Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lekka przeróbka zestawu Logitecha

Eliminator 10 Lis 2007 16:53 4334 28
  • Witam

Jak w tytule postanowiłem przerobić nieco mój zestaw logitecha ze wzgledów małego zniszczenia sie subwoofera :/ Wiec zaczynając od początku zbudowałem nową skrzynke ( jest nieco wieksza a dokładnie obietościowo 2x od starej ale załozyłem do środka wzmocnienia które zniwelowały około 8l :P Wczesniej subik miał około 9 l pojemności a teraz nowe pudło po włożeniu wzmacniacza i wszystkich jego komponentów około 10. Przy przebudowie zwiekszyłem bass reflesx z fabrycznego ( 3 cm ) do około 5,5cm średnicy. Zrobiłem to ponieważ głośnik przy podbiciu bassów robił za duży swist przy wylocie i pomyślałem ze unikne tego robiąc wiekszy bass reflex. Obudowa jest zrobiona z płyty meblowej ( sam ciełem piłąreczną a boki były ciete fabrycznie ( półki ) wieć szerokośc nie chciałem ruszać by wyszło dość równo ). Nie mam w pobliżu sklepu który by ciął deski wieć musiałem sam sobie poradzić. Kontrukcja była bardzo nie równa wieć pożyczyłem szlifierke ( taka drgająca / nie wiem jak sie nazywa ) i doprowadziłem do jak najlepszego stanu moją kosteczke. Wszystkie wkrety zostały zaszpachlowane a całość póki co dopiero 2 x pomalowana farba ( nie mam pieniądzy na lakier i wiecej farbki :/ ) Póki co nie mam jescze rurki ( rodzice jesczcze nie mają wypłaty wiec wiadomo :P ) Całość stoi na nózkach od pufy do których dokleiłem gumowe podstaweczki by głośnik był stabilny na podłodze. Pod maskownice zrobiłem frez dłutem by maskownica i przetwornik nie wystawały. Póki co jesczcze nie moge sprawdzić jego możliwości bo nie mam rury ale prezentuje sie naprawde ładnie ( jak dla mnie i moich rodziców ). Prosze o uwagi które pomogą mi w poprawkach kosmetycznych.

Zamieszczam kilka fotek, dziekuje za uwage.

Fajne!
  • #2 10 Lis 2007 17:00
    darek590
    Poziom 14  

nie widzę zdjęć :(

Dodano po 30 [sekundy]:

o wybacz ukazały sie już :D

• #3 10 Lis 2007 17:06
    Eliminator
    Poziom 24  

;)

Zapomniałem dodać kosztorysu :/

Więc tak :

Deski - miałem
    Kleje , wkrety etc - miałem
    Farba - 7zł ( ale potrzebuje jescze jedna :/ ) więc bedzie 14zł
    Pedzel - miałem
    Lakier - około 10zł ( musze kupic )
    Rura - to jest 5 zł ( ale może w poniedziałek )
    Nózki od pufy - kumpel mi załatwił

Plus/minus około 10-15 godzin pracy po 22 :)

• #4 10 Lis 2007 17:36
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trochę „niebezpiecznie” to robisz tak po prostu zmieniasz sobie BR na większy,
    powinieneś zachować tą samą częstotliwości rezonansową obudowy

poza tym obudowa nie wygląda tak źle jak na malowaną,
    A biorąc pod uwagę narzędzia, jakie miałeś tym bardziej dobrze wygląda

• #5 10 Lis 2007 17:39
    Eliminator
    Poziom 24  

No tak masz racje ale świst mnie dobijał :/ To dopiero dwa razy malowana ale jak bedzie flota to i bedzie 2 warstwy farby i lakier wiecej :D

• #6 10 Lis 2007 18:01
    joy_pl

Ale jeszcze nic straconego podaj wymiary starego br to można obliczyć f rezonansową i długość nowego br.

• #7 10 Lis 2007 18:31
    gófer
    Poziom 34  

Przy takiej przróbce mogłeś wymienić głośnik na arn'a 150, który gra dużo dużo lepiej od tej pierdziaweczki :]
    Malowałeś to pędzlem czy sprayem bo faktycznie nieźle wyszło...i czy coś szlifowałeś?

