X

Ford Focus -centralny zamek

Kopi serwis 08 Nov 2007 20:16
  • #1 08 Nov 2007 20:16
    Kopi serwis
    Level 17  
    Helpful post? (+2)
    Witam,
    Auto jak w temacie, przyciski na pilocie nie działają, bateria nowa,co to może być??dioda??
    Do tego od jakiegoś czasu przy zamykaniy kluczykiem różnie reagował zamek, raz zamykał wszystkie , raz nie, od strony pasażera zamykał dobrze a teraz różnie,jakby powoli ,,padał"
    Prosze o sugestie.
    Pozdrawiam
  • #2 08 Nov 2007 22:03
    thomas__1
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli pilot jest na podczerwień to sprawdź aparatem cyfrowym czy dioda coś emituje.
    Może pilot się rozkodował...
  • #3 08 Nov 2007 22:14
    Aleksander_01
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    thomas__1 wrote:
    Jeżeli pilot jest na podczerwień to sprawdź aparatem cyfrowym czy dioda coś emituje.
    Może pilot się rozkodował...

Komorką też można, oczywiście z aparatem foto.
  • #4 08 Nov 2007 22:47
    Removed
    Helpful post? (0)
    A od kiedy to focus ma pilota IR?
    Tam jest radiówka.
  • #5 09 Nov 2007 21:31
    Raczek_6
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    U taty w Focusie padł switch w zamku w drzwiach kierowcy a później w drzwiach pasażera. Centralny wariował, otwierał i zamykał zamki po czym po kilku, kilkunastu razach było OK. Odłączyłem mase do switcha w jednych i drugich drzwiach i jest OK.

Ważne ! Po wymianie baterii trzeba czasami wkodować pilota.

A sterownik centralnego jest pod schowkiem od strony pasażera.
  • #6 10 Nov 2007 13:37
    kangurek123
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam

Co do c.zamka to problem w 95% przypadków tkwi w switchu c.zamka w drzwiach kierowcy.

Co do pilota to jeśli nie jest on uszkodzony to konieczne jest zaprogramowanie . Procedury są podane na forum "alarmy" lub mozesz je znaleźć na forum użytkowników forda

pozdrawiam
  • #7 21 May 2008 10:02
    SaYruS1
    Level 23  
    Helpful post? (+1)
    Witam

Ja mam taki problem że centralny zamek wogóle przestał działać ani pikot w kluczyku nie działa ani jak się przekręci w drzwiach, nawet bagażnika nie można otworzyć od środka, bezpieczniki sprawdzałem, kumpel mi doradzał żeby odłączyć akumulator to wtedy się zresetuje ale jeszcze tego nie robiłem. Co robić? Może ktoś wie gdzie znajduje się puszka od centralnego zamka co tym wszystkim steruje?
  • #8 21 May 2008 10:54
    kangurek123
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam

Coś mi się wydaje ,że źle sprawdzałeś te bezpieczniki bo od centralnego jest poza można powiedzieć główną puszką tylko nad nią . jest widoczny jak puszkę opuścisz .

pozdrawiam
  • #9 25 May 2008 20:51
    cwirek25
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam, pozwolicie ze sie podlacze. ford focus modul komfortu dokladnie taki jak na fotce, mam sterowanie w aucie z pilota dolaczoneg do kluczyka a chcialbym miec w kluczu jak jest w oryginale. Czy moglbym wykozystac do tego celu ten modol? Moze ktos wie jak czytac symbole na module co oznaczaja i jaki dokladnie model kluczyka pasuje do tego modulu?

