Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ariston UNO 24MFFI zapala się żółta lampka i koniec C.O.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Ariston UNO 24MFFI zapala się żółta lampka i koniec C.O.
Autor
Wiadomość
kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Garwolin

Post#1 Post autora tematu 05 Lis 2007 17:20   

Ariston UNO 24MFFI zapala się żółta lampka i koniec C.O.

Po włączeniu funkcji C.O. piecyk pracuje normalnie, ale po nagrzaniu gdy się wyłączy już nie chce się załączyć. Pracuje tylko pompka obiegu wody i zapala się żółte światełko (niby problem z odprowadzaniem spalin, ale wszystko jest jak najbardziej drożne). Gdy jest wyłączone C.O. druga funkcja - podgrzewanie wody do kranów działą bez zarzutu. Serwisant był już 3 razy, coś regulował (m.in. presostat) i działało... do wieczora.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna może rozwiązanie?
Powrót do góry

marcinsz08
Poziom 7
Poziom 7

Post#2 17 Gru 2007 14:25   

Re: Ariston UNO 24MFFI zapala się żółta lampka i koniec C.O.

Witam
Mam ten sam piec i ten sam problem. 2 m-ce walki 4 wizyty serwisu i dalej nic, najchetniej to bym go wyrzucił przez okno
Powrót do góry

kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 17 Gru 2007 14:49   

Witam
Cieszę się, że ktoś w końcu potwierdził moje złe zdanie o tym sprzęcie.
marcinsz08 czy teraz, gdy jest chłodniej zapala się u ciebie czerwona lampka?
U mnie w chłodniejsze dni problem z zółtą lampką jakby zanikł i został zastąpiony problemem z lampką czerwoną.
Co prawda nie ustawiam teraz pokrętła c.o. na 2 i może to być jakaś istotna informacja.
Możesz to sprawdzić u siebie?
Powrót do góry

Drops26
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: chorzów

Post#4 18 Gru 2007 00:02   

witam często zdarza się że jest źle wykonany system spalin przy zamkniętej komorze (za długa nieszczelne brak odpływu na kondensat co powoduje zalanie presostatu lub jonizacji posyłam pliki zobaczcie sobie
tak jak piszecie diody sie nie świecą (nie ma takich kodów)
pozdro drops

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2007 00:02   

Powrót do góry

kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 18 Gru 2007 09:17   

Drops26 napisał:
witam często zdarza się że jest źle wykonany system spalin przy zamkniętej komorze (za długa nieszczelne brak odpływu na kondensat co powoduje zalanie presostatu lub jonizacji posyłam pliki zobaczcie sobie
tak jak piszecie diody sie nie świecą (nie ma takich kodów)
pozdro drops

Witam
Przypomnę, że funkacja podgrzewania wody użytkowej działa bez problemu, przy wyłączonym c.o. oczywiście.

A co do kodów to przecież nikt nie pisał o awarii bo "diody nie świecą".
Chyba, że coś sobie źle zinterpretowałem.
Powrót do góry

Drops26
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 18 Gru 2007 21:39   

witam widzę że kolega jest bardzo drobiazgowy i czepia się przejęzyczeń więc no to trudno ale jak ktoś jest domyślny to powinien skapnąć się o co chodzi a poza tym udostępniłam pliki w których wszystko jest jasne
takich błędów jak podajecie nie ma w wykazie
pozdro drops
Powrót do góry

kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 19 Gru 2007 13:19   

Dzięki drops
Ale niezależnie od tego czy do świecących diód można przypisać jakieś kody, czy nie, problem pozostaje i serwis nie może sobie z tym poradzić.

Oczywiście nie mam podstaw twierdzić by serwisant nie znał kodów. Wydawał się raczej znać na rzeczy.

Obawiam się, że raczej chodzi tu o problem spoza zakresu skodowanego i dlatego zarzuciłem ten temat.
Powrót do góry