• #8 10 Lis 2007 19:08
    Eliminator
    Poziom 24  

Powiem tak : br w starej obudowie miał 3 cm i był długi na 16 cm. Obecnie jest 5,5-6cm otwór co zawsze można łatwo zniwelować.

Co do pierdziaweczki to ma 14,5 cm a na arn watpie czy bym miał kase i czy wzmak od zestawu by go mogł pocianąc bo subik teoretycznie ma 25 watt rms.

A malowałem pedzlem ale na razie tylko dwa razy bo farba sie konczy i nie starczy. Mam zamiar pomalowac 4 razy dla odpowiedniego efektu i dwa razy lakierem by było trwało i fajnie :)

• #9 10 Lis 2007 20:16
    joy_pl

Wychodzi ze f rezonansowa starej obudowy wynosiła ok. 38hz,
    co daje przy nowej; br śr.5,5 długości 50cm lub śr.4 dł. 26cm

• #10 10 Lis 2007 21:44
    Eliminator
    Poziom 24  

26 sie nie zmieści :D Bedzie średnica 5,5 ale krótsza, na ucho chyba dostroje ;)

• #11 11 Lis 2007 21:21
    Eliminator
    Poziom 24  

Czy może ktos mi podpowie czy Tesla Arn 165 nadaje sie ? Bo zastanawiam sie nad jego zakupem albo GDN-17-80-4-SC z STX i czy mój wzmak ( 25 watt rms podobno ) pociągnie dobrze jakiś z tych głośników?

• #12 11 Lis 2007 23:18
    Jaceksd70
    Poziom 16  

tesle napewno a co do stxa to nie wiem bo slyszalem ze potrzebuja duzo mocy aby mialy kopa

• #14 12 Lis 2007 20:02
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

to ja juz bym chyba stx'a bral niz tego alpharda

• #15 12 Lis 2007 21:24
    Eliminator
    Poziom 24  

Ale Stx nie napedze tym wzmakiem a ten alpierld ma niby 150 watt wiec skreślając jedno zero ma 15 + 10 = 25 czyli sie nadaje :)

• #16 20 Lis 2007 22:02
    Eliminator
    Poziom 24  

Nowe fotki : troszke staram sie konstrukcje upiękrzyć ale coś słabo mi idzie :/ Dałem pierścien po głośnik bo dzióra sie troszke lipna zrobiła :/ robiłem ją na udarze wiertarką ,takim kółkiem z listkami papieru i troszke sie poszerzyła za bardzo :/

na to idzie jescze grill wiec może jakośsie to zrobi...

Chcem jeszcze szpachlą troszke ogładzić by wygladało jakby to była cześć konstrukcji ( oczywiscie wszystko bedzie jeszce malowane :) )

Wylot także troszke sprawił mi kłopotów więc i tam popelniłem małe błędy... to i tam bedzie mały ornamencik :) Krótko mówiąc mam mały zarys tego co powstanie ale to jeszcze za mało by orzec jaki bedzie ostateczny wyglad...

Obecnie zmieniłem głośnik na tego nienajlepszego alpierda i ku zdziwieniu troszke napiera nawet dobrze... W win isd generowałem sygnał i przy 100 a nawet 80 dobrze sobie daje rade na wiekszej mocy... Do muzyki wiadomo sie nie nadaje bo troszke zamula ale do ogladania filmów jest w sam raz :)

Dodam ze przy wyborze tego głośnika kierowałem sie wyłącznie rozmiarem i wielkością magnesu... gdyż ten przetwornik nie ma wiarygodnych parametrów :/

Najważniejsze ze daje sobie rade i jestem w miare zadowolony... Nastepne fotki bedą mam nadzieje już jak skończe :)

Prosze o komentarze co do projektu i jeśli to możliwe uwagi co do zmian jakie powinienem wprowadzić ... Dziekuje Eliminator / Wojak

• #17 22 Lis 2007 19:51
    Eliminator
    Poziom 24  

No to dzisiaj nieco zrobiłem. Te ozdobniki poszlifowałem by imitowały koła odstające z obudowy...