• #10 01 Nov 2009 15:52
    wolly1987
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Mam tylko pytanie za co odpowiedzialny jest switch w CZ i jak i gdzie go zlokalizowac aby odłaczyc. Pytam bo mi tez Centralny gdy zamykam to otwiera zaraz wszystkie drzwi??
  • #11 01 Nov 2009 17:24
    wloc
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    Mikrowyłącznik w siłowniku zamka trzeba wszystko rozebrać i wyjąć siłownik na zewnątrz
  • #12 05 Nov 2009 15:26
    wolly1987
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Czyli zamek trzeba rozłożyc na czesci?? Myslałem ze wystarczy przeciąć którys kabelek bo kolega na górze pisał ze odłaczył mase od switcha.
  • #13 05 Nov 2009 16:11
    krisi3
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Kolega kangurek123 morze mieć rację miałem podobny problem ,w serwisie powiedział elektryk że moduł siedzi ale nie dałem za wygraną znalazłem właśnie te bezpieczniki i teraz jest ok.
  • #14 29 Mar 2010 16:44
    lisekx
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Dzisiaj mi także pilot odmówił posłuszeństwa, rano działał normalnie, a teraz nagle przestał. Bateria nowa, wymieniona tydzień temu, wiec raczej się nie rozkodował. Centralny działa normalnie otwierając kluczykiem. Ponowne zaprogramować się nie da, gdyż słychać tylko dźwięk po przekręceniu stacyjki, ale pilot już nie odpowiada. Gdzie szukać przyczyny najpierw ? Czy to może być wina spalonego bezpiecznika, jeśli tak to który to jest ?

P.S. Po rozebraniu pilota i wciśnięciu któregoś z przycisków dioda powinna się zaświecić ?
  • #15 06 Dec 2010 21:07
    przemek17_17
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    To gdzie jest ten bezbiecznik od centalnego zamka???
  • #16 06 Dec 2010 22:33
    klucznikAK
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    »bezpiecznik od centralnego zamka znajduje sie za puszka bezpiecznikow musisz ja odkrecic,i na tylach jej znajduje sie jeden bezpiecznik 15A,
  • #17 23 Dec 2010 23:30
    Runo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, a ja mam taki problem od jakiegoś czasu mój centralny lekko wariował, tzn np po 5 minutach jazdy jakby jeszcze raz otwierał otwarty samochód. (nigdy nie otworzył zamkniętego ot tak). I teraz od kilku dni przestał działać centralny z pilota i z kluczyka, jeszcze ostatnio zadziałał bagażnik z pilota ale już przestął, dodam jeszcze że jak chcę zamknąć auto od środka (to dopuki jeszcze działał centralny) mogłem zamknąć auto tylko od strony pasażera, ale ostatnimi czasy też nie zawsze to działało.

Focus to rocznik 99 kombi, jakiś rok temu podmieniono mi w warsztacie jakiś moduł odpowiedzialny za otwieranie szyb z kluczyka (miałem i otwieranie i domykanie ) teraz po podpięciu pod komputer wykrywa tylko domykanie.

Nie chcę jechać do elektryka bo wymieni mi bezpiecznik a powie że rozebrał 3/4 auta.
  • #18 24 Dec 2010 09:43
    Andiv
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Runo wrote:

Nie chcę jechać do elektryka bo wymieni mi bezpiecznik a powie że rozebrał 3/4 auta.

Jak sam jesteś tępy i nie potrafisz znaleźć tego bezpiecznika to co ja ci na to poradze. Pakujesz się na forum elektryków i takie teksty ? Już masz napomagane, zapewniam.
  • #19 24 Dec 2010 09:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    To sobie sam napraw, widząc Twoje nastawienie i zerową wiedzę.
    Elektryk, który po tobie będzie auto naprawiał zapewne UCZCIWIE skasuje za swoją pracę.
  • #20 24 Dec 2010 21:42
    Runo
    Level 9  
    Helpful post? (-1)
    czy wy się nie zapominacie ? tekst w stylu "jesteś tępy" możesz mówić do swojej żony lub dzieci,

otóż dzisiaj po przejechaniu ok 50km centralny zadziałał ( otworzył auto podczas jazdy) Więc bardzo dziwnie musiałby być przepalony bezpiecznik. Może inaczej, powiedzcie mi jaki przepalony bezpiecznik działa po jakimś czasie potem nie działa znowu, albo jaki tępy bezpiecznik raz zamyka wszystkie drzwi a raz tylko jedne.
  • #21 25 Dec 2010 00:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (+1)
    A kto zaczął pisać o bezpieczniku? Zacytować? I miarkuj troszkę jeśli zwracasz się do bardziej doświadczonych użytkowników.