dziubek102
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: ,,o(O;o)o,,

Post#8 19 Gru 2007 17:46   

hym zamknieta :0 moja ulubiona
1 sprawdzic długosc komina porównac z instrukcja
2 sprawdzic szczelnosc połaczeń niestety najlepiej zrobic to analizatorem spalin jesli bedzie za mało powietrza to klops.
jesli jest to wyzut boczny to rozebrac komin w całosci i powoli dokładnie składac uszczelki smarujac je np płynem do mycia aby był dobry poslizg i wszystko sie poskładało ps najlepiej jesli ma spadek na zewnatrz a nie do kotła lub separator kondensatu przed kotłem
3 jaki to gaz (gpl, gz50 .gz35 ,poza skala)?czy sa dobre dysze ?
4 czy jest kryza na kominie wyrzutowym ? powinna byc wsadzona w otwór przed złozeniem komina jej wielkosc zalezna jest od szerokosci kom długosci komina i rodzaju gazu bez niej nie działa
4 czy jesli sie rozbierze pokrywe przednia to w rurkach presostatu jest woda? jesli tak to mozna zrobic ugiecie do dołu i w tej rurce w najnizszym punkcie zrobic otwór malutki ale taki aby woda wyleciała samoczynnie za duzy układ nie bedzie pracował do otworu wkładamy np kawałek nitki wełnianej :)
5 czy kocioł po wyłaczewniu zasilania startuje choc raz samoczynnie bez resetowania?
moze byc uszkodzona elektronika lub presostat
6 czy zapalaja sie palinki np w połowie lub srodkowe ale kocioł wył sie "gasnie" z czerwona lampka lub po chwili słychac detonacyjny zapłon gazu?

czasem po długim postoju kotła na ciezkich instalacjach poprostu zalewaja sie kondensatem i wtedy tylko pozostaje wyczyscic rurke

przyznam ze serwisant ma najwiecej roboty z zamknieta zwłąszcza przy zmianie gazu na gz35 lub gpl w zaleznosci od mocy sa nie standartowe dysze gazowe co jest kłopotliwe bardzo czesto winny jest instalator który zle poskłada komin i lub nie załozy kryzy komina

a dajcie spokuj z kodami kody to takie pogladowe czasem pomagaja ale o kant kuli je rozbic kiedys 4 dni walczyłem z gotujacym sie kotłem a okazało sie ze po 15-60 min pracy w tem 70st pompa elektrycznie odłanczała
Powrót do góry

Drops26
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 19 Gru 2007 23:43   

[u][quote="Drops26"]witam często zdarza się że jest źle wykonany system spalin przy zamkniętej komorze (za długa nieszczelne brak odpływu na kondensat co powoduje zalanie presostatu lub jonizacji posyłam pliki zobaczcie sobie [/u]

witam w tym poście poruszyłem ten sam temat co kolega w ostatnim czy kukaliście do kotła aby to sprawdzić
pozdro drops

zgadzam się z kolegą powyżej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2007 23:43   

Powrót do góry

ar_j
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Krakow

Post#10 31 Gru 2007 14:36   

Witam,

czy jest podłączony programator tygodniowy a jeśli tak, to jaki?

Pozdrawiam.
Powrót do góry

marcinsz08
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 02 Sty 2008 14:50   

Witam ponownie
na wstepie sprostowanie moj piec to też UNO ale z otwartą komorą poza tym objawy takie same. Ostatnio musze przyznać że żółta dioda przestała się zapalac na rzecz czerwonej (brak gazu), ale to i tak lepiej ponieważ po zapaleniu zółtej jedynym sposobem skasowania błedu było wyciągniecie wtyczki i odczekanie od 2-3 min (bardzo wk..ce jak sie siedzi akurat w wannie)a czerwonąpo prostu resetuje. Ja do swojego mam podpiety bezprzewodowy regulator temperatury Auraton a na piecu temp. C.O mam na max. Dodatkowo zauważyłem inny niepokojacy objaw po odkręceniu wody (ale wystepuje to takze podczas pracy C.O.) zapalają się na 1-2 sek. wszystkie diody , gasną i na 2 sek. na panelu ciemno, nastepnie zapala się zielona dioda sygnalizujaca gotowość do pracy i piec odpala po ok 4sekundach a woda cały czas leci. Takie zachowanie mozna wymusić też szybko otwierając i zamykając kran z ciepłą wodą. Chyba znów czeka mnie wizyta serwisu bo mnie zaczyna coraz bardziej to wkurzać, ciekawe co tym razem wymyśli pan fachowiec ostatnio twierdzil że to chyba wina pompy ale ona jak na razie dziala i bynajmniej nie zauważyłem zeby coś się z nią działo
Powrót do góry

ar_j
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Krakow

Post#12 08 Sty 2008 11:07   

Witam,
zapalanie się wszystkich diód świadczy o resecie a właściwie zimnym starcie kotła identycznym z tym po podłączeniu zasilania. Stąd pierwszą rzeczą, jaka się nasuwa, jest jakiś defekt w układzie zasilania. Jeżeli kocioł jest na gwarancji właściwie jedyną rzeczą, jaką warto w tej sytuacji zrobić, to na próbę zmienić biegunowość podłączenia kabla zasilającego. Jeśli Pan ma zacięcie, można też obejrzeć płytkę modułu sterującego, czy nie ma tam jakichś ewidentnych nieprawidłowości (zimne luty, przypalone gniazda etc) ale to wymaga zdjęcia obudowy.
Powrót do góry

kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 Post autora tematu 22 Wrz 2008 16:23   

Witam po długiej przerwie.

