Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Projekt systemu audio-video w nowym "inteligentnym&

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Projekt systemu audio-video w nowym "inteligentnym&
Autor
Wiadomość
501238975
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 10 Lis 2007 19:24   

Projekt systemu audio-video w nowym "inteligentnym&

Witam
Posiadam kilka pytań do expertów z tej branży, chciałbym dla jednego ze swoich znajomych zrobić bardzo dobry system zarówno telewizyjny jak i nagłaśniający. Chodzi mi dokładnie o ostatni stopień całej instalacji czyli odbiorniki i i sposób ich okablowania. Poniżej zamieszczam wam plan który sobie wyobrażam w tym domku, (sorki za czysta amatorke narysowana w paint`cie).

Moje pytania brzmią:
1. Jakimi przewodami okablować projektor, aby móc podłączyć pod niego sygnały dochodzące z anten, ewentualnie mieć możliwość podłączenia laptopa czy gier typu PS, oczywiste jest że należy dociągnąć zasilanie.
Chodzi o odcinek od TV do projektora.
2. Jaka powinna być sugerowana odległość projektora od tablicy na której będzie wyświetlany obraz?
3. Jaki byłby najlepszy projektor (średnia półka)
4. Jaki zestaw głośników kina domowego.

Sprostowanie co do tablicy (matrycy) podczas korzystania z projektora, projektor będzie wysuwał się na ramieniu a matryca będzie się wysuwała w dół zasłaniając telewizor.

Ewentualnie jeżeli ktoś ma pomysły jak to wysztko lepiej rozbudować to byłbym wdzięczny za pomoc, pieniądze w tym przypadku nie są najważniejsze :)

Chodzi mi tu o profesjonalne wykonanie całej instalacji, mam wolną ręke i dąże do tego aby jak najbardziej z automatyzować cały dom. Zaczynając od alarmu, kamer, systemu audio video po sterowanie ogrzewaniem, nawadnianiem trawnika w dni suszy, czy ewentualnie automatyczne odłączanie niektórych obwodów elektrycznych po opuszczeniu domu.

Moderowano przez crazy_phisic:
Użytkownik z takim stażem powinien wiedzieć gdzie umieszczać posty z zapytaniami. Może ostrzeżenie #2 (notabene za to samo "przewinienie") pozwoli o tym zapamiętać. Przeniosłem z Konstrukcje DIY.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2007 19:24   

Powrót do góry

dzikchu
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#2 10 Lis 2007 21:47   

Re: Projekt systemu audio-video w nowym "inteligentnym

Po pierwsze to nie ten dział, po drugie to chciałbym mieć taki pokój jak Twój znajomy :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2007 21:47   

Powrót do góry

siewcu
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wrocław

Post#3 10 Lis 2007 22:28   

Chcesz zrobić dom przyszłości? :D Jeśli chodzi o system audio-video to poszukałbym firmy, która zajmuje się tego typu sprawami i z ich pomysłami bił tutaj celem weryfikacji. No i to chyba nie ten dział ;)
Pozdro
Siewcu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2007 22:28   

Powrót do góry

Maticool
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#4 10 Lis 2007 22:36   

No tak, to chyba nie ten dział ale jeśli któryś z Moderatorów tak zdecyduje - to po prostu przeniesie. Ja tym czasem coś podpowiem.

Nie do końca rozumiem pytanie o optymalną odległość rzutnika od ekranu. Trzeba ją tak dopasować aby dany rzutnik wyświetlał obraz na całym ekranie potem podregulować ostrość. Jeżeli się udało to przykręcić ramię. Ja bym tak zrobił.

Natomiast i odradzam stawiać satelitki w samym kącie, szczególnie jeżeli są tam twarde ściany (tzn niczym nie wyłożone). Lepiej jest je nieco odsunąć a w rogi można np. wkleić "ćwierćwalce" z jakiejś gąbki To trochę wygłuszy pogłosy.