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat z Twojego raportu :"Czuję się obrażony, obelgi w stylu jesteś tępy ?"
    My też jako elektrycy czujemy się obrażeni stwierdzeniem:
    "Nie chcę jechać do elektryka bo wymieni mi bezpiecznik a powie że rozebrał 3/4 auta."

Zastanów się na przyszłość co piszesz.
  • #22 25 Dec 2010 12:28
    Runo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    nie powiedziałem że jesteście tępi !! Jeżeli jestes elektrykiem i tak nie robisz to chwała Ci za to. różne sytuacje miałem, dlatego wolę zapytać bo jak widać mój problem z bezpiecznikami jest dość dziwny, skoro raz on działa a raz nie działa.

Nie wiem natomiast dlaczego taka niechęć do nowego użytkownika, w tym temacie 6 użytkowników zapytało o problem z zamkiem i umiejscowienie sterownika kilku o bezpiecznik, i jakoś oni nie spotkali się z określeniem jesteś tępy. po prawej stronie również mam listę z podobnymi tematami gdzie jest 10 tematów na temat Centralnego Zamka w focusie, tam też nikt nie usłyszał że jest tępy.
  • #23 25 Dec 2010 20:18
    andiRT
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    wloc wrote:
    Mikrowyłącznik w siłowniku zamka trzeba wszystko rozebrać i wyjąć siłownik na zewnątrz
    >Tak jak pisał kolega powtórz to z dwoma przednimi drzwiami.Powinno Ci to wystarczyć za podpowiedz.
  • #24 26 Dec 2010 21:07
    krisi3
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    A dla czego kolega Pawel wawa wykasował mój post z pozdrowieniami?Przecież nikomu nie uchybiłem. Wiem!!! takie prawo moderatora,ale tak śledząc temat to sam do niego nic nie wniosłeś więc powinieneś się wstydzić swojej postawy jako człowiek o tak dużym doświadczeniu w tym temacie powinieneś zabłysnąć wiedzą a nie wykorzystywać przywileje moderatora.SZACUN.
  • #25 27 Dec 2010 19:39
    Runo
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ty jesteś z Warszawy, i może tam robicie dobrze, byłem u elektryka w Nysie, autem kolegi ( Fiat Brava) bo się dławił i nie miał mocy, 15 minut szukał elektryk jak podpiąć komputer, potem stwierdził że to chyba sonda lambda, po 10 minutach zaproponowałem (JA) odpięcie sondy, auto zaczęło reagować, elektryk poprosił 50zł.

Więc uwierz że nie chciałem urazić dobrych Elektryków ale mam możliwość podjechania jedynie do tego. Czego wolałbym uniknąć.

Czy istnieje możliwość że np opuściłem szybę naleciało w drzwi śniegu i to powoduje teraz problemy ?