Nie kontynuowałem tematu ubiegłej zimy, gdyż problem z kotłem jakby zniknął bez jakichkolwiek ingerencji gdy temperatury na zewnątrz osiągneły słuszny, zimowy, niski poziom. Czekałem więc na jakieś nowe symptomy choroby.

Teraz temat powrócił. Temperatura na zewnątrz od 8 do 14stC i po włączeniu c.o. woda w kaloryferach jest grzana ale tylko do pierwszego się wyłączenia. Po około 1min od wyłączenia się zapala się żółta lampka, czyli wentylator nie startuje i oczywiście presostat blokuje kolejny zapłon.

Wyglada to trochę jakby układ sterowania dostawał sygnał, że kociął nie jest jeszcze gotowy do kolejnego podgrzewania albo tenże układ sterowania nie uruchamiał wentylatora.

Dodam jeszcze, że nie mam jakichkolwiek dodatkowych sterowników pokojowych, jak również komin jest w należytym stanie i tryb podgrzewania działą prawidłowo o ile c.o. jest w pozycji LATO. Nie sprawdziłem jeszcze kilku punktów wypisanych przez "dziubek102", ale obiecuję, że się poprawię.

Czy ktoś może ma jakieś nowe pomysły, albo przerobił już ten temat?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2008 16:23   

Powrót do góry

Janusz Szelest
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Sosnowiec

Post#14 26 Wrz 2008 13:04   

Witam,

cytat kpzp " Wygląda to trochę jakby układ sterowania dostawał sygnał, że kocioł nie jest jeszcze gotowy do...."

Mam piec Ariston UNO 24MFFI z zamkniętą komorą spalania i do wczoraj Miałem problem z blokowaniem sie pieca po zapaleniu sie żółtej lampki. W tym przypadku uszkodzeniu uległ przekaznik na płycie głównej, nie podawał sygnału dlatego piec blokował się. Po wymianie tego przekaznika piec pracuje prawidłowo. Podaje symbol tego przekaznika JZC-33F 012-ZS i jego polski zamiennik relpol RM40 przełączny 12v DC .
Na płycie ten przekaznik jest oznaczony jako FAN.
Przekaznik jest produkowany w Żarach kupić go można w hurtowni NO-EL w Katowicach nr te. 023203-91-37 lub 34.

Przekaznik wymieniłem sam koszt 40 razy mniejszy niż usługa serwisu, który nie zawsze wie co uległo uszkodzeniu i jak dokonać naprawy.

Mam nadzieję, że Moje uwagi pomogą rozwiązać Wasze problemy.

Pozdrawiam
Powrót do góry

ketison
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: rzeszow

Post#15 12 Sty 2009 02:48   

Witam,
mam rowniez problem z piecem Ariston UNO 24 MFFI, w moim przypadku piec c.o. wylancza sie po kilkunastu minutach pracy, po nagrzaniu wody c.o. po czym zaswieca zolta diode (problem ze spalinami) po resecie nadal zaswieca diode zolta, jesli zostawiam go tak wlaczonego po niedlugim czasie zaczyna sam sie resetowac (jakby wlaczal i wylaczal sie samoczynnie "on/off"), oczywiscie przestaje funkcjonowac grzanie wody c.o. jak rozniez wody bierzacej z kranu.Po wlaczeniu i wylaczeniu nadal resetuje.. Serwisant wymienil presostat okazalo sie ze nie w tym tkwi problem - oddal stary, twierdzi iz programator na plytce jest uszkodzony i trzeba wymienic caly uklad (koszt 700pln... ??).

-piec nie posiada zewnetrzengo sterowania,
-funkcjonowal bez wiekszych zarzutow przez ok 4 lata,
-w kominie nie posiada skraplacza, zdarzalo sie iz dostala sie woda do wnetrza pieca,
-czy istnieje mozliwosc zdobycia dokladnego schematu tego ukladu sterujacego?
-czy mial ktos taki problem i jak go rozwiazal
-czy jest to wina tego przekaznika jak pisal p.Janusz Szelest? jak to sprawdzic?

Pozdrawiam

Dodano po 30 [minuty]:

.. w moim odczuciu a nie jestem znawca, ani nawet fanatykiem elektroniki, jakis element wie przegrzewa na plytce byc moze wlasnie jest to ten przekaznik, (j.w. p. Janusz Szelest napisal) pzdr.
Powrót do góry

Janusz Szelest
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 13 Sty 2009 21:52   

Witam ketison z Twojego opisu wynika, że miałem ten sam problem proponuje byś poobserwował (najlepiej jak w pomieszczeniu będzie ciemno) płytę główną pieca w czasie gdy następuje zapłon chodzi o czarne przekazniki jeśli któryś bedzie ''błyskał'' to właśnie tego musisz wymienić Ja tak zrobiłem i działa do dziś.
Wcześniej już pisałem jaki typ przekaznika jest i jego polski odpowiednik, podałem też namiary na hurtownie.
Powodzenia w razie pytań proszę pisać
Powrót do góry

kpzp
Poziom 3
Poziom 3

Post#17 Post autora tematu 14 Sty 2009 11:52   

Zdaje się, że ten przekaźnik jest najbardziej prawdopodobnym sprawcą naszych problemów. Nie mogę jednak już tego potwierdzić ;-), gdyż u mnie serwisant poddał się i ostatecznie wymienił całą płytę sterującą (w ramach przedłużonej gwarancji) - problemy znikły :-)
Teraz jednego jestem pewny w UNO 24MFFI głównym źródłem problemem czyli pierwszym podejrzanym jest elektronika a nie np. długość i szczelność komina.
Powrót do góry

Janusz Szelest
Poziom 5
Poziom 5

Post#18 14 Sty 2009 21:30   

Owszem zgadzam się w 100% zawodzi elektronika wspomniany przekaznik ''gubi'' sygnał (brak sygnału lub niedrożność komina jest jednakowo komunikowana na panelu pieca) przez co wyświetla się alarm, że jest problem z kominem tak już to działa i tyle.
Powrót do góry

Foka0111
Poziom 8
Poziom 8

Post#19 30 Sty 2009 14:28   

kpzp napisał:
(w ramach przedłużonej gwarancji).

O ile można przedłużyć gwarancję w tym kotle.Mi serwisant podpił na kolejny rok i powiedział,że to jest max.
Powrót do góry

dziubek102
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Miasto: ,,o(O;o)o,,

Post#20 20 Lut 2009 17:33   

w sam raz uno ma 2 lata ,mikrogenus 3
Powrót do góry

margerita
Poziom 1
Poziom 1

Post#21 27 Kwi 2009 01:16   

Witam
Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze nie śpi o tej porze, bo mam problem z piecem Ariston. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu i ten piec jest dla mnie absolutną nowością. Nigdy wcześniej nie miałam z takimi piecami do czynienia. Dziś wróciłam z krótkiego urlopu. Przed wyjazdem nastawiłam wszystkie grzejniki na minimum. Po powrocie - przed chwilą - zauważyłam, że pali się (po raz pierwszy) czerwona lampka (rys.z przekreśloną kroplą) a ogrzewanie nie działa. Poza tym lampka z kroplą nie przekreśloną pali się na zielono, lampka z C też na zielono a ostatnia lampka na żółto.
Czy ktoś wie co to oznacza? Czy to coś niebezpiecznego? Niestety nie mam kogo zapytać o tej porze, a chyba wszyscy moi znajomi mają ogrzewanie miejskie lub elektryczne. ..
Powrót do góry

serwisant73
Moderator Wentylacja
Moderator Wentylacja

Miasto: Heilbronn

Post#22 29 Kwi 2009 20:00   

Wyłącz kocioł z prądu i po kilku sekundach włącz z powrotem.Taki reset powinien pomóc.
Powrót do góry

