Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny akademickie !rona

!ron 09 Lis 2007 13:37 3582 14
  • Witam serdecznie po długiej przerwie.

Tym razem chciałbym zaprezentowac moje kolumny, które zbudowałem na potrzeby akademika.

Budowa.
    Kolumny zbudowane są standardowo z płyt wiórowych 18mm, poskręcanych i poklejonych. Wymiary paczek 65x27x35. Obvudowy typu Bass-reflex, strojone na 40Hz. Wewnątrz wzmocnienia podłużne i poprzeczne. Wytłumienie to filc grubości 3mm na ściankach bocznych, gąbka 3cm na tyle, dodatkowo wytłumienie Unitry (wełna w workach foliowych) na górze i dole. Z racji stosunkowo nisko umieszczonego głosnika wysokotonowego kolumny musiałem albo umieszczac na podstawkach albo wykombinowac cos innego. I tak powstały podstawki ustalające kolumny pod katem tak aby, z w miare bliskiej odległosci, można bylo cieszyc sie pelnia pasma.

Głośniki.
    Na kolumne przypadają dwa niskotonowe 8" Tonsila GDN 20/30 4ohm, po mojej regeneracji zawieszen górnych oraz liftingu (nowe kopułki oraz lakierowanie membran), połączone szeregowo. Sekcja wysokotonowa obsługiwana przez GDWK 9/80 w małej tubce z kolumn Unitry. Głośniki sa rozłozone na wzor systemu d'Apollito.

Zwrotnica.
    Cięcie na 3800Hz, stromośc zbocza to 12 dB/okt dla obu pasm.

Napęd.
    Denon PMA 520, ze starej serii, z czasów kiedy Denon miał pobór 395W. Oferuje 60W na kanał i piekne brzmienie.

Wrażenia.
    Kolumny grają dosc głosno, sądze ze mają jakies 92dB, w końcu to Tonsil. Bas jest soczysty i potrafi wsztrząsnąc meblami, średnica dośc miękka, wysokie tony wyostrzone. Całośc dośc dobrze ze sobą wspólgra tworząc ładną scene dzwiekowa. Stereo sie spisuje wysmienicie, do tego potrafia naprawde mocno i glosno zagrac co wprawia wielu moich kolegów w zachwyt.

Fajne!
  • #3 09 Lis 2007 14:17
    merano
    Poziom 2  

Tylko nie piszcie, że są brudne i okleina odchodzi, bo te kolumny juz nie jedno przeszły na tym akademiku:-) Słuchałem wiec moge powiedziec cos o brzmieniu, dzwiek jest wyrównany z argumentem na bas, zwazywszy na to, ze bass-reflex jest zwrócony w stronę ściany. Poza tym to nei monitory studyjne, ma sie tego fajnie słuchac, co sie !ronowi udało.

• #5 09 Lis 2007 19:05
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

ja bym dodal grill na niskotonowki, skoro kolumny tyle przeszly, to trzeba chronic glosniki :)

• #6 09 Lis 2007 19:43
    !ron
    Poziom 21  

myslałem nad grillami na początku semestru ale potem stwierdziłem, że zniweczą aspekt wizualny a czas pokazał, że co by sie nie działo to najwyzej głośniki moga oberwac paroma kroplami wody. Są więc w sumie bezpieczne :P

• #7 09 Lis 2007 20:33
    mireczek14
    Poziom 22  

Widać że akademik głośniki mogą oberwać paroma kroplami wody czy wódy??No kolumny dość fajne wygląd akademicki i tak powinno być grunt że gra jak trza!! Pozdrawiam!

• #8 10 Lis 2007 14:43
    gófer
    Poziom 34  

Spoko kolumienki. Napewno spora efektywność, jakość jak na akademik wystarczająca...myśle że dobrze spełniają swoją funkcje i o to chodzi :) Napisz jeszcze koszty aby była pewność że było to wszystko warte zachodu :)

• #9 10 Lis 2007 16:24
    !ron
    Poziom 21  

Kosztorys:

-GDNy i GDWK pochodzą z starych kolumn unitry w których paczki sie juz rozlatywały, razem z regeneracją zawieszeń mysle ze ok. 100zł

-płyty, kleje, wkrety, okleiny itp ok100zł

-terminale, kable, zwroty - częściowo z odzysku a reszta koło 20zł

całość zwarta i gotowa 220zł

• #10 10 Lis 2007 16:36
    Eliminator
    Poziom 24  

Bardzo łądne. Zyskują na skuteczności ponieważ sa dwa takie same niskotonowce. Ogolnie fajna podstawka.

• #11 10 Lis 2007 18:26
    gófer
    Poziom 34  

No jak za dwiesta złotych to myśle że bardzo sie opłacało :] Chodź ja do takich zastosowań wolałbym kocyk niż okleine-nie boji sie nawet hardcore-owych imprez :D

• #12 12 Lis 2007 15:34
    196339
    Usunięty  
  • #13 12 Lis 2007 22:55
    4064484
    Użytkownik obserwowany

fajne kolumny, tylko czy aby ten BR nie za mały?? swiszcze pewnie jak ciut ciut

• #14 13 Lis 2007 15:10
    !ron
    Poziom 21  

Własnie nie, ale musze przyzna ze tez sie obawiałęm ze 8cm średnicy bedzie mało ale jednak nie świszczy powietrze wiec jest dobrze

• #15 25 Lis 2007 17:13
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

mialem odpisac troche wczesniej no ale zapomnialo mi sie
    kolumienki fajnie wygladaja, widac ze czesto uzywane :)
    co wiecej dodac? nic tylko pogratulowac i zyczyc kolejnych udanych konstrukcji
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME