Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z kartą wifi w laptopie asus f5r

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Problem z kartą wifi w laptopie asus f5r
Autor
Wiadomość
wlazmen
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bukowina

Post#1 Post autora tematu 08 Lis 2007 17:59   

Problem z kartą wifi w laptopie asus f5r

Witam, próbowałem już chyba wszystkiego. Sterowniki są zainstalowane, w menedżerze urządzeń wszystko jest OK, karta niby jest zainstalowana a nie działa. Nie może znaleźć żadnej sieci, a sieć jest(sprawdzałem na innym laptopie). Po uruchomieniu testu wyskakuje taki komunikat: Moduł radiowy nie jest włączony. Włącz moduł radiowy za pomocą ACU. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2007 17:59   

Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Avala

Post#2 08 Lis 2007 18:24   

Re: Problem z kartą wifi w laptopie asus f5r

W konfiguracji karty sieciowej w ustawieniach zaawansowanych popatrz czy "radio" jest włączone. Zobacz czy NetStumbler z http://www.netstumbler.com/downloads/ graficznie pokaże pobliskie sieci.
Powrót do góry

cudak007
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Ełk

Post#3 08 Lis 2007 18:36   

a w laptopie masz włączona karte wi-fi, chodzi mi o lampki na obudowie laptopa, w moim asusie się włącza klawiszami "FN"+"F2"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2007 18:36   

Powrót do góry

wlazmen
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 Post autora tematu 08 Lis 2007 18:43   

Właśnie w tym jest chyba cały problem. W tym laptopie też tą kartę włącza się klawiszami FN + "F2", ale jak chcę włączyć to dioda zaświeci się na chwilę i zaraz gaśnie, a na ekranie w lewym górnym rogu wyświetla się napis Wireless LAN ON. W zaawansowanych ustawieniach nie ma takiego czegoś jak "radio"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2007 18:43   

Powrót do góry

cudak007
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Ełk

Post#5 08 Lis 2007 18:50   

A bios obszukałeś? Może tam karta jest wyłączona.
Powrót do góry

wlazmen
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 08 Lis 2007 18:53   

W biosie już szukałem i tam nic nie ma o karcie wifi.
Powrót do góry

klemens70
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#7 09 Lis 2007 13:51   

Też sie trochę męczyłem ze swoim laptopem. Po przeczytaniu instrukcji od deski do deski, okazało się, że przycisk FN plus cos tam pokazuje mi tylko status, a kartę włącza się przełącznikiem. ( mam inny- Toshibę) (:-))Rozumiem, jednak że u Ciebie jest ON.
Tylko kilka pytań:
- jak sprawdzałeś na innym laptopie to widziałeś SSID sieci ??
- czy sieć ma broadcast ??
- jak masz ustawione zabezpieczenia sieci ? Może od tego powinieneś zacząć ? Bo może sieć jest bez rozgłaszania i do tego jest filtrowana po MAC-u karty a inny laptop po prostu juz był skonfigurowany ??
pozdr
Powrót do góry

wlazmen
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 Post autora tematu 15 Lis 2007 14:23   

Po długiej męczarni i szukaniu sterowników zainstalowałem jakieś z czeskiej strony i jakoś działa. Nie działa idealnie tzn. sama karta wyłącza się po kilkunastu minutach a czasem po kilku godzinach( nie wiem od czego to zależy) ale tak czy inaczej działa. Znajduje sieci, niby wszystko jest OK, ale nie do końca.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Avala

Post#9 15 Lis 2007 15:10   

Możesz jeszcze za pomocą Unknown Device Identifier: http://www.zhangduo.com/udi.html poszukać innych sterowników do tej karty (wiedząc jaki jest tam chip można spróbować wgrać oprogramowanie od innych producentów ).
Powrót do góry

drizit
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: kolno

Post#10 14 Gru 2008 01:06   

Potrzebuje pomocy!
Mam ten sam problem, włącz moduł radiowy za pomocą ACU.
Cały czas działał mi net i pewnego dnia jak sobie grałem w gierkę to coś wcisnąłem i przestało działać. Fn +F2 nie działa, gdzieś wyczytałem że trzeba w opcjach bluthut i wlan zmienić ręcznie OFF na ON i wtedy Fn + F2 będzie działać, tylko nie wiem gdzie to jest.
Proszę o pomoc.

Proszę niezwłocznie poprawić błędy.
[jankolo]

Powrót do góry

wlazmen
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 Post autora tematu 19 Gru 2008 21:16   

Sprawdź, czy z lewej strony przełącznik masz ustawiony w pozycję "ON". Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2008 21:16   

Powrót do góry

j28gulfstream
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 14 Kwi 2009 09:26   

Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, albo ktoś w potrzebie natknął się na ten wątek... Może to nic nowego ale Laptopy ASUS wyposażone są w dodatkowe oprogramowanie do obsługi sieci bezprzewodowych. Na ogół po ich zainstalowaniu (wraz ze sterownikami) standardowy windowsowy program - Połączenie sieci bezprzewodowej - nie wykrywa sieci przy odświeżaniu. (Dodam, że spotkałem się z tym na 3 laptopach ASUSa - A3Hf 5A009, X57FN, i 3cim którego modelu nie pamiętam).Nie zgłębiałem się w zagadnienie, więc nie wiem w czym problem, ale rozwiązanie jest proste. 1 Można odinstalować wszelkie dodatkowe klienty, utility itp. tzn pozostawić lub zainstalować tylko sterowniki karty sieciowej. 2 Na ogół oprogramowanie ASUS bezproblemowo wykrywa sieci, więc można go pozostawić. Jednak w znanych mi przypadkach windowsowa wyszukiwarka pozostała ślepa. By zakończyć - ASUS stosował Fn+F2, przyciski ON-OFF, i softwareowy programik na trayu Wireless Console, gdy wszystkie istniejące są na ON, powinno być OK. Dodam jeszcze, że zwłaszcza crackowane windowsy mają w nazwie komputera KOMPUTER, co przy kilku urządzeniach w sieci powoduje duplikacje nazwy i też może być problemem. P.S. Z mojego doświadczenia, najczęściej problemy z siecią powodowane są softowymi i konfiguracyjnymi błędami. Trafiają do mnie laptopy z zepsutą sieciówką - magiczne ON/OFF oczywiście na OFF;)

Dodano po 9 [minuty]:

Zapomniałem dodać - w Windowsowej wyszukiwarce w podobnych sytuacjach widnieje komunikat tłumaczący co zrobić jeśli inny program zajmuje się konfiguracją połączenia. I zgodnie z tym co napisano należy wejść w ustawienia połączenia bezprzewodowego i dalej zakładka Sieci Bezprzewodowe i ptaszek w boxie Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Problem z kartą wifi w laptopie asus f5r
Strona 1 z 1