Oups.. może takie rady dla kogoś z Twoim poziomem są zbyt oczywiste... <gafa>
Powrót do góry

ogordarek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Tarnów

Post#5 10 Lis 2007 22:44   

1. zwykle kable czincze jeśli będą za krótkie to można spokojnie je przedłużyć (oczywiście w rozsądnych wartościach ) opór minimalnie się zmieni ale nie wpływa to na prace
2. zależy od projektora
3. ile chcesz mniej więcej wydać na ten projektor ... 10tys 100tys
4. patrz punkt 3

osobiście zamiast tego projektora wolałbym kupić większy i lepszy telewizor ...
Powrót do góry

501238975
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olsztyn

Post#6 Post autora tematu 11 Lis 2007 15:09   

Na wstępie przepraszam co niektórych jeżeli uraziłem ich umieszczając przez pomyłke zapytanie w nie odpowiednim dziale, ale nie to było tematem postu więc już proszę tego nie komentować ;)

siewcu napisał:
Chcesz zrobić dom przyszłości? :D Jeśli chodzi o system audio-video to poszukałbym firmy, która zajmuje się tego typu sprawami i z ich pomysłami bił tutaj celem weryfikacji. No i to chyba nie ten dział ;)
Pozdro
Siewcu

Gdybym miał tak zrobić to nie tworzyłbym tego postu, wiesz czego nie lubie w takich firmach - uniwersalności, robią w każdym domu to samo będąc zaślepionym na nowe pomysły i sugestie bo aby to rozważyć potrzebują mnóstwo czasu a jak już rozważą stwiedzą że należy na to poświęcić mnóstwo czasu, którego nie mają. Inna sprawa, że na terenie Olsztyna nie ma chyba takiej firmy która mogłaby zrobić to wszystko w pełni profesjonalnie. Nie miłym rozczarowaniem było poprawianie po instalatorach wiodącej firmy na Olsztyńskim rynku instalacji która była spaprana od podstaw.

Maticool napisał:

Nie do końca rozumiem pytanie o optymalną odległość rzutnika od ekranu. Trzeba ją tak dopasować aby dany rzutnik wyświetlał obraz na całym ekranie potem podregulować ostrość.

Oups.. może takie rady dla kogoś z Twoim poziomem są zbyt oczywiste... <gafa>

Dobre rady zawsze w cenie :D
Co do odległości to - dom, właściwie pokój jest w stanie surowym, przed tynkami, w fazie kablowania, rozumiem że projektor trzeba będzie dostroić , ale narazie trzeba by było rzucić kable do niego bo jak zatynkują ściany to będzie pies pogrzebany.
Chodzi o orientacyjną odległość rzutnika od ekranu, tak abym mógł okablować i zostawić przewody przy ramieniu z lekkim zapasem.

ogordarek napisał:
1. zwykle kable czincze jeśli będą za krótkie to można spokojnie je przedłużyć (oczywiście w rozsądnych wartościach ) opór minimalnie się zmieni ale nie wpływa to na prace
2. zależy od projektora
3. ile chcesz mniej więcej wydać na ten projektor ... 10tys 100tys
4. patrz punkt 3

osobiście zamiast tego projektora wolałbym kupić większy i lepszy telewizor ...

O projektorach nie mam kompletnie pojęcia nie orintuje się w cenach, ale napewno nie chodzi o HI-ENDa tylo o coś ze średniej półki myślałem tak do 3.5tys.
Co do kina domowego to tak do 1.5tys
Czyli rozumiem że wystarczy tam poprowadzić czincze i kabel zasilający.
Pytałem bo zauważyłem że u mnie w szkole jakpodłączają projektory do laptopów korzystają ze złącza na monitor.

Co do audio tak sobie myślałem że samo rozmieszcze w kątach nie zapewni doskonałej akustyki, te ćwierć walce rozwiązałby ten problem? Myśle że to nie będzie jedyny z problemów bo do końca nie przedstawiłem budowy tego pokoju z załączniku zrobie wam rzut pokoju, a jak będe na budowie to zrobie fotki.
Pokój nie jest w kształcie prostopadłościanu, z lewej strony są dwa duże wyjścia ze schodkiem 0,5m po obu stronach filaru, sufitem jest dach który idzie pod kątem. Bardzo zagmatwany projekt ;)

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Projekt systemu audio-video w nowym "inteligentnym&
Strona 1 z 1