Co do kol. To_masz_5 to chyba nie przy oszczędzisz bo płacisz przykro mi za luksus, no niestety ale do tego się przyznajesz.Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2007 23:53   

Powrót do góry

To_masz_5
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 23 Lis 2007 00:02   

:arrow: zbyszek_ zgadzam się z Tobą.
Wprawdzie zapłacę za luksus, ale ile zaoszczędzę na lekarstwach przeciwgrypowych? Nie mówiąc już o bezcennym zdrowiu.
Pozdrawiam

PS.: Popraw pisownię, jeśli nie chcesz ostrzeżenia od moderatora.
Powrót do góry

kleki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#10 23 Lis 2007 17:52   

U mnie około 200 kWh miesięcznie, 2 osoby i od niedawna dziecko. Oświetlenie pół na pół - tradycyjne / energooszczędne. Z większych obciążeń - elektryczny piekarnik w kuchence i ogrzewacz wody 4,5kW. Ja TV raczej nie oglądam, ale żona prawie bez przerwy "gapi się w pudło". ;-)
Powrót do góry

specjal
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: gdynia

Post#11 24 Lis 2007 18:53   

Witam kolegów.
Ja na swoim gospodarstwie domowym mam zzurzycia około 5,5 kwh/24h.
Spisywałem licznik codziennie o tej samej porze przez dwa tygodnie, i po obliczeniach wyszło mi min. 4 kw max. 7.8 kw.
Nie posiadam zbyt durzo urządzeń, pralka, loduwka, piekarnik to wiadomo. Oczywiście komputer i TV, ale jakw przypadku kolegi żona gapi się w pudło przez cały dzień.
Powrót do góry

To_masz_5
Poziom 14
Poziom 14

Post#12 25 Lis 2007 21:40   

Viktoria!
Obniżyłem temperaturę na programatorze sterującym ogrzewanie o 1°C i moje średnie zużycie spadło z 23 kWh do 19,5 kWh na dobę.
Chcę poinformować, że pomiary prowadzę od kilku dni zmotywowany tym postem.
Pierwszy wynik, to średnia z trzech dni. Drugi, to średnia z ośmiu dni łącznie z tymi trzema poprzednimi.
Ciekawe, co uzyskam obniżając swój komfort o kolejny stopień.
Teraz mam ustawione 20°C.
Pozdrawiam
To_masz_5
-------------
Trzynasty dzień pomiarów:
--------------------------------
Nadal mam ustawione 20°C, średnia dobowa to 18,3 kWh
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> zużycie energi elektrycznej w gosp domowym na dobę
Strona 1 z 1