Jak znajdę tylko czas to porozbieram tapicerki
  • #26 28 Dec 2010 09:27
    Eltragon
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Panowie! Potrzebuję pomocy dot. centralnego zamka w Ford Focus kombi 1.8 TDDi, bez zamykania z pilota, tylko z kluczyka. Jak otwieram po mroźnej nocy drzwi od strony kierowcy za pomocą kluczyka, to nie słychać działania silniczka (nieraz słychać, zwłaszcza jak cieplej i wtedy otwierają nie normalnie wszystkie drzwi z centralnego) , W sobotę200.12.2010 nie mogłem zdjąć centralnego zamka i dałem sobie spokój-byłem w garażu u mechanika, wiec nie u siebie, nie chciałem więcej juz płacić, bo był słaby ten gość w tych sprawach. A sam lubię dłubać, czasem działam sobie, nie mam 2 lewych rak, a jak pracę zakończą sie powodzeniem, to jaka radość wtedy z pracy). Jak nie jest duży mróz to zamyka sie (centralny od strony kierowcy) jak i wszystkie pozostałe zamki, jak jest mróz, ledwo odtworzę jedynie drzwi kierowcy, prawie chce się ukręcić kluczyk (ostatnio nie zamykam wogóle samochodu, bo potem są problemy z jego otworzeniem) pozostałe nie otwierają sie, jedynie od środka, jak sie pociągnie za dźwignie Lock. Dziś chciałem, wyjąć zamek, spróbować go nasmarować. Zdjąłem tapicerkę, osłonę zamka (bębenka) i dalej słabo!!, bo przeszkadza mi ten drut, co łączy bębenek z zamkiem. Nie wiedziałem, jak to odpiąć. Na zamek popsikałem WD, złożyłem, ale troszkę ciężko chodzi zamykanie z kluczyka (Nie z pilota). Wczoraj (27.12.2010) sam na spokojnie wyjąłem ten zamek. Podłączenia elektryczne są ok, kostka zasilająca nie zaśniedziała, napsikałem WD-40 do zamka przez otworki oraz takiego smaru w spreju (temperatura pracy od – 30oC do 300oC). Działoło lepiej, wszystko chodziło lekko. Dziś rano po mroźnej nocy (parkuje niestety pod chmurką) znowu dupa. Ledwo odtworzyłem drzwi kierowcy, centralny nie otworzył pozostałych . Proszę o pomoc jak to naprawić, bez drogiego serwisu i w miarę pewną diagnozę. Pozdrawiam. Zbigniew
  • #27 28 Dec 2010 09:40
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem, problem jest czysto mechaniczny, zamki należało by dokładnie umyć z resztek smarów i mazideł, którymi zostały poczęstowane, a później nasmarować właściwym smarem do tego celu. Zamek musi "chodzić" lekko. W przeciwnym razie siłowniki albo szybko się zniszczą albo w ogóle nie zadziałają.
  • #28 07 Jan 2011 12:40
    Marekzenio
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Kolego Eltragon
    Zainteresuj się czerwonymi gumkami w zamku, szczególnie tym od kierowcy.
    Materiał z jakiego wykonana jest ta gumka pod wpływem mrozu traci swoje właściwości i przez to nie działa ci zamek.
    Mam to samo.
    Code:
    http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32548&highlight=czerwona+gumka

Niestety aby poprawnie wyświetlić zawartość posta musowo się zalogować.

A co do autora tematu
    Spotkałem się z taką usterką jak opisujesz w fordzie mondeo.
    Pomaga ponowne zaprogramowanie pilota.
    Może wykop bo post jest z 2007 , ale może komuś się jeszcze przyda

Code:
    Dla leniwych:

Kodowanie pilota do centralnego:

1. Wkładamy klucz z pilotem do zakodowania do stacyjki.
    2. Przekręcamy do 4 razy z pozycji 0 do II i z powrotem.
    3. Po usłyszeniu sygnału (PIK) wciskamy dowolny przycisk pilota na kluczyku w stacyjce).
    4. Ponowne (PIK) kluczyk zaprogramowany.
  • #29 11 Jan 2011 15:09
    buli1
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Po jakim czasie ma być ponowne PIK.. bo u mnie nic. a dioda nie chce ciągle mruga a powinna świecić.
  • #30 11 Jan 2011 18:08
    Marekzenio
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Wystarczy wpisać w google, dawno to robiłem i to koledze więc nie pamiętam.
    Być może zależne to jest od rocznika auta.

Code:
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=3412

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=164
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=51128
  Search 4 million + Products
Browse Products