DASK0
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Reda

Post#23 16 Lut 2010 13:02   

Witam
Kupiłem kocioł Ariston Uno z zamkniętą komorą spalania w 2004 roku. Po uruchomieniu pracował bez problemów tylko około miesiąca - wówczas zapaliła się żółta kontrolka (awaria komina) po raz pierwszy. Wezwałem serwisanta, który stwierdził, że mam zbyt długi przewód kominowy - nie potrafił pomóc. Zastanowiłem się nad tym sam i doszedłem do wniosku, że skoro piec działał jakiś czas, to nie może to być prawdziwy powód, skojarzyłem tą awarię z wiatrem, który w tym okresie mocno zawiewał i prawdopodobnie wpadał do komina powodując wzrost ciśnienia w nim. Kupiłem taki obrotowy "hełm strażaka" - to się nazywa chyba rotowert, czy jakoś podobnie i problem znikł. Przez prawie sześć lat kocioł pracował bez zarzutu (także latem, bo grzeje również wodę użytkową) - nigdy nikt go nie serwisował. Tydzień temu żółta lampka znowu się zapaliła, po sprawdzeniu "hełmu strażaka", zdjąłem obudowę kotła. Obserwowałem go i próbowałem wielokrotnie uruchomić. Czasami piec "startował" prawidłowo, ale przeważnie sygnalizował awarię komina. Wezwałem serwis - przyjechał ten sam facet, który kilka lat wcześniej zdiagnozował zbyt długi komin. Przeprowadził kilka prób i stwierdził, że trzeba wymienić panel sterujący - cena około 700zł. obiecał sprowadzić go w ciągu kilku dni. W trakcie tych wszystkich prób doszedłem do wniosku, że winny jest prawdopodobnie przekaźnik wentylatora. Nie jestem niestety "orłem" elektroniki, ale mam siostrzeńca, który jest inżynierem elektronikiem i poprosiłem go o pomoc. Przyjechał, posprawdzał i stwierdził, że rzeczywiście winny jest ten przekaźnik. Kupił w sklepie nowy przekaźnik, nie identyczny, ale mający takie same parametry elektryczne - kosztował 2 zł. Zamontował i kocioł chodzi jak "złoto". Reasumując - uważam, że kocioł jest dobry, pracuje w miarę bezawaryjnie, natomiast serwis jest raczej słabo wykwalifikowany, a może po prostu idzie na łatwiznę.
Powrót do góry

m111
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: mazowsze

Post#24 28 Mar 2010 20:02   

Cytat: Reasumując - uważam, że kocioł jest dobry, pracuje w miarę bezawaryjnie, natomiast serwis jest raczej słabo wykwalifikowany, a może po prostu idzie na łatwiznę.

Serwisuję urządzenia gazowe kilku producentów. Wiem, że są serwisanci lub Serwisanci. Wiem też , iż żaden szanujący się Serwisant nie pozwoliłby sobie na grzebanie w MODULE ELEKTRONICZNYM kotła c.o.. A tym bardziej dokonywać wszelakich przelutowań tego MODUŁU. Są tam układy odpowiadające za bezpieczeństwo użytkowników urządzeń grzewczych. Więc robicie te przeróbki na własną odpowiedzialność... Cena brutto MODUŁU to 640 zł plus ewentualna robocizna Serwisu, ale nikt nie zabroni przecież ingerować WŁAŚCICIELOWI w układ elektroniczny kotła - wybór należy do WAS.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Bożenka0203
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 01 Kwi 2010 13:22   

Ciepła woda uzytkowa zamiast do kranu płynie do grzejników. Co to może oznaczać jak to naprawić??? Myślę,że problem może być w zaworze ...

Dodano po 5 [minuty]:

Proszę o szybka odpowiedź. Dodam jeszcze,że piec jest dwufunkcyjny, ARISTON UNO MFFI ale nr nie pamietam...
Powrót do góry

m111
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: mazowsze

Post#26 01 Kwi 2010 17:45   

Albo zawór 3-drożny w co wątpię, albo - bardziej prawdopodobne silnik zaworu 3-drogowego. Może tylko gdzieś nie łączy, albo jakiś paproch podszedł - wezwij najlepiej Autoryzowany Serwis.
Powrót do góry

DASK0
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Reda

Post#27 10 Wrz 2010 19:02   

Są tam układy odpowiadające za bezpieczeństwo użytkowników urządzeń grzewczych. Więc robicie te przeróbki na własną odpowiedzialność... - wybór należy do WAS.

Naprawdę przejąłem się tą uwagą. Oczywiście zrobiłem to na moją odpowiedzialność. Przy okazji dodam, że żyję i mam się dobrze, tak samo zresztą jak moje "urządzenie grzewcze".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2010 19:02   

Powrót do góry

serwisant73
Moderator Wentylacja
Moderator Wentylacja

Miasto: Heilbronn

Post#28 11 Wrz 2010 11:27   

I oby tak zostało...
Temat zamykam , ponieważ propaguje się w nim niedozwoloną działalność .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Ariston UNO 24MFFI zapala się żółta lampka i koniec C.O.
Strona 1 z 1