W sumie jestem nawet zadowolony ale dopiero jak pomaluje bedzie git. Kupiłem także pierścien który bedzie na górze umieszczony ( śr 25cm )

• #18 22 Lis 2007 20:06
    Usunięty
  • #19 22 Lis 2007 21:11
    Eliminator
    Poziom 24  

No tak, to fakt ze bass jest ciezko wykrzesac z tego rodzaju przetworników ale przy tym wzmaku ( filtr jest z regulacja bassów ) nawet dobrze sobie daje rade chociaz jakosc wykonania głosnika pozostawia wiele do zyczenia :) Do filmu daje rade gdyz zalicza dosyc efektywnie zejscia, wybuchy etc.

• #20 22 Lis 2007 22:15
    Usunięty
  • #21 23 Lis 2007 15:21
    Eliminator
    Poziom 24  

Hmm no to nie jest zle ... :)centralny 18 watt i 4 satelity po 7 albo 8 :P nie pamietam ! Ale ogolnie daje rade bo są oddzielnie wysoki ze średnim. Zamieszcze wiecej zdjec jak skoncze zaograglac kanty!

• #22 25 Lis 2007 13:57
    gófer
    Poziom 34  

Ja tam wczoraj byłem u kumpla i ma zestaw 5.1 logitecha...i jeżeli chodzi o wysokie to jeden wielki piach, zero selektywności. Poprostu coś tam cyka i syczy naprzemian, tyle...

• #23 25 Lis 2007 14:16
    Usunięty
  • #24 25 Lis 2007 16:36
    Eliminator
    Poziom 24  

Wiesz to zalezy od jakości karty muzycznej... Im lepsza karta tym lepsza jakość. Jezeli ktos nie jest wymagający to taki zestawik daje rade. Ja miałem wtedy tylko 200zł ( one kolo 280 jakos kosztowały ) i to mi brat dołozył to wziałem ( wybór padł dlatego ze pisało odstep szumu od sygnału 99db a inne zestawy miały w granicach 80-85db ). Jeśli chodzi o gry to wg mnie daje sobie rade ale zawsze mogło być lepiej.

• #25 27 Lis 2007 19:25
    Eliminator
    Poziom 24  

No to jestem juz przed malowaniem !

Zrobiłem małe postepy ale została jeszcze kwestia zaokrąglenia brzegów ( jakos tak sobie wymyśliłem ).

Ale dodałem także drugi wylot ( jeden nie dawał rady :/ ) W sumie jest nieco lepiej ale musze przedni wymienic na wiekszy bo swist jest przy otwieraniu na godzine 2-3 ...

• #26 27 Lis 2007 20:49
    ALTON
    Poziom 38  

Z jakiego zestawu pochodzi ten głosnik na 3 zdjęciu z postu wcześniej? Bardzo dziwna konstrukcja.. widzę tu magnes z 8 calówek ale kosz mniejszy? Czy to nie jest przypadkiem głośnik po zestawie Z560 z pierwszej serii? Ogólnie logitech stosuje głośniki firmy TangBand które wykraczają jakościowo daaaleko poza tonsila stx alpharda już nie wspominam i innych podobnych. Mniemam ze to W8-670Q

http://www.tb-speaker.com/detail/1208_03/w8-670q.htm

• #27 27 Lis 2007 21:44
    Eliminator
    Poziom 24  

EEE... Chciałbym aby w moim nowym subie siedział ten głośnik ale cóz... moje skromne zarobki ( czasami :P ) nie pozwoliły na zakup nic innego jak Alpharda EW-650A. Akurat ten model ma dosyć duży magnes i zabudowany kosz ( kierowałem się wielkością magnesu bo nie oszukując sie nie ma pewnych parametrów :) Gra w miare tylko wylocik jednak za mały ; musze dac wiekszy.

• #28 27 Lis 2007 22:12
    ALTON
    Poziom 38  

A to cwaniaki.. kształt kosza oraz magnesu to niemalże mniejszy tangband :)

• #29 28 Lis 2007 00:01
    Eliminator
    Poziom 24  

Tylko zawieszenie nie jest tak obfite... ale jak za te cene daje sobie rade ( nie spodziewałem sie wiecej ) :P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME